Co wybrać ? Gastronomia ? fryzjerstwo ?

Handlówka ?

na włosach się nie znam , na kuchnie też nie za bardzo a handlówka nw na czym do końca polega. boję się ; c i tak lecę na 2 . to nie wiadomo gdzie mnie przyjmą .. yh. ?

Odpowiedź

NAJLEPSZA ODPOWIEDŹ

taszalona15 2013-01-11 18:36:29

To zależy od twoich zainteresowań też. Gastronomia może ci sie przydać w przyszłosci żeby w domu gotować rodzinie dobre obiady ale nwm czy dobrze bedziesz sie czuła w takim zawodzie zeby pracować jako kucharka, a na fryzjerke ja poszłam i jestem bardzo zadowolona, też dużo rzeczy nie wiedziałam ale interesowało mnie to i już wiele rzeczy sie nauczyłam wiec polecam :)

ODPOWIEDZI (7)

chwilę temu

skasowany 2013-01-11 18:26:54

+11
jolka666
-9

Sama musisz zdecydować na jaki kierunek chcesz iść, nikt inny nie może podjąć za Ciebie tej decyzji, bo w przyszłości to nie ktoś będzie pracował w tym zawodzie tylko Ty, więc lepiej dobrze pomyśl i się zastanów co Cię interesuję, gdzie chciałabyś pracować, jako kto. Jeżeli nie masz sprecyzowanych jeszcze planów na przyszłość odnośnie wymarzonej pracy radzę iść do ogólniaka, wiadomo z samymi 2 nie dostaniesz się do jakiegoś super, dobrego liceum. Powiem tyle na własne życzenie zjeb**a* sobie szansę na dostanie się do dobrej szkoły, gdzie będziesz zadowolona ze swojego wyboru. Jeżeli na I semestr masz same 2 to postaraj się, żebyś w przyszłym semestrze podciągnęła się na 3, może nie ze wszystkich przedmiotów, ale przynajmniej z jakieś części. Możesz też iść do liceum o profilu, np. humanistycznym, tylko nie wiem czy tam przyjmą osobę z samymi 2, albo i 3, jeżeli dałabyś radę i oczywiście miała chęci poprawy ocen i uczenia się na bieżąco. Żebyś miała świadomość, skończysz byle jak gimnazjum --> dostaniesz się do byle jakiej szkoły średniej --> skończysz byle jak szkołę średnią--> nie zdasz matury--> nie dostaniesz się na żadne studia--> w Polsce będziesz osobą bezrobotną, taka prawda bez wykształcenia nie znajdziesz tutaj pracy, no chyba że kopanie rowów, zamiatanie ulic itp. chcesz, żeby tak wyglądała Twoja przyszłość ? No myślę, że nie. Także weź się do nauki, bo w przyszłości możesz mieć na prawdę trudności ze znalezieniem pracy, nawet za granicą jeżelibyś znalazła to gdzieś w jakieś knajpie na zmywaku lub jako kelnerka.... podobno w Anglii więcej płacą za pracę nawet w byle jakim zawodzie. Mówi się, że żadna praca nie hańbi, coś w tym jest. ;)

skasowany 2013-01-11 17:13:26

Złóż papiery do każdej tej szkoły. Gdzie cię przyjmą to pomyślisz. Nauczą cię tam jak to sie robi i wgl. Albo po prostu idź na takie kierunek na którym sie znasz :)

skasowany 2013-01-11 17:25:29

+10
Roxy122
-9

Zapraszam do mnie dwa chlewy do opróżnienia

exiistencee 2013-01-11 19:37:29

+9
jolka666
-9

Musisz patrzeć też z innej strony, ze strony materialnej, który z tych zawodów jest w dzisiejszych czasach najbardziej opłacalny. otóż z tych trzech najbardziej gastronomia, a wtedy np cukiernik potem, jest to taki zawód w którym dostaniesz pracę i wyjdziesz najlepiej z kasą z tych trzech zawodów, bo np we fryzjerstwie trudno Ci będzie znaleźć pracę. :)

Izi10 2013-01-11 20:45:33

Na pewno nie handlówka, do sklepu mogą Cię przyjąć po każdej szkole. To jest kierunek spalony moim zdaniem.

skasowany 2013-01-11 17:35:32

Zaryzykuj i złóż wszędzie gdzie tylko zapragniesz:) a na pewno ci sie uda:) i bedziesz zadowolona;)

taszalona15 2013-01-11 18:36:29

To zależy od twoich zainteresowań też. Gastronomia może ci sie przydać w przyszłosci żeby w domu gotować rodzinie dobre obiady ale nwm czy dobrze bedziesz sie czuła w takim zawodzie zeby pracować jako kucharka, a na fryzjerke ja poszłam i jestem bardzo zadowolona, też dużo rzeczy nie wiedziałam ale interesowało mnie to i już wiele rzeczy sie nauczyłam wiec polecam :)

Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!

Antykoncepcja długoterminowa – komfort i skuteczność

Dotąd pigułki antykoncepcyjne były uważane za najskuteczniejszą oraz najbardziej wygodną formę antykoncepcji. Jej skuteczność była wyższa niż stosowanie mechanicznych środków antykoncepcyjnych, lecz tylko pod warunkiem regularnego przyjmowania. Okazało się ...  • Czytaj więcej