Czy to normalne zachowanie u świnki morskiej ?

Mam świnkę od piątku Jest to samiczka , biało - czarno - złota. Gdy wypuściłam ją z pudełka do klatki siedziała tylko w jednym rogu , później poszła podgryźć sianko , wypiła wodę i zjadła troszkę jedzenia z miseczki. Wieczorem położyła się do domku , i tak w nim siedziała . Wychodziła tylko na chwilkę , aby się napić i najeść.Gdy ktoś zrobi jakiś gwałtowny ruch , ona się chowa.Wczoraj włożyłam rękę do klatki aby wyjąć jej pokrywkę to się przestraszyła i przez chwilę siedziała w kąciku. Wczoraj także wyciągnęłam jej domek i zawiesiłam hamaczek. Ogólnie świnka jest strasznie płochliwa , gdy daję jej jedzenie do miseczki to ona się boi i chowa się pod sianko. Jest jeszcze malutka , ma około dwa miesiące.Uda mi się ją oswoić? Staram się często do niej mówić ;) powiedzcie , co mogę zrobić , aby bardziej się do mnie przekonała?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (3)

chwilę temu

HuraganeK 2012-07-24 22:36:36

Też mam świnkę spróbuj brać ją na ręce i dawać jeść z ręki ona poczuje że nie jesteś jej " wrogiem " i nie będzie się płoszyła.

Odpowiedz na ten komentarz

karolciaXDDD 2012-07-24 22:41:24

rowniez mialam 2 swinki morsie i nie oswoilam ich tak samo zachowywaly sie jedna miala 2 lata a druga rok niestety nie udalo mi sie ich oswoic, swinki to zwierzeta bardzo pluchliwe jeden twoj ruch i juz biegna do domku albo staja bez ruchu. Ale nie mowie ze tobie sie nie uda, dla chcacego nic trudnego :d wiec baw sie z nia glaskaj zeby czula twoj zapach mow do niej zeby przyzwyczaila sie do twojego glosu. swinka ktora ostatnio mialam jak przychodzilam ze szkoly i powiedzialam czesc jeszcze w drzwiach ona witala mnie swoimi gwizdami :D i jaka byla zadowolona :d
Wiec zycze powodzenia w tresowaniu swinki
pozdrawiam karolciaXDDD

Odpowiedz na ten komentarz

Domibek 2012-07-25 08:34:36

Musisz codziennie zaglądać do jej klatki Powolutku będzie się przyzwyczajać. Jak będzie do ciebie podchodziła będziesz mógł ją wziąść na ręcę.

Odpowiedz na ten komentarz
24 punkty ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!