Odpowiedzi: frezja22 - Strona 2 - Dojrzewamy.pl
Darmowe gry przegladarkowe

frezja22

W serwisie od 1261 dni , ostatni raz 25 listopad 2019

Moje odpowiedzi (443)

Hej (myślę że warto dodać na początku że...

W Pomocy od lubiesoczek14, 2019-11-02 19:48:30, 4 odp

frezja22 odpowiada:

Może spróbuj poszukać jakichś wspólnych znajomych, może zaprzyjaźnij się najpierw z jakimś chłopakiem z jej klasy. Możesz wtedy częściej przebywać w jej towarzystwie i dziewczyna zacznie Cię kojarzyć, może będziecie mieć wspólne tematy. Może w Waszej szkole będzie organizowana jakaś wycieczka, a może wyjście do kina czy dyskoteka. W takich sytuacjach o wiele łatwiej nawiązuje się znajomości niż podczas krótkiej przerwy. Jeśli na wycieczkę jedzie jej klasa to może spróbuj się też załapać, czasem gdy zostaną miejsca w autobusie dobierają osoby z innych klas. Zobacz czym interesuje się dziewczyna, może jest w jakimś kółku zainteresowań, możesz też się do niego zapisać. Może jakiś wspólny sport? Kombinuj, na pewno jakiś punkt zaczepienia znajdziesz. Na pewno warto spróbować.

Wiem że to chore...Ale jak mam sobie popsuć...

W Zdrowie od Jasmine2009, 2019-11-01 10:38:21, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Ile Ty masz lat? 10? 11? Starsza osoba nie wypisywałaby chyba takich głupot. Jeśli ktoś ma gorszy wzrok to robi wszystko, aby go poprawić albo chociaż żeby się nie pogarszało. Twoje pytanie jest tak jak sama zauważyłaś chore. Chcesz udowodnić mamie, że masz popsuty wzrok. Tylko weź pod uwagę to, że lekarz może powiedzieć, że uszkodzenie nastąpiło w ostatnich dniach, będziesz miała popsuty wzrok i mama dowie się, że ją okłamałaś.

Hej. Mam pytanie do dziewczyn. Czy to normalne...

W Seks od Zuza80321, 2019-10-31 07:29:48, 5 odp

frezja22 odpowiada:

Póki co nie masz powodów do niepokoju. Każdy organizm jest inny i każdy dojrzewa w innym czasie. Zapytaj mamę, babcię albo starszą siostrę kiedy zaczęły miesiączkować, często jest tak, że w rodzinie kobiety dojrzewają w podobnym czasie. Jeśli jednak zaczęły wcześniej to może przyjrzyj się swojej diecie, może się głodzisz, ważysz za mało i nie dajesz swojemu organizmowi szansy na rozwój.

Witam! Mam problem. Otóż podoba mi się...

W Flirt od RichardFreitag, 2019-10-30 17:01:36, 6 odp

frezja22 odpowiada:

No to trzeba spróbować porozmawiać tylko we dwójkę, wtedy ten kolega nie będzie się wtrącał do rozmowy. Może po prostu znajdź chwilę gdy będziecie sami i wtedy zaproś ją gdzieś, np. na spacer. Możesz też zaprosić ją przez sms czy telefon masz chyba do niej jakiś kontakt? Możesz też spróbować spotkać ją gdzieś przez przypadek jeśli wiesz gdzie lubi chodzić.

Jestem w związku od ok miesiąca. Chodzimy do...

W Pomocy od 160985, 2019-10-29 20:10:02, 5 odp

frezja22 odpowiada:

Ludzie wyjeżdżają na drugi kraniec Polski albo nawet świata i widują się raz na kilka miesięcy. Nie przeszkadza to w byciu w związku, nawet małżeńskim. Skoro więc mieszkacie w jednym mieście to ja nie widzę w tym problemu. Zresztą są teraz takie czasy, że możecie być cały czas w kontakcie, każdy ma internet pod ręką, możecie wysyłać sobie wiadomości, prowadzić wideokonferencje itp. Większy problem widzę w jego wieku. Ty jesteś już prawie dorosła, a on jest niestety jeszcze dzieckiem. To może powodować problemy, a nie odległość.

Chodziłam z chłopakiem do tej samej klasy. On...

