Kate97

W serwisie od 1885 dni , ostatni raz 14 czerwiec

Najlepsze odpowiedzi (3)

Wszystkie »

Jak w waszych szkołach obchodzi się tzw. dzień...

W Szkoła od asphyxia, 8 miesięcy temu, 7 odp

Kate97 odpowiada:

U mnie w liceum to był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, natomiast było organizowane szkolne wyjście do kina na historyczny film, akurat tak się składa, że we wrześniu wychodzac historyczne filmy w kinach. Ale większość ludzi to sobie olewało, nie płaciło za kino, bo im się nie opłacało, w zeszłym roku dyrekcja zrobiła tak, że ci co nie zapłacili za kino, mieli jeszcze szanse rano przed seansem zakupić bilety w kinie, a kto tego nie zrobił to rzekomo nieobecność z tego dnia miała zostać uznana za ucieczke, minusowe pkt z zachowania miały być, ja w zeszłym roku olałam sobie to kino, wolałam nie iść, nie marnować hajsu na biograficzny film "Pilecki" czy jakoś tak, bo pomyślałam, że będzie słaby i faktycznie był. Miałam spoko, wyluzowaną wychowawczynie, która każdemu kto przyniósł usprawiedliwienie za ten dzień, usprawiedliwiła i nie wstawiła ujemnych pkt.
Co do sensu tego święta, to z jednej strony, nauczyciel za to co robi dostaje co miesiąc pensje i skoro pracuje z dziećmi/młodzieżą to znaczy, że lubi to co robi więc nie powinien oczekiwać od nas podziękowań w formie prezentów. Tak samo można by się zastanowić nad sensem obchodzenia dnia dziecka, matki, ojca, babci, dziadka, walentynek, przecież to wszystko propaganda. Jak kochamy rodziców to przez 365 dni w roku, a nie jeden dzień, tak samo z miłością do dziadków, chłopaka/dziewczyny, prezent można dać bez okazji, nie koniecznie w któreś z tych swiąt, ale że takie święta istnieją to obdarowujemy prezentami w ten dzień nasze matki, ojców, babcie, dziadków itp, póki ich mamy. Tak samo można rzec o Bożym Narodzeniu, tylko patrzeć jak zaraz centra handlowe będą ozdobione świątecznymi rzeczami, wszędzie będziemy mogli je kupić, prezenty dla bliskich itp. Niby święto chrześcijańskie, a ludzie nawet na tym chcą hajs zbijać.

Nie dawno zrezygnowałam z historii rozszerzonej....

W Szkoła od linu24, 2016-05-27 11:21:09, 4 odp

Kate97 odpowiada:

Pod koniec roku zmieniałaś profil? Mogłaś już to zrobić we wrześniu 2016. Teraz musisz iść do swojego nauczyciela od historii i społeczeństwa i zapytać się czego musisz się nauczyć i jakie sprawdziany zaliczuć, lepiej się spiesz, bo do wystawienia ocen zostało ci mniej niż miesiąc, a musisz mieć conajmniej 3 oceny żeby nauczyciel wystawił ci pozytywną ocenę, jeżeli tego nie zrobisz będziesz mieć nkl na koniec roku. To jest liceum, a nie gimnazjum i nauczyciel nie będzie za tobą latał sam z siebie i przypominał ci o twojej sytuacji z ocenami. Skoro jesteś w lo to powinnaś wiedzieć takie rzeczy i samej pójść do nauczyciela od przedmiotu i porozmawiać a nie zadawać durne pyt tutaj co ty masz zrobić.

założyłam konto na allegro i jak klikam w...

W Ciekawostki od xDominikaaa, 2015-07-30 11:12:59, 3 odp

Kate97 odpowiada:

Bo chyba najpierw muszą ci przysłać jakiś list do domu z kodem czy czymś takim, wtedy już będziesz normalnym użytkownikiem i będziesz mogła licytować, teraz chyba możesz tylko kupować ale to tylko raz bodajże, do momentu aż ci przyślą ten list.

Moje pytania (127)

Wszystkie »

Co mam zrobić jeśli próbowałam wgrać...

zdjęcie do legitymacji studenckiej i na jednej uczelni mi się wgrało, a na drugiej wyświetlił mi się komunikat, że jest zbyt małe? Wgrałam te co mam w dowodzie, robione u fotografa, tylko go sama zeskanowałam na komputer, a jak pójdę zrobić nowe i tym razem po proszę, aby to fotograf mi zgrał to zdjęcie na pendrive'a ze swojego komputera to chyba nadal będzie za małe?

W Ciekawostki, 12 dni temu, 8 odp

Czy wady, choroby kręgosłupa mogą uniemożliwiać, b...

yć przeciwskazaniem do zajścia w ciążę? Wcześniej, gdy słyszałam jak ktoś mówił, że nie może być w ciąży przez kręgosłup to sobie myślałam co za bzdura, co ma kręgosłup do zajścia w ciążę, a teraz sobie myślę, że chyba to trochę wspólnego ma, bo ciąża jest jednak mega obciążeniem dla kręgosłupa lędźwiowego, a mnie właśnie boli kręgosłypa lędźwiowy i czasem między łopatkami. W lędźwiach to mnie boli jak się długo schylam, u góry też jak np siedząc pochylę się tak do przodu do kolan. Na dole pl...

W Zdrowie, 15 dni temu, 2 odp

Czy jeśli zdawała maturę z języka angielskiego na p...

oziomie podstawowym i rozszerzonym, z podstawy mam duzo lepszy wynik niz rozszerzenia, wpisalam w tabele jeden i drugi wynik, a na kierunek na który rekrutuje matura z j.ang jest wymagana, a nie tylko punktowana no i nie wiem kto bedzie liczyl te punkty rekrutacyjne? System czy osoba fizyczna? Bo nie wiem jak mi z tym angielskim policzy, ten lepszy wynik czy ten gorszy? Gdzieś czytałam, że jak jeden przedmiot zdawało się na dwóch poziomach to wpisuje się wynik z tego poziomu, który chce się, ...

W Szkoła, 20 dni temu, 11 odp

Moje odpowiedzi (353)

Wszystkie »

Co mam zrobić jeśli próbowałam wgrać...

W Ciekawostki od Kate97, 11 dni temu, 8 odp

Kate97 odpowiada:

W tym gimpie też nie umiem tego zrobić. Wzięłam powiększyłam, ale nie umiem tego zapisać w formacie jpg.

Co mam zrobić jeśli próbowałam wgrać...

W Ciekawostki od Kate97, 11 dni temu, 8 odp

Kate97 odpowiada:

A u mnie w szkole normalnie wsadzali, w punktach ksero, gdzie drukują i kserują też wsadzają czyjes pendrive'y do firmowych komputerów.

Co mam zrobić jeśli próbowałam wgrać...

W Ciekawostki od Kate97, 11 dni temu, 8 odp

Kate97 odpowiada:

W paincie nie widzę czegoś takiego jak "obraz", a jak rozciągam samo zdjęcie to się robi rozmazane. W gimpie jeszcze nie próbowałam, bo dopiero teraz go pobieram na komputer, ale nigdy w nim nic nie robiłam więc nie wiem czy będę umiala się nim posługiwać.

GALERIE (39)