Kate97

W serwisie od 1763 dni , ostatni raz 14 luty

Najlepsze odpowiedzi (3)

Wszystkie »

Jak w waszych szkołach obchodzi się tzw. dzień...

W Szkoła od asphyxia, 4 miesiące temu, 7 odp

Kate97 odpowiada:

U mnie w liceum to był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, natomiast było organizowane szkolne wyjście do kina na historyczny film, akurat tak się składa, że we wrześniu wychodzac historyczne filmy w kinach. Ale większość ludzi to sobie olewało, nie płaciło za kino, bo im się nie opłacało, w zeszłym roku dyrekcja zrobiła tak, że ci co nie zapłacili za kino, mieli jeszcze szanse rano przed seansem zakupić bilety w kinie, a kto tego nie zrobił to rzekomo nieobecność z tego dnia miała zostać uznana za ucieczke, minusowe pkt z zachowania miały być, ja w zeszłym roku olałam sobie to kino, wolałam nie iść, nie marnować hajsu na biograficzny film "Pilecki" czy jakoś tak, bo pomyślałam, że będzie słaby i faktycznie był. Miałam spoko, wyluzowaną wychowawczynie, która każdemu kto przyniósł usprawiedliwienie za ten dzień, usprawiedliwiła i nie wstawiła ujemnych pkt.
Co do sensu tego święta, to z jednej strony, nauczyciel za to co robi dostaje co miesiąc pensje i skoro pracuje z dziećmi/młodzieżą to znaczy, że lubi to co robi więc nie powinien oczekiwać od nas podziękowań w formie prezentów. Tak samo można by się zastanowić nad sensem obchodzenia dnia dziecka, matki, ojca, babci, dziadka, walentynek, przecież to wszystko propaganda. Jak kochamy rodziców to przez 365 dni w roku, a nie jeden dzień, tak samo z miłością do dziadków, chłopaka/dziewczyny, prezent można dać bez okazji, nie koniecznie w któreś z tych swiąt, ale że takie święta istnieją to obdarowujemy prezentami w ten dzień nasze matki, ojców, babcie, dziadków itp, póki ich mamy. Tak samo można rzec o Bożym Narodzeniu, tylko patrzeć jak zaraz centra handlowe będą ozdobione świątecznymi rzeczami, wszędzie będziemy mogli je kupić, prezenty dla bliskich itp. Niby święto chrześcijańskie, a ludzie nawet na tym chcą hajs zbijać.

Nie dawno zrezygnowałam z historii rozszerzonej....

W Szkoła od linu24, 9 miesięcy temu, 4 odp

Kate97 odpowiada:

Pod koniec roku zmieniałaś profil? Mogłaś już to zrobić we wrześniu 2016. Teraz musisz iść do swojego nauczyciela od historii i społeczeństwa i zapytać się czego musisz się nauczyć i jakie sprawdziany zaliczuć, lepiej się spiesz, bo do wystawienia ocen zostało ci mniej niż miesiąc, a musisz mieć conajmniej 3 oceny żeby nauczyciel wystawił ci pozytywną ocenę, jeżeli tego nie zrobisz będziesz mieć nkl na koniec roku. To jest liceum, a nie gimnazjum i nauczyciel nie będzie za tobą latał sam z siebie i przypominał ci o twojej sytuacji z ocenami. Skoro jesteś w lo to powinnaś wiedzieć takie rzeczy i samej pójść do nauczyciela od przedmiotu i porozmawiać a nie zadawać durne pyt tutaj co ty masz zrobić.

założyłam konto na allegro i jak klikam w...

W Ciekawostki od xDominikaaa, 2015-07-30 11:12:59, 3 odp

Kate97 odpowiada:

Bo chyba najpierw muszą ci przysłać jakiś list do domu z kodem czy czymś takim, wtedy już będziesz normalnym użytkownikiem i będziesz mogła licytować, teraz chyba możesz tylko kupować ale to tylko raz bodajże, do momentu aż ci przyślą ten list.