W Pomocy od xx00, 2019-10-28 23:11:58, 6 odp

frezja22 odpowiada:

Głupszego powodu na zmianę szkoły jeszcze nie słyszałam. No cóż, pozostaje Ci z powrotem zmienić szkołę i zacząć się z nim spotykać. A tak na poważnie, jeśli coś do niego czujesz i on to być może odwzajemnia to warto spróbować się z nim umówić. Może nie od razu jako para, ale może spróbujcie spotkać się na stopie koleżeńskiej i zobaczcie co z tego wyniknie.

CO zrobić : zakochałem się w jednej dziewczynie , w ...

W Pomocy od załamanyja4346464, 2019-10-27 21:27:32, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Odpowiedź co robić jest prosta. Jeśli chcesz znowu być zdradzony to próbuj być z nią dalej. Jeśli po tak krótkim czasie partner nas zdradza to oznacza, że tak naprawdę nie kocha i będzie zdradzać dalej. A ta dziewczyna była z tym kolesiem, z którym Cię zdradziła czy to była tylko przygoda na jeden raz? Pytasz się nas co robić, a co robi ta Twoja ex dziewczyna? Czy ona też chce z Tobą być czy może teraz ma Cię w nosie?

Czy zgadzacie się ze stwierdzeniem, że nigdy...

W Ciekawostki od Krzychaz, 2019-10-25 06:47:06, 10 odp

frezja22 odpowiada:

Czasem może być za późno, jednak nawet wtedy powinniśmy to zrobić. Jeśli przeprosimy po długim czasie to może okazać się, że sytuacja poszła za daleko i nie da się jej odwrócić, nie naprawimy już tego. Przykładowo ktoś znajdzie sobie inną osobę i z nią stworzy związek. Mimo tego dobrze o nas świadczy nawet jeśli przeprosimy zbyt późno. Czasem możemy nie zdążyć przeprosić, osoba może odejść z tego świata. Wtedy będzie za późno.

Chodzę do 1 kl liceum. Ta szkoła jest dobra -...

W Szkoła od an123456, 2019-10-23 21:56:28, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Zazwyczaj w szkole średniej nauczyciele wymagają więcej niż w podstawówce czy gimnazjum i stawiają gorsze stopnie. Dobry uczeń w podstawówce okazuje się średnim w szkole średniej, na to trzeba się przygotować. Jednak skoro wybrałaś rozszerzenie i interesują Cię konkretne przedmioty to powinnaś skupiać się na nich. Nie widzę tego najlepiej skoro masz z wiodącego przedmiotu oceny niedostateczne. Najwyższy czas wziąć się w garść i brać się do nauki. Kartkówki są niezapowiedziane po to, abyście się systematycznie uczyli, a nie od jednej do drugiej kartkówki czy sprawdzianu. Widać nauczycielce zależy, żebyście się dobrze przygotowali do matury.

Napisałam swoją pierwszą piosenkę. Co o niej...

W Hobby od anulkab2004, 2019-10-22 22:11:50, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Dziewczyno, idź lepiej do psychologa albo porozmawiaj z kimś bliskim, nie wiem, może z rodzicami albo z przyjaciółką. I nie namawiaj do Twoich chorych pomysłów innych ludzi, bo może ktoś tego posłucha i będziesz mieć kogoś na sumieniu. Za taką piosenkę grozi do 5 lat więzienia (Art 151 kk), nawet jeśli zamach samobójczy będzie nieskuteczny. Może spróbuj opisać swój problem?

Hej. Moja przyjaciółka (jeśli to ważne, ma 15...

W Zdrowie od Hejooo5, 2019-10-21 22:41:35, 12 odp

frezja22 odpowiada:

Ludzie (a już zwłaszcza nauczyciele) mają naprawdę wiele innych spraw na głowie i nie zajmują się sprawami innych uczniów. Możesz jej powiedzieć, że świat nie kręci się wokół niej. Nawet jeśli ktoś wiedział, że jej ktoś się podoba to jakie to ma znaczenie? Kogo to obchodzi? Co najwyżej tego chłopaka. Wszyscy przy tablicy popełniają błędy, ale za godzinę nikt tego już nie pamięta. Moim zdaniem koleżanka powinna pójść porozmawiać z pedagogiem lub psychologiem szkolnym. Na pewno takiego macie, niekoniecznie znajduje się on w budynku szkolnym. Jeśli koleżanka się wykręca, a Ty czujesz się na siłach to Ty możesz z nią porozmawiać. Taki psycholog nie udziela rad tylko zadaje pytania i zmusza do przemyślenia różnych spraw.

