Odpowiedzi: frezja22 - Dojrzewamy.pl
Darmowe gry przegladarkowe

frezja22

W serwisie od 1209 dni , ostatni raz 25 listopad 2019

Moje odpowiedzi (443)

Pomocy chodzę do szkoły mam 15 lat i chodzę do...

W Szkoła od Ersolo, 2019-11-25 23:42:17, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Czemu czujesz się źle w obecności dziewczyny? Czy ma ona trudny charakter? Czy może naśmiewa się z Ciebie albo Ci jakoś inaczej dokucza? W innym razie jeśli dziewczyna jest obok, a Ty jesteś zakochany powinieneś się w jej towarzystwie dobrze czuć. Czy ona w ogóle wie o tym, że się w niej zakochałeś, mówiłeś jej to czy tylko to Twoje przypuszczenie? Bo może zżera Cię po prostu zazdrość, że dziewczyna rozmawia z innymi. Podałeś za mało szczegółów, aby móc Ci coś konkretnego odpowiedzieć. Może spróbuj nawiązać z nią lepszy kontakt, zaprzyjaźnij się z nią.

Chodzę do technikum informatycznego jestem w...

W Szkoła od xx00, 2019-11-24 19:38:53, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Nie jest dobrze, jeśli tak przebiega każda lekcja. Ale jeśli raz na jakiś czas nauczycielka każe Wam pracować samodzielnie podając przy tym mniej więcej miejsca, gdzie możecie znaleźć odpowiedź to całkiem fajnie, nie uczycie się wtedy jakichś schematów tylko kreatywnego myślenia. Ja pamiętam kiedyś taki egzamin na koniec przedmiotu gdzie facet dał zestawy zadań, których nie robiliśmy na zajęciach i kazał szukać odpowiedzi w internecie. Wbrew pozorom jeśli ktoś chciał to zdał ten egzamin na 5, ale tylko dwom osobom się to udało. Najpierw trzeba było poszukać wzorów, potem przykładów rozwiązania, zrozumieć wszystko i zrobić swoje przykłady. W sumie miło to wspominam chociaż stres był duży na początku. Programować też nauczyłam się sama, korzystając z książek i internetu. Jeśli przedmiot Cię zainteresuje to będziesz zadawać tylko jakieś szczegółowe pytania, na które nauczycielka Ci na pewno odpowie.

Jak się przełamać, wziąć się garść i w...

W Pomocy od OwOszpinakOwO, 2019-11-22 22:14:02, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Jak nie spróbujesz to się nie przekonasz. Dziewczyna niewiele mówi i może się okazać, że jak zaczniecie rozmowę to nie będzie się kleić, nie będziecie mieli wspólnych tematów ani wspólnego poczucia humoru i po prostu nie będzie między Wami chemii. Tak więc nie nakręcaj się za mocno. Ale może się równie dobrze okazać, że jesteście dla siebie stworzeni i nie będziecie mogli skończyć rozmowy, ciężko będzie się Wam rozstawać. Może banalne, ale ja bym szukała okazji do zagadania poprzez przebywanie kiedy tylko się da w tych miejscach, w których ona jest. Jeśli się zdarzy tak, że będzie sama w okolicy to po prostu podejdź i spróbuj chociaż zacząć rozmowę. Najłatwiej chyba zacząć od jakiegoś pytania. Może pytanie o jakiegoś nauczyciela czy nie wie gdzie jest albo czy dziś są skrócone lekcje, czy był już dzwonek, bo nie słyszałeś itp itd. Jak odpowie to to skomentuj. Na początek wystarczy taka krótka rozmowa, potem zacznij jej po prostu mówić "cześć", bo już będziecie się znali. I tak małymi kroczkami zobaczysz jak to się potoczy.

Czesc...mam pewien problem...mam wedlug mnie za...

W Zdrowie od ~JFreak, 2019-11-21 23:16:46, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Odwieczny problem :) Jest mnóstwo dziewczyn, które uważają, że mają za mały biust i mniej więcej tyle samo dziewczyn, które uważają, że mają zbyt duży biust. Dla jednych i dla drugich jest to problem. Tak naprawdę mało jest osób, które są zadowolone w 100% ze swojego wyglądu. Dotyczy to też innych cech, np. niskie osoby chciałyby być wyższe, a wyższe osoby uważają, że są za wysokie i wolałyby być niższe. Mam koleżankę, która była najszczuplejsza ze wszystkich dziewczyn w klasie i uważała, że jest za chuda i ciągle mówiła o tym, że chce przytyć. W końcu jej się udało. Teraz jest jedną z grubszych, ciągle jest na diecie i chce schudnąć. Tak już jest, że chcemy często tego, czego nie mamy, a gdy to osiągniemy okazuje się, że jednak wcale tego nie chcieliśmy. Nie przejmuj się wyglądem, na pewno biust Ci jeszcze urośnie, ale może się okazać za chwilę, że będziesz miała najmniejszy w klasie.

