Kate97

W serwisie od 1854 dni , ostatni raz wtorek

Najlepsze odpowiedzi (3)

Wszystkie »

Jak w waszych szkołach obchodzi się tzw. dzień...

W Szkoła od asphyxia, 7 miesięcy temu, 7 odp

Kate97 odpowiada:

U mnie w liceum to był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, natomiast było organizowane szkolne wyjście do kina na historyczny film, akurat tak się składa, że we wrześniu wychodzac historyczne filmy w kinach. Ale większość ludzi to sobie olewało, nie płaciło za kino, bo im się nie opłacało, w zeszłym roku dyrekcja zrobiła tak, że ci co nie zapłacili za kino, mieli jeszcze szanse rano przed seansem zakupić bilety w kinie, a kto tego nie zrobił to rzekomo nieobecność z tego dnia miała zostać uznana za ucieczke, minusowe pkt z zachowania miały być, ja w zeszłym roku olałam sobie to kino, wolałam nie iść, nie marnować hajsu na biograficzny film "Pilecki" czy jakoś tak, bo pomyślałam, że będzie słaby i faktycznie był. Miałam spoko, wyluzowaną wychowawczynie, która każdemu kto przyniósł usprawiedliwienie za ten dzień, usprawiedliwiła i nie wstawiła ujemnych pkt.
Co do sensu tego święta, to z jednej strony, nauczyciel za to co robi dostaje co miesiąc pensje i skoro pracuje z dziećmi/młodzieżą to znaczy, że lubi to co robi więc nie powinien oczekiwać od nas podziękowań w formie prezentów. Tak samo można by się zastanowić nad sensem obchodzenia dnia dziecka, matki, ojca, babci, dziadka, walentynek, przecież to wszystko propaganda. Jak kochamy rodziców to przez 365 dni w roku, a nie jeden dzień, tak samo z miłością do dziadków, chłopaka/dziewczyny, prezent można dać bez okazji, nie koniecznie w któreś z tych swiąt, ale że takie święta istnieją to obdarowujemy prezentami w ten dzień nasze matki, ojców, babcie, dziadków itp, póki ich mamy. Tak samo można rzec o Bożym Narodzeniu, tylko patrzeć jak zaraz centra handlowe będą ozdobione świątecznymi rzeczami, wszędzie będziemy mogli je kupić, prezenty dla bliskich itp. Niby święto chrześcijańskie, a ludzie nawet na tym chcą hajs zbijać.

Nie dawno zrezygnowałam z historii rozszerzonej....

W Szkoła od linu24, 12 miesięcy temu, 4 odp

Kate97 odpowiada:

Pod koniec roku zmieniałaś profil? Mogłaś już to zrobić we wrześniu 2016. Teraz musisz iść do swojego nauczyciela od historii i społeczeństwa i zapytać się czego musisz się nauczyć i jakie sprawdziany zaliczuć, lepiej się spiesz, bo do wystawienia ocen zostało ci mniej niż miesiąc, a musisz mieć conajmniej 3 oceny żeby nauczyciel wystawił ci pozytywną ocenę, jeżeli tego nie zrobisz będziesz mieć nkl na koniec roku. To jest liceum, a nie gimnazjum i nauczyciel nie będzie za tobą latał sam z siebie i przypominał ci o twojej sytuacji z ocenami. Skoro jesteś w lo to powinnaś wiedzieć takie rzeczy i samej pójść do nauczyciela od przedmiotu i porozmawiać a nie zadawać durne pyt tutaj co ty masz zrobić.

założyłam konto na allegro i jak klikam w...

W Ciekawostki od xDominikaaa, 2015-07-30 11:12:59, 3 odp

Kate97 odpowiada:

Bo chyba najpierw muszą ci przysłać jakiś list do domu z kodem czy czymś takim, wtedy już będziesz normalnym użytkownikiem i będziesz mogła licytować, teraz chyba możesz tylko kupować ale to tylko raz bodajże, do momentu aż ci przyślą ten list.

