Kate97

W serwisie od 1728 dni , ostatni raz 08 styczeń

Najlepsze odpowiedzi (3)

Wszystkie »

Jak w waszych szkołach obchodzi się tzw. dzień...

W Szkoła od asphyxia, 3 miesiące temu, 7 odp

Kate97 odpowiada:

U mnie w liceum to był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, natomiast było organizowane szkolne wyjście do kina na historyczny film, akurat tak się składa, że we wrześniu wychodzac historyczne filmy w kinach. Ale większość ludzi to sobie olewało, nie płaciło za kino, bo im się nie opłacało, w zeszłym roku dyrekcja zrobiła tak, że ci co nie zapłacili za kino, mieli jeszcze szanse rano przed seansem zakupić bilety w kinie, a kto tego nie zrobił to rzekomo nieobecność z tego dnia miała zostać uznana za ucieczke, minusowe pkt z zachowania miały być, ja w zeszłym roku olałam sobie to kino, wolałam nie iść, nie marnować hajsu na biograficzny film "Pilecki" czy jakoś tak, bo pomyślałam, że będzie słaby i faktycznie był. Miałam spoko, wyluzowaną wychowawczynie, która każdemu kto przyniósł usprawiedliwienie za ten dzień, usprawiedliwiła i nie wstawiła ujemnych pkt.
Co do sensu tego święta, to z jednej strony, nauczyciel za to co robi dostaje co miesiąc pensje i skoro pracuje z dziećmi/młodzieżą to znaczy, że lubi to co robi więc nie powinien oczekiwać od nas podziękowań w formie prezentów. Tak samo można by się zastanowić nad sensem obchodzenia dnia dziecka, matki, ojca, babci, dziadka, walentynek, przecież to wszystko propaganda. Jak kochamy rodziców to przez 365 dni w roku, a nie jeden dzień, tak samo z miłością do dziadków, chłopaka/dziewczyny, prezent można dać bez okazji, nie koniecznie w któreś z tych swiąt, ale że takie święta istnieją to obdarowujemy prezentami w ten dzień nasze matki, ojców, babcie, dziadków itp, póki ich mamy. Tak samo można rzec o Bożym Narodzeniu, tylko patrzeć jak zaraz centra handlowe będą ozdobione świątecznymi rzeczami, wszędzie będziemy mogli je kupić, prezenty dla bliskich itp. Niby święto chrześcijańskie, a ludzie nawet na tym chcą hajs zbijać.

Nie dawno zrezygnowałam z historii rozszerzonej....

W Szkoła od linu24, 7 miesięcy temu, 4 odp

Kate97 odpowiada:

Pod koniec roku zmieniałaś profil? Mogłaś już to zrobić we wrześniu 2016. Teraz musisz iść do swojego nauczyciela od historii i społeczeństwa i zapytać się czego musisz się nauczyć i jakie sprawdziany zaliczuć, lepiej się spiesz, bo do wystawienia ocen zostało ci mniej niż miesiąc, a musisz mieć conajmniej 3 oceny żeby nauczyciel wystawił ci pozytywną ocenę, jeżeli tego nie zrobisz będziesz mieć nkl na koniec roku. To jest liceum, a nie gimnazjum i nauczyciel nie będzie za tobą latał sam z siebie i przypominał ci o twojej sytuacji z ocenami. Skoro jesteś w lo to powinnaś wiedzieć takie rzeczy i samej pójść do nauczyciela od przedmiotu i porozmawiać a nie zadawać durne pyt tutaj co ty masz zrobić.

założyłam konto na allegro i jak klikam w...

W Ciekawostki od xDominikaaa, 2015-07-30 11:12:59, 3 odp

Kate97 odpowiada:

Bo chyba najpierw muszą ci przysłać jakiś list do domu z kodem czy czymś takim, wtedy już będziesz normalnym użytkownikiem i będziesz mogła licytować, teraz chyba możesz tylko kupować ale to tylko raz bodajże, do momentu aż ci przyślą ten list.

Moje pytania (106)

Wszystkie »

Czy taki okres można nazwać regularnym?

