bobi57

W serwisie od 2066 dni , ostatni raz 24 kwiecień 2021

Najlepsze odpowiedzi (43)

Wszystkie »

Jeśli kogoś nie lubisz to dajesz mu to odczuć...

W Przyjaźń od Krzychaz, 2019-09-03 21:32:05, 7 odp

bobi57 odpowiada:

Charaktery ludzkie są naprawdę bardzo różne. Spotyka się ludzi niezwykle miłych, czułych i sympatycznych, takich co można do "rany przyłożyć", ale są również ludzie niezrównoważeni, chamscy, wcielenia diabła". Oczywiście występują również, i to w większości charaktery pośrednie. Z ludźmi, których nie lubię staram się unikać po prostu kontaktu. Oczywiście jeśli są to znajomi, to w ich przypadku nie omieszkam się z nimi przywitać i zamienić kilka słów, byleby nie za dużo. Nie okazuję im złośliwości, bo tak wymaga kultura człowieka, jedynie znacząco ograniczam kontakty.

Moja lodówka beko wydaje co jakiś czas dziwne...

W Ciekawostki od WaldemarBetoniasz, 2019-08-22 22:28:01, 6 odp

bobi57 odpowiada:

Hałasowanie lodówki jest jak najbardziej normalnym zjawiskiem. Dzieje się tak z uwagi na pracę układu chłodniczego, głównie sprężarki i zaworu rozprężnego. Czynnik chłodniczy krążąc w układzie ulega sprężaniu w sprężarce a następnie po przejściu przez skraplacz oddający ciepło do otoczenia trafia do zaworu rozprężnego. W lodówkach z wyższej półki cenowej układ taki jest wyciszony, stąd ich głośność pracy jest mniej dokuczliwa. Przyczyną hałasu może być również niewypoziomowanie lodówki, ale również zużywanie się sprężarki, po kilku latach eksploatacji. Jeśli chłodzi ona dobrze to jeszcze zapewne trochę pochodzi bez jej wymiany.

wczoraj bylem na weselu, na oczepinach facet...

W Kultura od WaldemarBetoniasz, 2019-08-19 21:34:08, 7 odp

bobi57 odpowiada:

Na weselach organizuje się dla rozbawienia gości różne zabawy i konkursy. Przyznam, że niektóre z nich są zabawne, zaś inne oklepane już i w większości beznadziejne. Tradycyjnie już stałym punktem wesela są oczepiny. Mimo, że to już stały akcent wesela, trzeba przyjąć, że tak już musi być. Natomiast jak trafiłeś na jakiś incydent w trakcie oczepin, w którym facet biegał bez spodni, to przyjmij to za jakiś wygłup, czy próbę zwrócenia na siebie uwagę, być może już po sporej dawce alkoholu. Wesele to czas dobrej tanecznej zabawy, fajnej muzyki i smakowitego jedzenia. I właśnie to sobie powspominaj, a nie myśl o jakimś wygłupie pijanego facia.

Moje odpowiedzi (637)

Wszystkie »

Jak sobie z tym poradzić?

W Rodzina od Werka8, 2019-11-26 21:07:57, 9 odp

bobi57 odpowiada:

Niewątpliwie jest to bardzo przykro odbierane przez ciebie. Ale najważniejsze to nie załamywać się i stawić czoła tej sytuacji. Nierzadko podejście rodziców do wychowania dzieci jest stresujące, wymagają oni niemalże perfekcji w nauce, działaniu i postępowaniu w życiu, nie zdając sobie sprawy, że taka sytuacja może doprowadzić do stanów depresyjnych. Warto jednak, choćby nawet wymuszając to na mamie, przeprowadzić szczerą i konkretną rozmowę, przedstawiając jak się w takiej sytuacji czujesz i do czego takie postępowanie mamy może prowadzić.

Chodzę do technikum informatycznego jestem w...

W Szkoła od skasowany, 2019-11-24 21:23:16, 8 odp

bobi57 odpowiada:

Podejście do nauczania twojej nauczycielki uważam delikatnie mówiąc niewłaściwe. W końcu po to jest nauczyciel, aby każdemu uczniowi pomóc zrozumieć przerabiany materiał. Sam pamiętam z liceum nauczycielkę z matematyki, której rola na lekcji ograniczała się do wskazania ucznia, który będzie czytał na głos lekcję z podręcznika i jeśli ktoś czegoś nie rozumiał prosiła najlepszego ucznia do wyjaśnienia. Skończyło się na tym, że prawie wszyscy poskarżyli się rodzicom i na zebraniu zostało to poruszone. I pomogło. Nauczycielka wzięła się w końcu do uczciwej pracy. Porozmawiaj z kolegami czy też tak jak ty uważają i proponuję zastosować ten sam manewr co w moim przypadku.

Jak się przełamać, wziąć się garść i w...

W Pomocy od skasowany, 2019-11-21 21:27:38, 11 odp

bobi57 odpowiada:

Tak jak piszesz to widać, że masz pewne wątpliwości czy ona ci się podoba. Przede wszystkim musisz się sam przekonać czy ona jest w twoim typie i czy naprawdę masz ochotę ją poznać i spotykać się z nią. Jak już nabierzesz takiej pewności to bez wątpienia będzie ci dużo łatwiej. Wtedy możesz na przykład na przerwie zagadać do niej na temat na przykład wspólnych nauczycieli, o jakiś śmiesznych wydarzeniach, których doświadczyłeś na lekcjach. Albo jeśli będziecie kończyli lekcje o tej samej porze, to wychodząc ze szkoły zapytaj ją czy możesz ją odprowadzić, jeśli masz po drodze do domu. Jeśli ona jest, jak piszesz, cicha, to zapewne też nieśmiała, dlatego powinieneś sobie przygotować parę tematów do rozmowy.

KOMENTARZE (1)

Wszystkie »

katarzyna26 pisze do bobi57 :

cześć jak mogę złamać palca u ręki lewej

2018-07-11 11:38:35

ubezpieczenie szkolne