Mam czternaście lat i okres mi się spóźnia. Okres ...

W Miesiączka od 2sylwia122, 2019-11-20 23:08:23, 6 odp

frezja22 odpowiada:

Powinnaś poszukać przyczyny takiego nieregularnego miesiączkowania. Oczywiście może ono być nieregularne, ale jak dla mnie nie jest to normalne. Zastanów się najpierw sama czy czasami nie jesteś wygłodzona, może się odchudzasz albo ćwiczysz zbyt intensywnie. Zażywasz jakieś hormony, np. tarczycowe? To wszystko może mieć wpływ. Porozmawiaj też o tym z mamą, może to jest u Was rodzinne.

Jak powiedzieć ojcu?

W Rodzina od ~Weronika.00, 2019-11-19 21:23:27, 4 odp

frezja22 odpowiada:

Kiedy ostatni raz widziałaś się ze swoim tatą? W ogóle masz pewność, że on jeszcze żyje? Jeśli jesteście z niezbyt dużej miejscowości to tata na pewno już wszystko wie, akurat takie informacje jak ciąża i dziecko to szybko się rozchodzą, brzuch na pewno był widoczny i jeśli ktokolwiek z Waszych wspólnych znajomych Cię widział to tata już wszystko wie. Przede wszystkim to jest pytanie jak się z nim spotkać. Bo jak już się spotkacie to najlepiej prosto z mostu powiedzieć wszystko. Jeśli się boisz osobiście to wyślij mu list ze zdjęciem dziecka i z prośbą o kontakt. Napraw tą relację, bo potem może nie być okazji i będziesz żałować.

Mam 26 lat jestem w trzymiesiecznym związku z 15...

W Flirt od sleterios, 2019-11-18 23:54:29, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Skoro na początku związku są problemy to potem będzie tylko coraz gorzej. Początek znajomości to czas, gdy widzimy drugą osobę tak jakby przez różowe okulary, jesteśmy zakochani i nie widzimy wad tej drugiej osoby. Ale jeśli już wtedy są kłótnie, czepianie się to najlepszym wyjściem jest nie brnięcie w to dalej i rozejście się każde w swoją stronę. Im dłużej będziesz to ciągnąć tym będzie trudniej skończyć i będzie gorsza atmosfera. Wiek też nie jest tutaj bez znaczenia.

przesadzam? Witam was, mam problem. Jestem ze...

W Miłość od vking, 2019-11-17 19:58:06, 10 odp

frezja22 odpowiada:

Moim zdaniem nie przesadzasz. Chyba w Waszym związku nie dzieje się za dobrze skoro często się kłócicie, a do tego ona ukrywa przed Tobą znajomość z innym chłopakiem. Być może to nie jedyna znajomość Twojej dziewczyny z chłopakiem, którego ukrywa. Dziwi mnie czemu nadal jest z Tobą skoro rozgląda się za kimś innym. Być może nie chce być sama i dopóki nie znajdzie kogoś kolejnego to nie zakończy obecnego związku, niektóre osoby tak mają. Jakoś nie wygląda mi to dobrze. Ale Ty znasz ją lepiej, masz na pewno jakieś przeczucia, sam najlepiej wiesz co robić.

Hejka... moja waga...co myslicie?

W Diety od ~Violin Freak, 2019-11-15 07:25:36, 6 odp

frezja22 odpowiada:

Myślę, że powinnaś jak najszybciej poszukać pomocy specjalisty. Ty nie masz niedowagi ani nawet wychudzenia, ale jesteś w zakresie, który nazywa się wygłodzenie. Jest to bardzo alarmujący stan. Musisz zacząć jeść odpowiednio, bo inaczej zmiany będą nieodwracalne. Zagłodzenie może spowodować, że nie będziesz w stanie spożywać posiłków, a to doprowadzi do śmierci. Działaj dziewczyno jak najszybciej!

Dlaczego nie mogę znaleźć chłopaka?