Moje pytania (113)

Wszystkie »

Jak sobie radzić z bolesnymi i obfitymi...

miesiączkami gdy już jedna tabletka leku przeciwbólowego nie pomaga? Muszę wziąć 2-3 żeby pomogło. Od rana wzięłam już 2 ibupromy sprint caps, 2 panadole extra i jedną nospe max i dopiero teraz przestaje mnie boleć, ale przy bólu towarzyszą mi mdłości i jest mi słabo. Oczywiście nie wzięłam tych wszystkich tabletek na raz ibuprom i panadol wzięłam niedawno jeden za drugim. Nie wiem czy to od okresu czy nie, ale jeszcze czuję jak mi się coś przelewa w podbrzuszu, kluje mnie w lewym boku, tak j...

W Miesiączka, 9 dni temu, 2 odp

Jak jeść, aby cukier był na stałym poziomie w...

normie, a nie się wahał? W internecie piszą jedno, pielęgniarki mówią drugie, więc sama nie wiem. Z aktualnych badan wynika ze mam 66 mg/dl a normy to 70,0-99,0, jak na moje oko to nie jest duzy niedobór, ale jak czytam w internecie takie rzeczy (a zwłaszcza to w nawiasie): "Prawidłowe stężenie cukru we krwi na czczo wynosi < 100 mg/dl, czyli 5,6 mmol/l. Jeśli zaś spada poniżej 55 mg/dl (niektóre źródła podają nawet < 70 mg/dl), może być oznaką hipoglikemii, zwaną także niedocukrzeniem.", ...

W Zdrowie, 12 dni temu, 5 odp

Jutro idę na pobranie krwi do badania, poprzednim raze...

m jak miałam pobieraną krew w ośrodku to zemdlałam, dlatego kolejnym razem pobieraną krew miałam w domu przez znajomą pielęgniarkę środowiskową mojej mamy, a ona teoretycznie nie powinna pobierać krwi w domu u osób, które są sprawne i mogą iść do ośrodka, ale że zna moją mamę to pobierała mi z dwa razy w domu. I jest duża różnica pomiędzy tym jak ona pobiera, a jak pobierają te w ośrodku, ona zawsze pyta jak się pacjent czuje, czy mu nie jest słabo, a w ośrodku każe usiąść na fotel, przygotow...

W Zdrowie, 15 dni temu, 9 odp

Moje odpowiedzi (295)

Wszystkie »

Jutro idę na pobranie krwi do badania, poprzednim raze...

W Zdrowie od Kate97, 11 dni temu, 9 odp

Kate97 odpowiada:

Ja nie oddawałam krwi jako krwiodawca tylko w ośrodku zdrowia do badania, żeby zobaczyć stan swojego zdrowia. Ja myślę, że pielęgniarka pobierając krew powinna pytać pacjenta o samopoczucie, a nie pacjent mdleje, a ta jakby była w innym świecie pobiera dalej bez słowa, później woła inną pielęgniarkę, bo sama nie wie co ma zrobić. Taki ktoś kto nie wie co robić w przypadku zemdlenia pacjenta nie powinien pracować w służbie zdrowia.

Jak jeść, aby cukier był na stałym poziomie w...

W Zdrowie od Kate97, 12 dni temu, 5 odp

Kate97 odpowiada:

Problem w tym, że inni w mojej przychodni są rzeczywiście niedouczeni, widać to po kolejkach, a raczej ich braku co za tym idzie ilości pacjentów ile mają, a ile ma lekarz, do której ja chodzę.

Jak jeść, aby cukier był na stałym poziomie w...

W Zdrowie od Kate97, 12 dni temu, 5 odp

Kate97 odpowiada:

Jak dobrze pójdzie to do lekarza dostanę się dopiero we wtorek, a jak nie to może w piątek. Zresztą według jednej ze specjalistki stąd moja lekarka jest niedouczona, więc ja nie wiem czy ona mi dobrze poradzi.

GALERIE (39)