Witam , mam 19 lat za 2 miesiace 20 .. Mam taki...

W Miesiączka od Kicia51, 2019-10-20 17:58:18, 9 odp

frezja22 odpowiada:

Nawet jeśli cykle masz nieregularne to aż tak długi czas między nimi jest niepokojący. Niestety, ale na forum nikt Ci nie pomoże. Powinnaś pójść do specjalisty, który skieruje Cię na odpowiednie badania, być może masz jakieś problemy hormonalne, a może jakieś torbiele na jajniku. Nikt tego zdalnie nie zdiagnozuje. Nadwaga też może mieć wpływ, ale nie sądzę, żeby to było tylko to. Jesteś już dorosła, nie ma co się wstydzić, być może lekarz zrobi Ci tylko badanie USG przez brzuch i skieruje na badanie krwi.

Czemu on tak o mnie mówi?

W Przyjaźń od Dreaming1Melcia, 2019-10-19 12:31:34, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Nie rozumiem po co nas pytasz czemu tak o Tobie mówi. Skoro go zapytałaś co o Tobie mówi to Ci odpowiedział. Gdybyś nie pytała to by nie powiedział. A więc powodem jego odpowiedzi jest Twoje pytanie. To jest jego zdanie o Tobie. Widocznie taka jesteś w jego oczach. Myślę, że to co powiedział jest bardzo miłe. Nie wiem jedynie co sądzić o Japonii, czy to dobrze czy źle, widocznie się tym interesujesz albo on się tym interesuje.

Co zrobić żeby chłopak mógł mnie docenić i...

W Pomocy od ~SuperowaDzewczyna xD, 2019-10-17 12:26:33, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Po pierwsze to Ty go jeszcze nie kochasz tylko chłopak Ci się podoba. O miłości możemy mówić dopiero wtedy gdy poznamy drugą osobę, a nie dlatego, że ma ładną buźkę. Jeśli chłopak jest w Twoim wieku to zapewne nie w głowie ma teraz tworzenie związków, chłopcy dojrzewają jakieś 2 lata później od dziewczyn. Jeśli z kolei jest starszy to być może dla niego jesteś za bardzo dziecinna. Tak czy tak za wcześnie jeszcze na miłości. Recepty na miłość nie ma. Najważniejsze jest, aby nikogo nie udawać tylko być sobą.

Witam. Mam 19 lat i jestem uczniem czwartej klasy...

W Szkoła od Krzychaz, 2019-10-16 20:10:26, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Sam piszesz, że masz 19 lat, a zachowujecie się jak dzieci. Jest takie przysłowie, że mądrzejszy zawsze ustępuje. Jak widać brakuje tu mądrzejszego. Jeśli obie strony będą wzajemnie szukać na siebie haka, a w wolnych chwilach się wyzywać to czekają Was wkrótce problemy i to spore. Jeśli tych dowodów na wyzywanie i nękanie jedna strona zbierze więcej to pójdzie na policję i ta druga strona będzie miała przerąbane. Jeśli skończy się na mandacie to pół biedy. Konsekwencje mogą być znacznie gorsze. Obawiam się, że świadkowie staną po stronie dziewczyn, przecież one są grzeczne, nie przeszkadzają na lekcjach.

Cześć, za tydzień mam przedstawiać projekt z...

W Szkoła od Liceum537, 2019-10-15 20:21:42, 4 odp

frezja22 odpowiada:

Zawsze można troszkę "zabijać czas". Można troszkę wolniej mówić, robić pauzy. Wiem, że ciężko w stresie (ja w stresie zaczynam mówić bardzo szybko), ale może spróbuj nad tym popracować. Możesz spróbować jakichś rekwizytów, plansz, prezentacji itp. Zanim coś włączysz, pokażesz to trochę czasu zabierze. Dziwne mi się wydaje, żeby na lekcji tak po prostu mówić przez taki długi czas odpowiadając na jedno pytanie. Możesz spojrzeć na czytanie z różnych aspektów, troszkę szerzej. Może przygotuj jakieś anglojęzyczne książki albo chociaż ich okładki i opowiedz o czym one są. Opowiedz o swoich ulubionych książkach albo o ulubionych bohaterach czy pisarzach. Zacznij od tego jak dzieci uczą się czytać, jak to na nie wpływa, potem czemu dorośli i starsi powinni czytać i dlaczego nie czytają, co robią zamiast tego. Podaj różne fakty, jak spadło czytelnictwo, ile książek wydaje się w ostatnim czasie, ile jest bibliotek. Opowiedz o sobie, co ostatnio przeczytałaś i jakie w związku z tym masz przemyślenia. Te różne wątki poboczne też rozwijaj. Jestem pewna, że jeśli się dobrze przyłożysz to ostatecznie zabraknie Ci czasu.