W Flirt od Niezdecydowanaaa, 2019-11-14 06:53:40, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Nie szukaj chłopaka. Nic na siłę. Chyba nie chcesz mieć pierwszego lepszego, ale kogoś kto Cię pokocha i kogo Ty pokochasz. Widocznie nie spotkałaś jeszcze tego właściwego. A może spotkałaś tylko on jeszcze nie dorósł. Jak już ktoś wspomniał, chłopcy rozwijają się emocjonalnie około 2 lata później od dziewczyn, więc koledzy z klasy wydają się dziecinni. Możesz zwiększyć swoje szanse bywając "w ludziach". Nie siedź w domu, ale wychodź na spotkania, na spacery, wycieczki, może jakieś zajęcia w kółku teatralnym. Po prostu bądź aktywna, wtedy szybciej znajdziesz tego jedynego.

Witam. Jest tu może ktoś, kto miał do...

W Zdrowie od Liceum537, 2019-11-13 07:46:57, 4 odp

frezja22 odpowiada:

Ja co prawda nie mam halluksów, ale moje dwie koleżanki miały. Jedna zrobiła operację i ma bardzo zgrabną stópkę, a druga nie robi z tym nic i te halluksy są coraz większe, skarży się na problemy ze stopami, nie może znaleźć żadnych butów. Na pewno operacja jest pomocą i to chyba jedyną z tego co mówiły koleżanki. Ale jeśli się obawiasz to możesz póki co starać się chociaż w mniejszym stopniu dbać o stopy: noś odpowiednie buty, bez obcasów, ale z wkładkami, są też specjalne kliny, możesz je wypróbować i codziennie po kilkanaście minut dziennie ćwicz stopy co pomoże Ci wzmocnić mięśnie stóp. A gdy już się zdecydujesz na operację to pójdź do lekarza ortopedy i on Ci wszystko wyjaśni.

Jest 10 listopada, a w sklepach już zaczęła...

W Ciekawostki od Krzychaz, 2019-11-12 23:59:08, 9 odp

frezja22 odpowiada:

To oczywiście lekka przesada i myślę, że każdy tak myśli. Jeszcze mnóstwo czasu zostało do świąt, ale już reklamy są, bo przecież im dłużej trwa okres przedświąteczny tym więcej się sprzeda. Niedługo to reklamy przedświąteczne będą się zaczynały już w wakacje. No cóż, takie mamy czasy. Ja w sumie też już wybieram prezenty świąteczne, praktycznie wszystko mam już wybrane tylko muszę to zamówić.

Czy osoba z PTSD po terapii będzie już zdrowa...

W Zdrowie od marta188, 2019-11-11 14:33:08, 4 odp

frezja22 odpowiada:

Niestety, ale muszę Cię zmartwić. Taka osoba po leczeniu będzie funkcjonować normalnie, ale jeśli wystąpi jakiś czynnik, który przywoła wspomnienia to można mieć z powrotem objawy choroby. Czasem nawet po latach coś nam się przyśni albo jesteśmy w tym miejscu gdy ktoś nas skrzywdził i wszystko wraca, więc w przypadku takiej choroby jak najbardziej może się to także zdarzyć. Na szczęście po leczeniu nie wrócą wszystkie objawy choroby.

Hejka! Mam 14 lat i choruje na niedoczynność...

W Diety od Małpkan142, 2019-11-10 20:26:39, 6 odp

frezja22 odpowiada:

Nie wykręcaj się brakiem czasu. W szkole jest długa przerwa, jeśli nawet przerwy są 5-minutowe to zawsze coś możesz podczas nich przekąsić. Zresztą, nauczyciele też nie przychodzą równo z dzwonkiem, oni też muszą coś zjeść na przerwach. Ważne, żeby zabrać z domu posiłek zgodny z Twoją dietą. Może wybierz zajęcia dodatkowe o innej porze, abyś mogła zjeść coś między lekcjami a zajęciami dodatkowymi. Ćwiczenia najlepiej jedne i drugie na zmianę, ale z naciskiem na kardio.

Czy po zakończeniu kuracji izotekiem mogę...

W Zdrowie od MMB5, 2019-11-09 09:22:54, 1 odp

frezja22 odpowiada:

Czytałaś ulotkę? Rozmawiałaś z lekarzem prowadzącym? Ogólne zalecenie jest takie, żeby przez pół roku po kuracji nie złuszczać skóry, więc wydaje mi się, że to zbyt szybko. Minęły dopiero dwa miesiące tak naprawdę. Jak nie chcesz, żeby problem powrócił to spróbuj stosować się do zaleceń. Pół roku bez maseczki to nic wielkiego, niektórzy nie stosują maseczek wcale i jakoś żyją.

