Utrzymujesz kontakt ze swoim byłym ?

ODPOWIEDŹ (ARTYKUŁ)

Redakcja

Utrzymujesz kontakt ze swoim byłym ?

Niektóre rozstania odbywają się w atmosferze wzajemnego szacunki i pokoju. Ludzie dochodzą do wniosku, że związek nie jest dla nich satysfakcjonujący, że nie pasują do siebie, jest im źle ze sobą, ale postanawiają zostać przyjaciółmi czy po prostu kontynuować znajomość w luźniejszej formie. Ale nie zawsze sprawy wyglądają tak kolorowo. Czasami jedno z partnerów nie może pogodzić się z odrzuceniem albo zdradą. Pojawiają się wzajemne pretensje, żale, kłótnie albo długie, poważne rozmowy, z których i tak nic nie wynika. Zostaje tylko złamane serce, kilka pamiątek i wspólne zdjęcia, które boleśnie przypominają o przeszłości.

Głosowałaś już? Odpowiedz na pytanie tytułowe!


Zalety kontaktu z byłym partnerem:
Jeśli byliście dobrze dobraną parą, ale z jakiś powodów się rozstaliście, ale nie czujecie do siebie żalu czy gniewu, to nie warto tracić takiej znajomości. Możecie przecież nadal się kumplować albo przyjaźnić – przy otwartym założeniu, że nic więcej nie jest możliwe. W końcu, jakby nie patrzeć, twój już były chłopak zna cię dobrze, musiałaś mieć swoje powody, żeby się z nim spotykać, pewnie możesz na niego liczyć. Czasem miłość nie jest pisana dwóm konkretnym osobom, ale za to mogą się świetnie dogadywać na stopie luźnej znajomości.

Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal!
Jednak w niektórych sytuacjach sprawdza się mądrość ludowa. Jeśli rozstanie było dla Ciebie dramatyczne i bardzo bolesne, to dalsze utrzymywanie kontaktu będzie Cię przygnębiać jeszcze bardziej i nigdy nie zakończysz tej historii. Złamane serce leczy upływ czasu i, najskuteczniej chyba, nowa miłość. Nikt nie każe ci szukać jej następnego dnia po zerwaniu, kiedy jeszcze nie ochłonęłaś i nie doszłaś do siebie, ale któregoś dnia powinnaś spakować pamiątki, usunąć zdjęcia i zacząć nowy rozdział. Trudno w to uwierzyć, gdy zostało się porzuconym, ale z czasem ta rozpacz minie. Nie warto płakać z powodu kogoś, kto cię nie chce – nie wpłynie to na jego decyzję, a ty będziesz się czuła nieszczęśliwa.

Co chcesz osiągnąć?
Czasami dziewczyny kontaktują się ze swoimi byłymi, żeby wiedzieć co u nich słychać – mieć rozeznanie, co robią, z kim się spotykają, czy mają kogoś nowego. Taka ciekawość jest zupełnie normalna i powszechna chciałoby się wiedzieć, jaka ona jest, ta jego nowa, może akurat brzydsza i grubsza, i w ogóle. Czasami robią to po to, by przypomnieć o swoim istnieniu, wielkiej miłości i wiernym oddaniu. A to przynosi niekoniecznie pozytywne skutki. Bo jeśli się rozstawać – to definitywnie, bez powrotów, próbowania kolejny raz, bez narzucania się drugiej osobie i proszenia o kolejną szansę. Jeśli odszedł – pewnie miał jakieś powody, nie proś, by wrócił – o miłość się nie żebrze, miłości się nie wymusza. Trzeba przyjąć odtrącenie z godnością. Nie pisz więc do niego tylko po to, żeby się dowiedzieć, czy może zmienił zdanie i jednak z tobą będzie.

Mówiąc najprościej: jest kilka zalet kontynuowania znajomości z byłym partnerem – pod warunkiem, że rozstanie odbyło się w zgodzie, albo wtedy, gdy oboje macie dobre chęci i mimo tego, co was poróżniło – zależy wam na sobie nawzajem. Jeśli i ty, i on, będziecie szczerze chcieli przyjaźni, i oboje będziecie o nią dbali, to pewnie wam się uda. Ale nic na siłę, szczególnie w tych sprawach. Lepiej być wyczulonym na sygnały, że nie jesteśmy mile widziani i jesteśmy zbędni, niż za wszelką cenę walczyć o kontakt.
A jak jest z wami – utrzymujecie kontakt ze swoimi byłymi? Przyjaźnicie się czy po prostu, funkcjonujecie jak zwykli znajomi? A może odwrotnie – szczerze się nienawidzicie i nie możecie wybaczyć i przy okazji zapomnieć?. I co jest waszym zdaniem lepsze?
Odpowiedź

KOMENTARZE (12)

chwilę temu

skasowany 2011-02-28 19:56:26

z niektórymi utrzymuje kontakt a z niektórymi nie...ale nie dlatego że nie wybaczyłam mu że się rozstalismy a dlatego że nie ma na to czasu..chociaż raz na jakiś czas piszemy...