A więc mam problem, do mojej szkoły chodzi...

W Szkoła od PiotrekDemon, 2019-10-13 20:19:58, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Zrobisz co zechcesz, ale przecież jeśli nie zaczniesz znajomości to nie będziesz jej kontynuować. Boisz się, że się z Ciebie będą śmiać? No i co z tego? Nawet jeśli to pośmieją się chwilę, a Ty być może będziesz miał przyjaciółkę na całe życie albo nawet swoją drugą połówkę. Wątpię jednak, żeby ktokolwiek się śmiał, przecież wiele osób z różnych klas utrzymuje ze sobą kontakt. Nie zaczynaj tylko rozmowy tak na forum dwóch klas, znajdź jakieś miejsce, w którym będziecie tylko Ty i ona i może wtedy próbuj.

Cześć Chodzę właśnie do II kl. technikum...

W Szkoła od PEGI18, 2019-10-12 08:55:48, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Decyzja musi być Twoja. Jeśli będziesz się przenosić do technikum kształcącego w innym zawodzie to najpewniej będziesz przeniesiony do klasy drugiej, ale będziesz musiał wyrównać różnice programowe czyli będziesz poszczególne przedmioty, których nie miałeś zaliczać indywidualnie u nauczycieli lub jeśli przedmiot już się skończył to będziesz mieć egzamin z niego. Będzie ciężko, ale na pewno da się to zrobić. Policealnych szkół jest już coraz mniej, bo się z tego wycofują, w to miejsce są kursy kwalifikacyjne i można na nie pójść niezależnie od ukończonej szkoły, możesz pójść po technikum. A i jeszcze jedno, informatyka to bardzo szeroka dziedzina, możesz nie kumać nic sieci, a być dobrym programistą i mieć pracę w zawodzie. Znam wielu informatyków, którzy nie cierpią akurat sieci. Ja bym przecierpiała te 2 lata (sieci skończą się w klasie 3, w 4 będziesz mieć tylko bazy danych, strony internetowe i programowanie), a potem poszła na jakiś kurs w innym zawodzie.

Cześć! Mam 11 lat,wzrostu 157cm. 3 miesiące...

W Diety od ~BS, 2019-10-11 20:11:42, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Uważaj. Twoja waga jest za niska w stosunku do Twojego wzrostu. To że biegasz to dobrze. O ile te Twoje treningi nie są zbyt wyczerpujące. Widać, że przybywa Ci mięśni, bo mięśnie więcej ważą od tłuszczu. Pamiętaj jednak, że mięśnie potrzebują odżywienia, więc nie możesz ograniczać sobie jedzenia, oczywiście zdrowego jedzenia. Ważąc tyle samo można wyglądać grubo lub chudo w zależności od tego, z czego składa się nasze ciało, czy jest więcej tłuszczu czy więcej mięśni.

Jak motywujecie się do działania?

W Szkoła od Liceum537, 2019-10-10 19:09:54, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Mnóstwo osób tak robi, że odkłada wszystko na ostatnią chwilę. Potem jak już nadchodzi ta chwila to zazwyczaj braknie nam godziny-dwóch, żeby zrobić coś porządnie i w rezultacie wszystko jest zrobione niedbale. Cóż Ci poradzić? Trzeba po prostu to robić. Może zrób sobie grafik, wypisz co masz do zrobienia i codziennie zrób np. 3 rzeczy z tej listy. Jak będzie ubywać i będziesz mieć coraz krótszą listę to może to Cię zmotywuje. A może za każdą zrobioną rzecz daj sobie jakiś punkt, a gdy uzbierasz ileś tych punktów to sobie kupisz np. jakąś bluzkę czy coś pysznego. Powodem Twojego zachowania może też być pogarszająca się pogoda, może brakuje Ci słońca, a więc także chęci do działania. Wtedy pomoże witamina D.