moniab8

W serwisie od 1680 dni , ostatni raz 26 listopad 2019

Najlepsze odpowiedzi (3)

Wszystkie »

Jak przetrwać trudną dla mnie terapie ?

W Zdrowie od marta188, 2019-11-11 21:01:24, 3 odp

moniab8 odpowiada:

W walce ze skutkami stresu pourazowego przeważającą rolę powinno odegrać wsparcie bliskich nam osób. W walce z PTSD duże znaczenie ma aktywność fizyczna, ruch na świeżym powietrzu, pomaga w poprawie naszego funkcjonowania. Podobną rolę może odegrać relaksacja, dzięki relaksowi mózg może zostać wprowadzony w stan świadomego wyłączenia aktywności myślenia.

Czemu on tak o mnie mówi?

W Przyjaźń od Dreaming1Melcia, 2019-10-20 14:14:23, 11 odp

moniab8 odpowiada:

jeżeli mężczyzna wypowiada się w taki sposób o Tobie to znaczy że cię lubi. Jeśli druga osoba mówi, ważne, żeby słuchać ją ze zrozumieniem z sympatią i reagować właściwie – tak jak naprawdę myślisz i czujesz. Chłopak prawi ci same komplementy, więc powinnaś być w takiej sytuacji zadowolona. Według mnie te komplementy brzmią bardzo wiarygodnie.

Zakochałam się w chłopaku z mojej klasy i...

W Pomocy od skasowany, 2019-08-08 19:32:17, 5 odp

moniab8 odpowiada:

Jeżeli chłopak Ci pokazuje, udowadnia że jest mu z tobą dobrze, że coś do ciebie czuje a tym samym ty to też odwzajemniasz to ja tu nie widzę żadnego problemu. Po prostu bądź sobą i kontynuuj znajomość, miłość do drugiej osoby jest najważniejsza w życiu i takie właśnie uczucia trzeba pielęgnować. a twoja przyjaciółka nie powinna mieć do ciebie żadnych pretensji bo przecież nie są razem. życzę ci powodzenia w związku uczuciowym.

Moje odpowiedzi (118)

Wszystkie »

Jak sobie z tym poradzić?

W Rodzina od Werka8, 2019-11-26 20:24:25, 9 odp

moniab8 odpowiada:

Rodzice bywają czepialscy, czy wymagający, ale często nie zachowują się tak bez przyczyny. Może tym samym proszą o pomoc, bo jest im ciężko. Kontrolują cię, bo się o ciebie martwią, bo chcą, byś była bezpieczna i chcą uczestniczyć w twoim życiu. Jeżeli chodzi o krzyk to nie jest to co prawda najlepszy sposób na załatwianie spraw, ale pamiętaj, że twoi rodzice są tylko ludźmi.

Pomocy chodzę do szkoły mam 15 lat i chodzę do...

W Szkoła od Ersolo, 2019-11-25 23:31:19, 11 odp

moniab8 odpowiada:

Miłość to uczucie, które jest w tobie i czujesz się dobrze z ukochaną osobą, ale także ze sobą samą. Jeśli kochasz siebie, ktoś ciebie pokocha tak samo. Miłość ma mocne podstawy, między innymi zaufanie do siebie i do życia, dojrzałość, wrażliwość. Czując to w sobie, jesteśmy silni i możemy przyjąć miłość. Jeśli tak mas to działaj.

Chodzę do technikum informatycznego jestem w...

W Szkoła od skasowany, 2019-11-24 19:53:23, 8 odp

moniab8 odpowiada:

Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że nauczyciel jest właśnie od tego, aby wytłumaczyć, a pytać nie jest niczym złym. Prosząc o wyjaśnienie danej kwestii pamiętaj, że masz pełne prawo do uzyskania odpowiedzi. A gdy poprosisz, to klasa nie spojrzy na ciebie z zażenowaniem, tylko z ulgą, bo z całą pewnością jest dużo więcej osób, które tego właśnie chcą.

Fajne (1)

Wszystkie »

Czy on może do mnie coś czuć?

Witajcie, mam 17lat, kumpluje się z kolegą z klasy, od połowy roku nieźle się dogadujemy, te same zainteresowania, światopogląd, różni nas hobby, ale dzięki temu mamy sobie dużo historii z wyjazdów do opowiedzenia. Odkąd powiedziałam mu o swoich trudnych relacjach z rodzicem, on się bardziej otworzył opowiedział o swoich problemach. Ale cała do tamtego momentu, to opowiadanie sobie jakichś historii, ,,przypałów", rozmowy o życiu, filozoficzne, mamy w tym jakiś wspólny język, dużo sarkazmu, ale nieszkodliwego. I zaczął się taki niepozorny flirt, trochę uwodzenia, rozmowy o tym, co kręci. Zaczął pisać do mnie każdego wieczora od niecałych dwóch miesięcy, choćby z zaczepką, by rozmowa dalej się rozwinęła. Zaprosił mnie dwa tygodnie temu na kawę, później stwierdził żebym zabrała ze sobą jakąś koleżankę, w pewnym momencie powiedziałam, że nie wiem, czy uda mi się przyjść, ale koleżanka, którą on też zna - będzie. Zaczął prosić, nalegać bym przyszła, pojawił się elegancko, w koszuli. Pod koniec koleżanka chciała by zrobić jej zdjęcie, ale zrobilismy też sobie razem we 3, potem ja zrobiłam im, a kiedy ona powiedziała by też miał ze mną, jakby się speszył. Będąc na obozie, pisał mi kilka dni temu, jakie fajne są tam dziewczyny, opisywał kilka, wieczorem zadawał pytania, typu, zgadnij kto dostał dziś buziaka, itd. Jednocześnie ciągle przypomina mi, że jak wróci musimy się jeszcze razem zobaczyć. Dziwnie się czuję z taką relacją, nie wiem, jak odbierać jego zachowanie. Myślicie, że może być coś na rzeczy, czy po prostu to może być tylko taka osobowość?

W Miłość od magges17, 2019-07-29 08:28:46, 3 odp

ubezpieczenie szkolne