Odpowiedzi: frezja22 - Strona 3 - Dojrzewamy.pl
Darmowe gry przegladarkowe

frezja22

W serwisie od 1261 dni , ostatni raz 25 listopad 2019

Moje odpowiedzi (443)

Mam pewien problem i nie wiem jak go rozwiązać....

W Rodzina od Malenka93, 2019-10-09 15:06:50, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Ty masz widzę obowiązki, które musisz wypełniać, natomiast nie piszesz nic o obowiązkach męża. Mam nadzieję, że ma ich równie dużo jak Ty. To oczywiste, że jeśli pracuje się w nocy to śpi się w dzień. Niezbyt dobrze jest spać dwa razy po trochu, przydałby Ci się normalny, długi sen aby wypocząć, bo inaczej w końcu organizm odmówi Ci posłuszeństwa. To, że jesteś kobietą nie obliguje Cię do tego, że to Ty właśnie masz codziennie robić obiad, możecie czasem się bez niego obejść, czasem może ugotować mąż. A tej gorącej kawy to już całkiem nie rozumiem. Czemu jesteś jego służącą? Może niech on robi kawę. Wkurzają mnie tacy faceci, którym trzeba usługiwać, jednego takiego znam w dalszej rodzinie, pan i władca, jak mu nie nałożysz na talerz to nie zje chociaż jest ugotowane, sprzątanie żona, gotowanie żona, zakupy żona, ogródek żona, a on może ewentualnie iść na spacer z dzieckiem, pod warunkiem, że dziecko nie marudzi. Niestety, ale jeśli będziesz się na coś takiego zgadzać to z biegiem czasu będzie coraz gorzej. Może on nie jest świadomy tego, że coś jest nie tak? Może zacznijcie od rozmowy, ustalcie kto kiedy sprząta, a kiedy gotuje, kto i kiedy zajmuje się dzieckiem, kto kosi trawę, a kto robi zakupy. Nie możesz to wiecznie być Ty. Skoro nie można normalnie to może trzeba zrobić grafik, niech on widzi ile jaka czynność zajmuje czasu. Niekoniecznie trzeba się od razu rozwodzić, jednak w razie rozwodu to Ty masz większe szanse na to, że dostaniesz dziecko, więc niech Cię tym nie straszy.

Witam mam 18 lat i niedługo jadę z moim...

W Miłość od ~Naćpana żelkami, 2019-10-08 19:56:26, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Jeśli myślisz poważnie o chłopaku to warto by było utrzymywać przyjazne stosunki z jego rodziną. Czy Twój chłopak żyje z nią na przyjacielskiej stopie? Jeśli tak to siostra pewnie będzie chciała taki stan utrzymywać i z czasem na pewno się do Ciebie przekona. O ile oczywiście wcześniej się nie pokłócicie jakoś bardzo i nie zerwiecie kontaktu. Jeśli chodzi o to przytulanie czy całowanie to moglibyście się trochę ograniczać w jej towarzystwie.

Utkwilam z pewnym facetem w dziwnej relacji,...

W Pomocy od Oliwka21000000000, 2019-10-06 18:22:37, 6 odp

frezja22 odpowiada:

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy Ci na nim zależy i chcesz znosić jego huśtawki nastrojów czy jednak wolisz spokój bez niego. Nie jest to dobry kandydat na chłopaka. Trzeba o niego zabiegać i ciągle się zastanawiać czy tym razem się odezwie czy jednak nie. Rok to wystarczająco długo, żeby poznać osobę na tyle, aby wiedzieć czy się chce z nią być czy nie. Ja bym go olała.

Mam straszną rodzinę, co zrobić?

W Rodzina od Rellan, 2019-10-05 07:42:13, 11 odp

frezja22 odpowiada:

Mówisz, że psycholog nie pomoże. No to co innego możemy Ci doradzić? Dla mnie nasuwa się jeden wniosek, możesz starać się pomóc swojej mamie. Skoro najczęściej kłóci się z Twoim tatą o Ciebie to może spróbuj, aby nie musieli się tak często kłócić. Nie dokładaj jej problemów. Nie wiem dokładnie o co się kłócą, ale skoro piszesz, że masz zły charakter, jesteś leniwa i wredna to pewnie chodzi o Twoje zachowanie. Zacznij od siebie. To jest błędne koło. Każdy składa winę na to, że był źle traktowany, a potem sam źle traktuje innych. Ty robisz to samo. Postaraj się popracować nad sobą, nie być wredna. Nie zwalaj na geny, to da się to zmienić trzeba tylko chcieć.

Bardzo polubiłam moją koleżankę z nowej...

