Kate97

W serwisie od 1827 dni , ostatni raz 22 kwiecień

Najlepsze odpowiedzi (3)

Wszystkie »

Jak w waszych szkołach obchodzi się tzw. dzień...

W Szkoła od asphyxia, 6 miesięcy temu, 7 odp

Kate97 odpowiada:

U mnie w liceum to był dzień wolny od zajęć dydaktycznych, natomiast było organizowane szkolne wyjście do kina na historyczny film, akurat tak się składa, że we wrześniu wychodzac historyczne filmy w kinach. Ale większość ludzi to sobie olewało, nie płaciło za kino, bo im się nie opłacało, w zeszłym roku dyrekcja zrobiła tak, że ci co nie zapłacili za kino, mieli jeszcze szanse rano przed seansem zakupić bilety w kinie, a kto tego nie zrobił to rzekomo nieobecność z tego dnia miała zostać uznana za ucieczke, minusowe pkt z zachowania miały być, ja w zeszłym roku olałam sobie to kino, wolałam nie iść, nie marnować hajsu na biograficzny film "Pilecki" czy jakoś tak, bo pomyślałam, że będzie słaby i faktycznie był. Miałam spoko, wyluzowaną wychowawczynie, która każdemu kto przyniósł usprawiedliwienie za ten dzień, usprawiedliwiła i nie wstawiła ujemnych pkt.
Co do sensu tego święta, to z jednej strony, nauczyciel za to co robi dostaje co miesiąc pensje i skoro pracuje z dziećmi/młodzieżą to znaczy, że lubi to co robi więc nie powinien oczekiwać od nas podziękowań w formie prezentów. Tak samo można by się zastanowić nad sensem obchodzenia dnia dziecka, matki, ojca, babci, dziadka, walentynek, przecież to wszystko propaganda. Jak kochamy rodziców to przez 365 dni w roku, a nie jeden dzień, tak samo z miłością do dziadków, chłopaka/dziewczyny, prezent można dać bez okazji, nie koniecznie w któreś z tych swiąt, ale że takie święta istnieją to obdarowujemy prezentami w ten dzień nasze matki, ojców, babcie, dziadków itp, póki ich mamy. Tak samo można rzec o Bożym Narodzeniu, tylko patrzeć jak zaraz centra handlowe będą ozdobione świątecznymi rzeczami, wszędzie będziemy mogli je kupić, prezenty dla bliskich itp. Niby święto chrześcijańskie, a ludzie nawet na tym chcą hajs zbijać.

Nie dawno zrezygnowałam z historii rozszerzonej....

W Szkoła od linu24, 11 miesięcy temu, 4 odp

Kate97 odpowiada:

Pod koniec roku zmieniałaś profil? Mogłaś już to zrobić we wrześniu 2016. Teraz musisz iść do swojego nauczyciela od historii i społeczeństwa i zapytać się czego musisz się nauczyć i jakie sprawdziany zaliczuć, lepiej się spiesz, bo do wystawienia ocen zostało ci mniej niż miesiąc, a musisz mieć conajmniej 3 oceny żeby nauczyciel wystawił ci pozytywną ocenę, jeżeli tego nie zrobisz będziesz mieć nkl na koniec roku. To jest liceum, a nie gimnazjum i nauczyciel nie będzie za tobą latał sam z siebie i przypominał ci o twojej sytuacji z ocenami. Skoro jesteś w lo to powinnaś wiedzieć takie rzeczy i samej pójść do nauczyciela od przedmiotu i porozmawiać a nie zadawać durne pyt tutaj co ty masz zrobić.

założyłam konto na allegro i jak klikam w...

W Ciekawostki od xDominikaaa, 2015-07-30 11:12:59, 3 odp

Kate97 odpowiada:

Bo chyba najpierw muszą ci przysłać jakiś list do domu z kodem czy czymś takim, wtedy już będziesz normalnym użytkownikiem i będziesz mogła licytować, teraz chyba możesz tylko kupować ale to tylko raz bodajże, do momentu aż ci przyślą ten list.