Miesiączkuję od 12 roku życia czyli w lipcu będzie 8 lat jak miesiączkuję, ale to teoretycznie, a w praktyce mniej, bo po pierwszej miesiączce kolejną dostałam po 6-7 miesiącach, później przez pewien czas miałam okres co dwa miesiące, w 2015/2016 nie miałam okresu przez pół roku. Od lipca prowadzę kalendarzyk w telefonie, aby sprawdzić czy mam regularny okres. Aplikacja wylicza mi kiedy powinnam dostać następny okres, dni płodne itd. Na początku nie umiałam stwierdzić jaki mam cykl, więc usta...

W Miesiączka, 12 dni temu, 8 odp

Wiem, że tu nie ma prawników, ale może ktoś...

co nieco wie. Chodzi o prawa najemców i wynajemców. Moja rodzina wynajmuje domek, który stoi na tej samej działce co ten, w którym my mieszkamy. Już mija tydzień czas od dnia, w którym mieli się rozliczyć za wynajem i rachunki i do tej pory się nie rozliczyli, gdyby się nie upominano o pieniądzę to nawet nikt z nich by nie przyszedł i nie powiedział, że opóźnią się z wypłatą czy cokolwiek, a teraz zwlekają z dnia na dzień, dzisiaj powiedzieli, żeby dać im jeszcze 3 dni. W tym domku mieszka ro...

W Ciekawostki, 13 dni temu, 9 odp

Czy regularne ćwiczenie polega na ćwiczeniu...

każdego tygodnia w te same dni? Ja zaczęłam ćwiczyć od zeszłej środy i ćwiczyłam później jeszcze w czwartek, piątek, sobote, różne treningi, nie te same. W niedziele miałam cheata i zakwasy na brzuchu to nie ćwiczyłam, od poniedziałku miałam zamiar ćwiczyć cały tydzień, codziennie, ale słabo się czułam to odpuściłam, wtorek ćwiczyłam, środa ćwiczyłam, dzisiaj ćwiczyłam, jutro też mam zamiar i może też weekend, jak nie cały to przynajmniej jeden dzień. Jeszcze jak sie rozciągam po ćwiczeniac...

W Diety, 1 miesiąc temu, 5 odp

Moje odpowiedzi (276)

Wszystkie »

Czy taki okres można nazwać regularnym?

W Miesiączka od Kate97, 10 dni temu, 8 odp

Kate97 odpowiada:

Nie miałam potrzeby, żeby do niego iść. Wcześniej nie interesowałam się tym czy mam regularny okres czy nie, bo różnie ta regularność jest postrzegana. Moja mama potrafiła nie mieć okresu przez kilka miesięcy będąc mniej więcej w moim wieku, przez to kilka lat starała się o każdą ciążę, dopiero po ciążach jej się okres unormował i też dopiero wtedy przestała mieć straszne bolesne miesiączki, a ja już tych strasznie bolesnych miesiączek nie mam od jakiegoś czasu. Nie chcę robić tych miliona badań, a chyba na pierwszej wizycie zawsze się je robi. Jedynie co mogłabym sprawdzić to poziom hormonów, bo uważam, że jeśli coś mi jest, to te badanie to wykaże, ale nie pójdę do lekarza o pomoc, jednocześnie mówiąc mu jakie ja badania chcę robić, a jakie nie chcę. A takiej silnej potrzeby nie mam, żeby iść do lekarza.

Cześć!Pytanie do dziewczyn czy borykała się...

W Zdrowie od roma200, 10 dni temu, 6 odp

Kate97 odpowiada:

Jeśli była u lekarza to czemu nie zapytała się go czy z zaburzeń hormonalnych można wyjść całkowicie? No chyba lekarz odpowiedź na tego typu pytania zna lepiej niż internauci. No i jeśli ma zaburzenia hormonalne to chyba dostała leki na wyleczenie tego i lekarz pewnie powiedział jej do kiedy ma je brać itd.

Czy taki okres można nazwać regularnym?

W Miesiączka od Kate97, 10 dni temu, 8 odp

Kate97 odpowiada:

Skąd takie informacje? Lepsza polewka jakiś tam ludzi z internetu niz ginekologa, gdybym poszła do niego i powiedziała, że przyszłam, bo nie wiem czy mam regularny okres, śmiechem by mnie zabił chyba.

GALERIE (39)