Moje pytania (122)

Wszystkie »

Mam odstający brzuch i tyłek czego nienawidzę...

najbardziej, ale mam też wklęsłe plecy u dołu, tzn bardziej wklęsłe niż powinny być, czytałam że od tego brzuch i tyłek odstaje. I czy dietą da się zrobić żeby mniej mi odstawały te części ciała? Czy jak schudnę to zniweluję ten defekt? Ile musiałabym schudnąć, żeby była znaczna różnica? Na razie postawiłam sobie cel -5 kg, ale jak tyle schudnę to i tak nie będzie chyba zbytnio widać. Wstawiam zdjęcia, pierwsze zdjęcie to jest z moją postawą jaką przeważnie mam, a drugie gdy się wyprostuje. J...

W Diety, 3 dni temu, 15 odp

Czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie samej...

z nieprzyjemnymi, wydłużającymi się objawami PMS? Mam rzadkie, nieregularne cykle, ale jak już dostanę miesiączkę to jest obfita i bolesna, i tak jest przez 3-4 pierwsze dni, 2 końcowe dni to już bardziej plamienie niż okres. Czasami potrafi mi się zacząć też plamieniem. Od 3 dni łapią mnie mocne skurcze w podbrzuszu, a od 2 dni w trakcie snu, co odczuwam dużo bardziej boleśnie niż gdy złapie mnie to w dzień. Chodzę wzdęta, napuchnięta, piersi wyglądają jakby były z rozmiar większe i są stras...

W Miesiączka, 12 dni temu, 2 odp

Ponad miesiąc temu poszłam na pierwszą wizytę...

do ginekologa w sprawie nieregularnych i bolesnych miesiączek. Ginekolog skierowała mnie na badanie usg narządów rodnych. Cytologii mi nie zrobiła, bo stwierdziła że nie ma takiej potrzeby skoro jeszcze nie współżyję. Dzisiaj byłam u niej z wynikami tego usg, ksero wyników też miała, bo widocznie z gabinetu gdzie robią to usg przesyłają do przychodni te wyniki, popatrzyła na te wyniki i powiedziała, że jej podejrzenie zespołu policystycznych jajników się potwierdziło, bo mam drobnopęcherzykow...

W Miesiączka, 15 dni temu, 3 odp

Moje odpowiedzi (325)

Wszystkie »

Mam odstający brzuch i tyłek czego nienawidzę...

W Diety od Kate97, 2 dni temu, 15 odp

Kate97 odpowiada:

Tyle tych ćwiczeń na kręgosłup? Skoro mam już stwardniałe kości i nie da się zlikwidować tej wady to znaczy, że poglębić też się nie może. Nie mogę wziąć jakiś ćwiczeń z internetu? Czy jak będę ćwiczyła te plecy to pomoże to na brzuch? Czasami podobno zrzucenie kilogramów jest dobre na kręgosłup, bo chyba też przez otyłość mogą pojawić się wady postawy.

Mam odstający brzuch i tyłek czego nienawidzę...

W Diety od Kate97, 3 dni temu, 15 odp

Kate97 odpowiada:

Wyćwiczone może jest seksi dla ciebie, dla mnie na pewno nie. Do uzyskania tego celu potrzeba cierpliwości, wytrwałości, zangażowania, masę pracy, ćwiczeń, bólu. To nie jest mój cel. Nie jestem 40-paro latką po kilku porodach, żeby miało mi coś wisieć po schudnięciu. Już kiedyś schudłam i nie zauważyłam, żeby mi wtedy brzuch zwisał, właśnie wręcz przeciwnie, wisieć to mi teraz wisi, a po tamtym schudnięciu nie wisiał, a jedynie jaki ruch miałam to jazda na rowerze 6-7 razy w tygodniu. Ale też nie wiem czy przez te plecy będzie on kiedykolwiek taki mega, mega płaski.

Mam odstający brzuch i tyłek czego nienawidzę...

W Diety od Kate97, 3 dni temu, 15 odp

Kate97 odpowiada:

Mi nie zależy na mocnych mięśniach pleców czy czegokolwiek innego. To ćwiczenie mięśni to nie dla mnie. Nie lubię wyrobionych mięśni nigdzie na ciele. Lubię chude/szczupłe ciało, żeby nie odstawało to co nie powinno.

GALERIE (39)