arturgrzyb1

W serwisie od 36 dni , ostatni raz dzisiaj 00:31

Najlepsze odpowiedzi (1)

Wszystkie »

Hej! Co sądzicie o Dniu bez Telefonów w...

W Telefony od kami2002, 25 dni temu, Dodaj odpowiedź

arturgrzyb1 odpowiada:

Uważam, że to bardzo ciekawy i pożyteczny pomysł, choć przupuszczam, że niewiele to zmieni. Dzisiejsza młodzież jest stanowczo za bardzo uzależniona od telefonu i komputera. Na każdym kroku można przecież zobaczyć młodego człowieka wpatrzonego w ekran smartfona i nie zwracającego co się wkoło niego dzieje. Młodzi ludzie niejednokrotnie niewiele czasu spędzają na rozmowach ze sobą, wystarcza im kontakt za pomocą komunikatora internetowego. Wprowadzenie dni wolnych od telefonu powinno być połączone z akcją edukacyjną prowadzoną przez szkołę która pokaże jak można ciekawie i pożytecznie spędzać czas bez ciągłego korzystania ze smartfona lub komputera. Brak takiej edukacji spowoduje, że zakazywanie używania telefonu niewiele da. Pozd.

Moje odpowiedzi (32)

Wszystkie »

Od kilku dni mam swojego pierwszego chłopaka....

W Miłość od Lexer, 19 godzin temu, 10 odp

arturgrzyb1 odpowiada:

To że wcześniej przyjaźniliście się od ponad roku to wasz dodatkowy atut. Znacie się już trochę, lubicie spędzać wspólnie czas i macie o czym rozmawiać. Mimo to, myślę, że za wcześnie na poważną rozmowę na temat tego co was łączy. Jesteście przecież jeszcze bardzo młodzi. Stawiacie właśnie pierwsze kroki w dorosłym życiu. Nie ma co przyśpieszać tego procesu na siłę. Wszystko przyjdzie z czasem w naturalny sposób wraz z rozwojem waszego związku. Rozwijające się uczucie w sposób spontaniczny podpowie wam jak się macie zachować. Przejście z etapu koleżeństwa i stanie się parą nie powinno od razu przewrócić do góry nogami waszych wzajemnych relacji. Wzięcie się za ręce, przytulenie czy buziak na powitanie lub pożegnanie w sposób naturalny się pojawi w waszym związku. Wierzę że wam się uda. Pozdr.

Mój chłopak mi powiedział ze wpadła mu w oko...

W Pomocy od Milena8191, 1 dzień temu, 6 odp

arturgrzyb1 odpowiada:

W pełni zgadzam się z opinią mojej poprzedniczki. Zupełnie nie rozumiem twojego "chłopaka". Mówi, że ciebie kocha a "wpadła" mu w oko inna dziewczyna. Może wytłumaczeniem jego zachowania jest jego młody wiek i niedojrzałość do związku z dziewczyną ? Może sam nie wie co mówi i nie rozumie słowa "kocham cię". W sumie uważam, że powinnaś zerwać z tym chłopakiem, bo takiego zachowania nie można tolerować. Nie wiem co on od ciebie oczekuje w tej sytuacji? Rozgrzeszenia ? Nie przejmuj się tą sytuacją . Na pewno wkrótce znajdziesz innego chłopaka, który będziej bardziej dojrzały. Pozdr.

Jak pokonać nieśmiałość i sprawić, by...

W Miłość od Anonim2001, 2 dni temu, 7 odp

arturgrzyb1 odpowiada:

Nieśmiałość to trudny problem występujący często nie tylko u młodych ludzi. Z nieśmiałością można jednak walczyć. Trzeba się przełamać i postarać się otworzyć na ludzi. W twoim przypadku najlepiej będzie zacząć nawiązywać szersze kontakty towarzystkie w twoim najbliższym otoczeniu tj. w szkole lub wśród nabliższych kolegów. Zapisać się np. do szkoły tańca lub tam gdzie zrealizujesz swoje hobby. Nie bój się odrzucenia, uwierz w siebie. Na pewno na poczatku będzie trudno i wszystko będzie się udawać. Bądż naturalny i nikogo nie udawaj. Z czasem na pewno nabierzesz pewności i zaczniesz wierzyć w siebie. Wtedy też w naturalny sposób znajdziesz się w zainteresowaniu swojego środowiska, w tym koleżanek. Nie przejmuj się porażkami, powinny cię mobilizować do jeszcze większych starań. Wierzę, że ci się uda przełamać swoją nieśmiałość. Pozdr.

KOMENTARZE (1)

Wszystkie »

Thommy1 pisze do arturgrzyb1 :

remus wydechy

5 dni temu