Moje pytania (117)

Wszystkie »

Czy jajniki o budowie drobnopęcherzykowej są...

normą? W internecie czytam, że pęcherzyki na jajnikach mogą przyczyniać się do braku owulacji, utrudniać zajście w ciążę. Jeszcze mam tyłozgięcie trzonu macicy o tym też czytałam, że może to utrudniać zajście w ciążę, donoszenie ciąży, poród, sprawiać że miesiączki są bolesne i nieregularne, a ja takie mam. . I czy każda wielkość jajników jest normalna? Czy są jakieś normy? Mój prawy jajnik ma 30 mm x 16 mm, a lewy 41 mm x 23 mm. Jama macicy i zatoka Douglasa bez obecności płynu. Badanie robi...

W Zdrowie, 8 dni temu, 3 odp

Chciałabym zacząć używać tamponów w czasie...

okresu, do tej pory stosowałam, ale tylko czasami i tylko w domu, bo panicznie boję się, że urwie mi się ten sznureczek, albo że za długo przytrzymam, więc zawsze jak aplikuję to trzymam go godzinę góra dwie z zegarkiem w ręku, nigdy nie wkładałam do samego końca, bo zawsze nawet jak włoże stosunkowo blisko jest mi ciężko go wyjąć, więc zawsze wkładam tak, żeby go trochę czuć, ale żeby jednocześnie nie utrudniał mi siadania, schylania czy innych czynności. Niedawno kupiłam pierwsze opakowanie...

W Miesiączka, 29 dni temu, 4 odp

Od około dwóch tygodni mam takie objawy jak na...

okres, według kalendarzyka i cyklu 38 dniowego powinnam go dostać 24 marca, dzisiaj już 28 marca czyli już 42 dni bez okresu, powinnam mieć końcówkę okresu, a on mi się jeszcze nie zaczął, a cykl 38-dniowy czasem się sprawdza, a czasem nie. I czy to normalne, że tyle czasu czuję się tak jak przed okresem, a nadal go nie mam? Czasami pobolewa mnie kręgosłup, brzuch tak jak na okres, czuję się ociężała, mam "napady" duszności, a jak zdejmę bluzę to jest mi za zimno, czuję że "coś...

W Miesiączka, 1 miesiąc temu, 2 odp

Moje odpowiedzi (303)

Wszystkie »

Czy jajniki o budowie drobnopęcherzykowej są...

W Zdrowie od Kate97, 6 dni temu, 3 odp

Kate97 odpowiada:

Ale ciężarne kobiety informował o płci dziecka, o jakiś komplikacjach, zagrożonej ciąży. Jednej kobiecie, która jest w początkach ciąży powiedział że coś jej się tam dzieje z łożyskiem, chyba on umówił jej wizytę u jakiejś ginekolożki w szpitalu i chyba to właśnie dzięki niemu wizytę ma za 2 tygodnie, a nie dłużej i też nie jest jej prowadzącym ciąże ginekolog tylko lekarzem do którego została skierowana na usg. Mi mógł przynajmniej powiedzieć, że jest wszystko w normie, albo że wręcz przeciwnie i koniecznie muszę iść do lekarz co mnie kierowała na badanie, a on ani słowa nie powiedział o wynikach badań. Co prawda ja nie pytałam, ale chyba sam z siebie powinien powiedzieć co widzi na ekranie, już nawet nie chodzi o to żeby mi diagnozę wystawiał. Nie utrudnia mi to życia, bo nie wiem czy rzeczywiście mam jakiś problem czy nie. Jak nie mam okresu to się dobrze czuję, jak mam to gorzej i właśnie w tej kwestii i nieregularnych miesiączek jest diagnozowana.

Chciałabym zacząć używać tamponów w czasie...

W Miesiączka od Kate97, 28 dni temu, 4 odp

Kate97 odpowiada:

Nie, nie stresuje się. O mini tamponach coś pisałam, nie wiem czy umiesz czytać ze zrozumieniem. Nigdzie w sklepach nie mogę ich dostać w ostatnim czasie. Co mi da zrezygnowanie z tamponów na jakiś czas? Chyba nic, problemu to nie rozwiąże.

Od około dwóch tygodni mam takie objawy jak na...

W Miesiączka od Kate97, 29 dni temu, 2 odp

Kate97 odpowiada:

Dwa tygodnie przed okresem mogę mieć objawy okresu dlatego bo o nim myślę? Ty normalna jesteś? Jak myślisz o bólu brzucha to nagle cię zaczyna boleć brzuch? Wczoraj dostałam okres i strasznie kłuło mnie w podbrzuszu, że chodzić nie mogłam, ból promieniował do lędźwi to też dlatego, że myślałam o okresie, a nie dlatego, bo go dostałam?

GALERIE (39)