Odpowiedz na ten komentarz

Olkaa1993 2011-02-28 19:05:42

+46
paaatiiixdd
-43

Nie utrzymuję. Pomimo tego że chodzimy do jednej klasy od czasu zerwania ani razu się do niego nie odezwałam.

Odpowiedz na ten komentarz

Majka94 2011-03-04 09:00:34

+45
aniaaaxdd
-33

Ja z moim byłym , rozstałam ze ze względu na odległość , byłam z nim dwa miesiące , po których on stwierdził ze odległość mu nie odpowiada .. no ale cóż , piszemy często na gg , czesem wpadam tam gdzie on mieszka bo mam tam rodzine :) a jak jestem to sie z nim spotkam pogadamy i wgl , ostatnio nawet było coś więcej : przytulaliśmy sie i pocałowaliśmy , nie wiem czy to było słuszne , ale nadal sie kochamy ..

Odpowiedz na ten komentarz

kasia19995 2011-02-28 20:10:13

-34
aniaaaxdd

Utrzymuję. Chociaż zaczęliśmy wsumie niedawno, a od 4 latach nie jesteśmy razem, dopiero teraz mogliśmy zacząć jakoś normalnie się kontaktować, ale kumpelstwo, nie przyjaźń i czasem ciężko pogodzić mi się z tym, że pyta co zrobić bo się jego dziewczyna obraziła. i nie chodzi o to, że ja niby coś do niego czuje, tylko noo to chyba tak zawsze, nie ? :)

Odpowiedz na ten komentarz

Anecik121 2011-03-15 15:49:24

+43
aniaaaxdd
-32

ja utrzymuję kontakt i sie z tego ciesze ;) chociaż od razu po rozstaniu nie rozmawialiśmy dość długo to teraz mamy świetny kontakt xD

Odpowiedz na ten komentarz

PaulusiaBorówka 2011-02-28 19:06:25

Ja sie przyjaznie z moim byłym a złamał mi kiedys serce ale mu wybaczyłam...bardzo często z nim pisze...

Odpowiedz na ten komentarz

piłka4 2011-02-28 19:08:27

utrzymuje i to bardzo dobry. jesteśmy w jednej kl i bardzo się lubimy. ;)

Odpowiedz na ten komentarz

LadyGaga01 2011-02-28 19:39:38

+43
aniaaaxdd
-34

ja z moim byłym często piszemy na gg zostaliśmy przyjaciółmi :)

Odpowiedz na ten komentarz

skasowany 2011-02-28 19:11:14

+42
paaatiiixdd
-43

Niestety nie i jest mi z tego powodu przykro.

Odpowiedz na ten komentarz

maadziaa1 2012-04-30 15:16:14

Tak, czasem piszemy, gadamy przez telefon. niestety bardzo rzadko się spotykamy.

Odpowiedz na ten komentarz

~pocowamto 2013-06-18 13:07:00

Pierwsza dziewczyna mnie zdradziła, Krótko po rozłące (około tygodnia) zaczęła gadać jak to jej dobrze z innym w łóżku a potem się zastanawiała co ja sam lubię... Podsumowałem ją i powiedziałem otwarcie, że jest pusta dziewczyną i zerwałem kontakt. Od 4 lat nie utrzymuje z nią żadnego kontaktu. Drugi związek skończył się po roku czasu. Ponieważ nie dogadywaliśmy pod koniec a ona sama nie próbowała w jakikolwiek sposób naprawić związku to nie utrzymuje z nią kontaktu. To samo się tyczy wspólnych znajomych, jednych nie trawiłem, a inni poszli za koleżanką.

Odpowiedz na ten komentarz

aleks1243 2011-03-01 20:06:12

więc tak, ja utrzymuję kontakt z moim byłym, chociaż zaczęliśmy się odzywać do siebie (tak więcej niż cześć) po praktycznie roku heh wtedy gdy zrozumiałam że go kocham, nom ale nie zawsze jest pięknie i pojawiła się inna, jest jego dziewczyną od 7 miesięcy ja go nadal kocham, przyjaźnimy się ale nie chcę żeby przeze mnie się coś popsuło między nimi.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!