Zaloguj się✗ Zamknij
ODPOWIEDŹ (ARTYKUŁ)
KOMENTARZE (6)
chwilę temu
skasowany 2010-09-28 20:57:13
Mądre jednak jest pewien problem.
Po przeczytaniu trzech pierwszych części można stwierdzić, że traktujesz szczęście jako absolutne i niezależne od ludzi i przekonań. Czyli, że dla każdego jest tym samym oraz tym samym osiągnąć je takimi samymi metodami.
Pominę aspekt religijny.
skasowany 2010-09-28 21:04:05
autorka potraktowała temat szczęscia jednowymiarowo i subiketywnie, dostrzegam bowiem silne implkacje religijne .
materialistyczne podejscie do szczescia- czemu gromadzenie przedmiotów, PIENIADZE nie są źródłem szczescia? czemu nie mogą być? czy tonie jest nazbyt wyidealizowany obraz ?
czy to znaczy, że jezeli nie mogę zpojrzeć sobie w oczy, bo popelniłam błedy, których załuje, to znaczy to, że nigdy juz nie osiagne szczescia?
bardzo korci mnie zeby poruszyc temat religii, który autorka przytoczyla, ale nie chce siac dodatkowego zamętu..
xwaa96 2010-09-29 21:47:22
każdy chciałby być szczęśliwy to wiadomo jednak nie każdy potrafi do tego szczęścia dążyć - nie potrafi bo się boi . aby to szczęście mieć potrzeba po pierwsze UWIERZYĆ W SIEBIE I NIE PODDAWAĆ SIĘ , PRÓBOWAĆ Z CAŁYCH SIŁ , A W KOŃCU SIĘ UDA ! :)
Odpowiedz na ten komentarzNieznajoma997 2010-11-20 11:44:42
mi się ten artykuł nie podoba... wiele zawartyych w nim rzeczy to nie do końca prawda...
Odpowiedz na ten komentarzx1blackandwhite 2010-09-28 21:00:52
Yy ta ja bym byłabym szczesliwa jakbym wyzdrowiala ;/ -.
Odpowiedz na ten komentarzbombonierka 2010-10-12 20:33:37
Wg mnie bezinteresowna pomoc wyklucza oczekiwanie czegokolwiek w zamian.
A co do tego, że szczęście jest to życie w zgodzie z samym sobą - jak najbardziej się zgadzam, dodałabym jeszcze samorealizację, ale z warunkiem koniecznym - że nie krzywdzimy przy tym drugich...