magges17

W serwisie od 665 dni , ostatni raz 24 czerwiec

Moje pytania (8)

Wszystkie »

Cześć :) Czy soczewki pogarszają wzrok?

Zawsze nosiłam okulary, ponieważ mam astygmatyzm. Jednak od dwóch tygodni noszę soczewki, jedynie po powrocie ze szkoły zamieniam je na okulary. Okulistka podczas wizyty powiedziała mi, że przy soczewkach bardzo się wzrok pogarsza. Spotkałam się jednak z wieloma opiniami na ten temat.. Czy naprawdę tak jest?

W Zdrowie, 2 miesiące temu, 2 odp

Miał lub ma ktoś aparat na zęby Hass?

Słyszałam że w trakcie leczenia pojawia się diastema.. czy u każdego ona się pojawia czy niekoniecznie?

W Zdrowie, 5 miesięcy temu, Dodaj odpowiedź

Jak namówić mamę na soczewki?

Bardzo chciałabym mieć soczewki ze względu na wadę wzroku, a dokładnie astygmatyzm. Bardzo mi to przeszkadza nie tylko na WF, ponieważ nie moge mieć okularów, ale też w innych sytuacjach. W okularach czuję się niepewnie. Chciałabym namówić mamę, ale kompletnie nie wiem jak, ponieważ co około pół roku próbuję ją przekonać, ale rozmowy nic nie dają :/

W Zdrowie, 6 miesięcy temu, 6 odp

Moje odpowiedzi (9)

Wszystkie »

Jak namówić mamę na soczewki?

W Zdrowie od magges17, 6 miesięcy temu, 6 odp

magges17 odpowiada:

Dzięki, faktycznie dobrym pomysłem mogą być soczewki jednodniowe, bo nie są tak zobowiązujące jak te chociażby miesięczne, a powinny być idealne na próbę. Myślę, że mama powinna się zgodzić, a zwłaszcza ze względu na fakt, że wcześniej wypróbuję soczewki przed pochopną decyzją.

Jak namówić mamę na soczewki?

W Zdrowie od magges17, 6 miesięcy temu, 6 odp

magges17 odpowiada:

Nie mam pojęcia skąd to uprzedzenie, próbowałam się tego dowiedzieć, ale temat szybko się kończy na krótkim ,,daj sobie spokój". Jedynie podejrzewam, że to może być ze względu na jej znajomą, która jest nauczycielką, również ma astygmatyzm i zdecydowała się kiedyś na soczewki, jednak nastąpiły pewne powikłania związane z lekkim roztrzepaniem i niedbałością o higienę oczu. Wiadomo, że soczewki to też większa odpowiedzialność niż okulary.

Jak namówić mamę na soczewki?

W Zdrowie od magges17, 6 miesięcy temu, 6 odp

magges17 odpowiada:

Wiem, że nie są tanie i pieniądze na soczewki odkładam od dłuższego czasu, także z tym większego problemu nie ma. Kwestią jest jedynie negatywne nastawienie mamy do tego. Jednak sam WF jest trochę uciążliwy, zwłaszcza, że tu bardziej nie chodzi tylko o samą lekcję, ale sport. PS Dzięki za radę ;)

Fajne (3)

Wszystkie »

Cześć. Mam pewien problem, który nie daje mi...

spokoju. Ze swoja dziewczyną kochalem się ok. miesiąc temu ale wszedłem w nią tylko na chwilę. Było to ok. południa może 15, z tym że rano ona zrobiła mi dobrze ręką po czym ja się nie umyłem tylko wytarłem spermę papierem. Nie zabezpieczaliśmy się, ale błony jej nie przebiłem. Za jakiś czas zrobimy test ciążowy. Dodam że nie martwiłbym się bo miała okres, z tym że nie trwał jak zwykle tydzien a raptem 4 dni a przed tym zajściem jej wcześniejszy okres spóźnił się o tydzień z powodu stresu(wcześniej nigdy nic nie zaszło). Od jakichś 2 tygodni jej słabo, mam mdłości a do tego ma większy apetyt niż ostatnio od 2-3 dni. Czy istnieje ryzyko ciąży?

W Ciąża od Mefiu20, 2015-12-02 20:41:31, 5 odp

Usunięcie sklepików szkolnych . Co o tym...

sądzicie ? Moim zdaniem to bardzo głupie. A uwierzcie mi patrzę BARDZO OBIEKTYWNIE , ponieważ u nas sklepik nie działa już kilka lat , a i tak mamy obok szkoły kilka sklepów :p
I teraz jeszcze nasz rząd się chwali jak to ,,wynegocjował drożdżówki i sól do potraw w szkołach a teraz dzielnie walczy o kawę " tia..... Walczą z czymś co sami stworzyli ?
Współczuję szkołom gdzie są tylko jakieś suszone buraki, jabłka.
I uczniom którzy muszą się męczyć na obiadach szkolnych . Błagam , ZUPA BEZ SOLI ?!
A jak jest/było u was ?

W Szkoła od żelkomaniaczka, 2015-10-06 19:53:40, 11 odp

Nie wiem do końca jak się zachować, kolega...

wyznał mi miłość, sęk w tym że ja go tylko i wyłącznie lubie jako kolegę i nic więcej

W Miłość od Savanna, 2015-10-01 21:13:17, 3 odp