Bylam w biedrze z kolezanka i zabralysmy po pare...

W Rodzina od Alix1, 2019-11-08 21:23:09, 9 odp

frezja22 odpowiada:

Następnym razem zastanów się co robisz. Ukradłaś towar ze sklepu. Cukierki mają małą wartość, więc ich kradzież to wykroczenie, ale w razie produktów o wartości kilkuset złotych mogą być duże konsekwencje, bo będzie to przestępstwo. Na pewno w tym sklepie będą mieli Cię już na oku. Jesteś na monitoringu, zapamiętali Cię i będą na Ciebie zwracać szczególną uwagę. Jeśli kolejny raz Cię spiszą to będziesz mieć problemy.

Tematy do rozmowy z....

W Flirt od RichardFreitag, 2019-11-07 20:19:42, 1 odp

frezja22 odpowiada:

Najlepsze są takie tematy, żebyście się nie nudzili i żebyście wiedzieli o czym mówicie. Nie ma sensu rozmawiać o czymś, o czym nie ma się bladego pojęcia. Czasem niektóre osoby próbują rozmawiać na tematy, których nie znają i chcą się pochwalić, że jednak coś wiedzą na ten temat. Takie osoby wypadają śmiesznie. Jeśli nie znasz się np. na kosmetykach to nie zaczynaj tematu, no chyba że chcesz się raczej podpytać o coś. Jeśli chodzi Ci o temat na zaczęcie pierwszej rozmowy to najlepiej nawiązać do sytuacji, w której się znajdujecie. Jeśli dziewczynę znasz ze szkoły to może o jakimś przedmiocie szkolnym czy o dyżurach, no coś takiego żeby wyszło to naturalnie. Jeśli znasz ją z dyskoteki to może o muzyce czy o zaopatrzeniu bufetu itp. Jeśli będziecie nadawać na tych samych falach to bardzo szybko znajdziecie mnóstwo wspólnych tematów.

Czy to ma dalej sens...?

W Flirt od sleterios, 2019-11-06 20:23:23, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Przede wszystkim różnica wieku. 15 lat to jest przepaść, to prawie jedno pokolenie. Macie różne cele, różne marzenia, jesteście na różnych etapach życia, np. Ty chcesz pójść na imprezę, on chce posiedzieć przed tv. Takie związki się też udają, ale... Po drugie po 3 miesiącach już takie problemy, czepia się bez powodu o wszystko. No i tak jak napisałaś, chciał zrobić z Ciebie ideał, po prostu chce Ciebie wychować. Czyli w tym związku to on dyktuje warunki, Ty masz się jego słuchać. Zrobisz jak zechcesz, ale ja bym w to nie brnęła.

jest tutaj jakaś osoba która miała doświadczenia z ...

W Zdrowie od oliwcixx, 2019-11-05 20:51:02, 9 odp

frezja22 odpowiada:

Niekoniecznie każde obniżenie nastroju to depresja. Jeśli jednak uważasz, że depresja to Twój problem to konieczne będzie spotkanie ze specjalistą, być może będziesz musiała brać jakieś leki i to przez dłuższy czas. Uważam, że szukanie osoby, która również ma depresję nie jest dobrym problemem, bo tylko będziecie się wzajemnie nakręcać zamiast starać się z tego wychodzić.

Da się w jakiś sposób o kimś zapomnieć?

W Pomocy od Werka8, 2019-11-03 21:42:31, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Na pewno da się o kimś zapomnieć, ale na pewno nie po tygodniu, ale po wielu miesiącach czy nawet latach braku kontaktu. Jeśli przestaniesz się z nim zupełnie widywać i postarasz się myśleć o czymś innym to wspomnienia będą coraz bardziej odległe. Nie wiem czemu tak o nim rozmyślasz, przecież on jest zajęty, ma ciągle nowe dziewczyny, a Ciebie traktuje jako kumpla. Przyjacielem Twoim raczej nie jest, bo przecież przyjaciół się nie olewa. Ja bym radziła skończyć tą znajomość, bo Tobie chyba zaczyna na nim zależeć, a on przecież jest zajęty. Musisz zająć się czymś innym, czymś co Cię bardzo zaktywizuje, przebywać wśród innych ludzi. Słuchanie muzyki, granie w gry komputerowe itp nie spowodują, że przestaniesz o nim myśleć, ale wręcz nasilą się wspomnienia.
« poprzednie
1 2 3 4 5 następne »