<h2>Domowe sposoby pielęgnacji ciała</h2> <br />
Chcemy być piękne. A przy okazji dobrze by było nie wydać fortuny na kosmetyki. Co robić, żeby skóra była zdrowa? Traktować ją chemicznymi środkami, które (podobno) czynią cuda? Można, i czasem rzeczywiście są efekty, powalające. Ale metody domowe – tańsze, łatwiejsze do wykonania, są często nie mniej efektywne. Dlatego znajdziecie tu kilka pomysłów.<br />

<br />
<h2>PEELINGI:</h2><br />
1) do twarzy:<br />
<br />
2 łyżeczki cukru zmieszaj z niewielką ilością wody (cukier nie może się w niej rozpuścić!) – powinnaś uzyskać gęstą „ciecz”, w której będziesz wyczuwać drobne kryształki. Możesz do tej mieszanki dodać odrobinę żelu, którego używasz do mycia twarzy – taki peeling będzie się lepiej rozprowadzał. Wykonuj go przynajmniej 2 razy w tygodniu (ale nie codziennie). <br />
<br />
2) do ciała:<br />
<br />
Łyżka żelu pod prysznic albo płynu do kąpieli (możesz odmierzyć odpowiednią ilość „na oko”) + łyżeczka kawy NIERUZPOSZCZALNEJ + odrobina cynamonu + łyżeczka soli (albo łyżka stołowa, w zależności od konsystencji, jaką uzyskasz). Jeśli całość okaże się zbyt gęsta, rozcieńcz wodą – tylko uważaj, żeby nie dać jej za dużo, czasem wystarczy kilka kropli. A postem wystarczy masować ciało. Do tego celu możesz użyć specjalnej rękawicy albo gąbki antycellulitowej. <br />
<br />
<h2>TONIK:</h2><br />
Być może zauważyłyście, że często toniki mają lekki zapach ogórkowy albo są po prostu z niego wykonane. Kosmetyki często są skuteczne, ale to jednak środki chemiczne, więc podrażniają skórę. Alternatywnym wyjściem jest... przecieranie twarzy skórką ogórka. Brzmi to może dziwnie, ale na pewno nie raz w twojej lodówce znajdują się ogórki. Kiedy je obierasz – nie wyrzucaj skórki, tylko pocieraj nimi twarz (oczywiście gdy nie masz nałożonego makijażu!). Odświeża, ściąga skórę, a przy okazji – jest to zdrowsze. <br />
<br />
<h2>CERA:</h2><br />
1) na problemy z trądzikiem pomaga maseczka drożdżowa, którą wykonasz w następujący sposób: ok. ¼ kostki drożdży + łyżka stołowa ciepłego mleka (być może więcej) – musisz to wymieszać, a konsystencja powinna być taka, abyś bez trudu nałożyła maseczkę na twarz – ale też, żeby nie spływała! Powinno się ją stosować codziennie, ale uwaga – może wysuszać skórę! Jeśli więc masz wyjątkowo wrażliwą, suchą cerę, to lepiej się powstrzymaj.<br />
<br />
2) w przypadku zaskórniaków sprawdzają się dwie metody:<br />
a) mieszanka: pół filiżanki gorącej wody, łyżka soli, 3 krople jodyny – tym płynem należy przemywać miejsce z zaskórniakami, dzięki temu będzie można je łatwiej usunąć – potem należy je przemyć tonikiem oczyszczającym<br />
b) oraz maseczka: z wody (przegotowanej!), mąki (obojętne jakiej) oraz miodu – trzeba użyć takiej ilości, aby powstała gęsta, jednolita konsystencja, następnie nakładamy taką miksturę na twarz, czekamy aż wyschnie, a potem zmywamy. Zbieg trzeba powtarzać co 2-3 dni, aby uzyskać efekt. <br />
<br />
<h2>WŁOSY:</h2><br />
Chyba najprostsza w wykonaniu, i niezbyt droga, jest odżywka składająca się z :<br />
<br />
Kilku kropli olejku rycynowego (w każdej aptece), żółtka, ok. łyżeczki wyciśniętego soku z cytryny i odrobiny odżywki do włosów (obojętne jakiej, może być każda, której aktualnie używasz). Trzeba to wszystko wymieszać, nałożyć na włosy, na to czepek, ręcznik, i ok. godzina czekania. Po tym czasie należy to dokładnie spłukać, można dodatkowo umyć włosy, Oczywiście, najlepsze efekty uzyskasz regularnie stosując taką odżywkę.<br />
<br />
Znacie jakieś inne sposoby pielęgnacji twarzy albo włosów? Czego najczęściej używacie, aby pięknie wyglądać – poza kosmetykami? A może nie wierzycie w skuteczność takich naturalnych sposobów?<br />