Zaloguj się✗ Zamknij
kalinka3
Nowicjuszka
0 złotych żetonów na koncie
91 pkt na koncie
Dodaj do czarnej listy
Przyjaciele (0)
Wyślij wiadomość
Polecamy
Uczucia:
Piękno:
Rozrywka:
Pozostałe:
kalinka3
W serwisie od 366 dni , ostatni raz 31 październik 2018
Najlepsze odpowiedzi (1)
Wszystkie »
Jak pisać dobre rozprawki i wypracowania z...
W Szkoła od Krzychaz, 4 miesiące temu, 2 odp
kalinka3 odpowiada:
Ze mną było podobnie, z tym, że oceny znaczne mi się obniżyły po przejściu do Liceum.<br />Wzięłam jedno z Liceum o najwyższym poziomie w mieście gdy koleżanki doskonale się bawiły i randkowały ja siedziałam w książkach i tak jak one by dostać 3, zaznaczam że w podstawówce byłam w pierwszej trójce.<br />
Najgorzej było na polskim z wypracowaniami, cały weekend siedziałam pisałam, znowu się nie podobalo, potem wpadłam na pomysł i obkładałam się brykami i innego rodzaju ściągami ( bo w tej dobie dostępność do internetu była ograniczona) pisałam, kreśliłam, gubiłam się w swoich pokreslonych zapiskach, spisywałam na nową kartkę i wkoło macieju, po to by dostać 3.<br />
Polski był moją piętą achillesową, mimo iż jakoś udało mi się zdać maturę z tego przedmiotu.<br />
Moje odpowiedzi (17)
Wszystkie »
Jaki język wybrać?
W Szkoła od Adaaazzse, 3 miesiące temu, 5 odp
kalinka3 odpowiada:
Niestety jak napisała moja poprzedniczka w dzisiejszych czasach bez znajomości języków obcych ani rusz. Chcąc dostać dobrą pracę nie wystarczą dobre studia, język to podstawa.Brak pracy w kraju ( w chwili obecnej nie ma takiego problemu) preferowanie pracy za granicą czy wyprowadzka za granicę i praca za zupełnie inne pieniądze – podstawa język.
Angielski w obecnych czasach to język w którym większość firm się posługuje czy w przypadku oddelegowania pracownika czy w przypadku kontraktów zagranicznych, hiszpański (aczkolwiek uważam trudniejszy) to język przyszłości (spośród tych które wskazałaś) sporo ludzi na świecie używa tego języka.
Spróbuj porozmawiać z rodzicami o korepetycjach – czasem potrafią zdziałać cuda, sama tak miałam przed maturą, inna nauczycielka inne podejście, polubiłam język.
Hej, moi rodzice wyjeżdżają na weekend, ale...
W Przyjaźń od Cichawoda9, 3 miesiące temu, 6 odp
kalinka3 odpowiada:
Możliwości masz co niemiara, wsystko tylko kwestia pieniędzy na co możesz sobie pozwolic i na co rodzice ci pozwolą. W przypadku większych środków finansowych można zaplanować wycieczkę weekendową do Pragi, Skalne miasteczko może jakiś wyjazd na cały dzień do Aqua Parku? Może warto odespać jakieś zległości i jeden dzień przeznaczyć na zabawienie się w kucharza Masterchefa- gotujesz i jesz co lubisz spędzasz czas w kuchni doskonale się bawiąc ( ja tak przynajmiej robiłamm), może dzień z książka, dobry film + lody, kino nawet w pojedynkę, zabawienie się w salon piękności, możliwości masz mnóstwo, mam nadzieję, że coś podpowiedziałam.Powiedzcie czy tak powinno byc?
W Szkoła od sleterios, 4 miesiące temu, 8 odp
kalinka3 odpowiada:
Po tym co tutaj opisałaś takie zachowanie naprawdę jest karygodne!Uważam, że należy o tym poinformować szkołę.
Spróbuj podczas wywiadówki porozmawiać z ta osobą, zwrócić jej uwagę, że nie robi tego społecznie, a dostaje za to pieniądze, w zależności od jej zachowania albo porozmawiać z nauczycielką i powiedzieć jej o swoich spostrzeżeniach albo podjąć bardziej radykalne kroki i zgłosić sprawę do dyrekcji. Do tego drugiego dołączyłabym petycję rodziców z podpisami.
Fajne (1)
Wszystkie »
Czy język polski jest - według Was ładnym...
językiem?Mieszkam w Niemczech, tam też chodzę do szkoły. W klasie mam kolegów i koleżanki z różnych krajów: z Turcji, z Syrii, z Włoch, z Polski i oczywiście rodowitych Niemców.
Ostatnio rozmawiałam z paroma tymi osobami o (naszych) językach. Głównie o tym, który jest ładniejszy, który brzydszy. Jednej Arabce (Syryjce), (którą z resztą lubię), zadałam pytanie czy język niemiecki jest ładniejszy od polskiego. Byłam przekonana, że powie, iż nasz język jest ładniejszy od mowy Niemców, ale myliłam się. Powiedziała zdecydowanie i bez zastanowienia, że to niemiecki jest piękniejszy.
Przyznam się, że nadal jestem w szoku (choć to pytania zadałam wczoraj w szkole). Zawsze słyszałam w Polsce, że j. niemiecki jest brzydki. Wiem, że ona nie uważa go też za ładny, ale twierdzi, że jest ładniejszy od naszego - ojczystego. Nie mogę się z tym pogodzić. I boję się nawet pytać innych osób, co one sądzą na temat naszego języka.
I choć trudno było mi oceniać swój ojczysty język [polski] pod kątem urody w brzmieniu, to do tej pory uważam, że jest na tyle różnorodny, że powinien być oceniany za ładniejszy nie tylko od niemieckiego, ale także innych języków. Są bowiem w naszej mowie takie dźwięki jak ą,ę,ż (kojarzone przeze mnie z j. francuskim) i takie miękkości jak ś,ć,ń. I nawet ma chyba coś z japońskiego, bo mówimy: "jako tako", "to samo".
Czy spotkaliście się z pozytywnymi czy negatywnymi opiniami cudzoziemców (Nie-Polaków) na temat naszego języka? Czy podobał się im nasz język czy nie? Czy porównywali dźwięczność naszego języka do czegoś pozytywnego czy może negatywnego?