W Pomocy od an123456, 2019-10-04 21:14:45, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Widocznie koleżanka nie chce mieć z Tobą nic wspólnego. Uszanuj to. Nie ma co na siłę się narzucać. Nie ma też sensu zmieniać się dla niej tak, aby Twoje zachowanie bardziej jej odpowiadało. Może ona dowiedziała się o Tobie jakichś rzeczy przez które nie chce Cię nawet poznać? Na siłę nikogo do przyjaźni czy miłości nie zmusisz. Do tanga trzeba dwojga.

Chodzi że mna do kalsy jedna dzw podoba mi się...

W Miłość od Noni, 2019-10-03 22:23:31, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Jeśli nie możesz się umówić po lekcjach to zostaje tylko umówienie się w trakcie zajęć albo poprzez internet/telefon. Teraz tak wiele ludzi utrzymuje kontakt. W realu udają, że się nie znają, a przez internet piszą naokoło. Ja tego nie rozumiem, ale wiem, że tak jest. Postaraj się na lekcjach być z nią w parze, może będzie jakiś projekt. Możesz na przerwie poprosić o pomoc w czymś czego nie rozumiesz.

Jak szybko przyrosnąc w masie mięśniowej mam 14lat

W Zdrowie od Klamerkowski, 2019-10-02 22:00:22, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Nie szalej. Jesteś za młody, aby stosować jakieś zaawansowane treningi czy specjalne diety. Ty jeszcze rośniesz, więc zaburzenia w odżywianiu i nadmierne treningi mogłyby spowodować zatrzymanie wzrostu, a podejrzewam, że tego byś nie chciał. Możesz jednak zmienić swój sposób odżywiania na bardziej zdrowy, jeść białko pod różną postacią, ale też bez przesady, odstawić fast-foody i oczywiście ćwiczyć, ale rozsądnie, bez przesady. Szybko niestety nie będzie.

Jakie masz zdanie na temat ludzi, którzy...

W Przyjaźń od Krzychaz, 2019-10-01 23:10:13, 10 odp

frezja22 odpowiada:

No cóż. Takie jest życie. Dawniej ludzie mieli dużo czasu, więc wypełniali go wspólnym spędzaniem czasu. Pamiętam opowieści dziadków jak to codziennie wieczorami spotykali się na grze w karty. Te czasy jednak minęły. Teraz świat pędzi bardzo szybko. Nie sposób się nudzić. Każdy ma wiele spraw na głowie, a jeśli nie ma to ma np. mnóstwo ciekawych stron do przejrzenia, do których miał zajrzeć już dawniej, ale zabrakło mu czasu. Nie dziwię się więc ludziom, którzy nie utrzymują ciągłego kontaktu ze znajomymi ze szkoły/pracy. Dodatkowo ludzie nadużywają słowa "przyjaźń".

o była sytuacja pod koniec roku szkolnego.Ale...

W Przyjaźń od marta188, 2019-09-30 23:10:34, 2 odp

frezja22 odpowiada:

Czemu rozpamiętujesz jakąś tam sytuację sprzed kilku miesięcy. Skoro tak zrobiłaś to widocznie tak było dobrze. Motywu jej postępowania się domyślam. Pewnie martwi się o Ciebie i nie chce, żebyś Ty miała taki problem jak ona. Może ona chciałaby, żeby ktoś ją też kontrolował i nie wiem, jakoś nią potrząsnął, aby bała się tego robić. Widzi w Tobie samą siebie. Jednak sposób, w jaki Cię potraktowała uważam za niewłaściwy. Nie chciałabym utrzymywać kontaktu z osobą, która użyła siły wobec mnie. Dla mnie taka osoba zostałaby skreślona w jednej chwili i przestałabym utrzymywać z nią kontakt.

Jak zaprosić na bal i czy w ogóle?

W Szkoła od Quadro, 2019-09-29 23:33:46, 6 odp

frezja22 odpowiada:

Wiesz, gdyby mnie ktoś zaprosił przez facebooka to też bym odmówiła. Na siłę nikogo nie szukaj, bo po prostu będziesz się źle z tą osobą bawić, a ona z Tobą. Ale może masz jakąś dobrą koleżankę z podstawówki, z którą zawsze dobrze się dogadywałeś albo np. kuzynkę? Osoba, z którą idziesz nie musi być przecież Twoją potencjalną dziewczyną. Siostrę cioteczną dobrze znasz i będziesz się z nią dobrze bawić. Jeśli jednak nie masz nikogo takiego to idź po prostu sam i tyle. Po co masz się opiekować cały wieczór dziewczyną, z którą nie masz ochoty się bawić?

Hejka. On ma rocznikowo 18 ja juz 16. Zaprosilam...

W Pomocy od Materac123, 2019-09-28 22:09:12, 338 odp

frezja22 odpowiada:

Skoro byliście razem na weselu to znaczy, że spędziliście ze sobą sporo czasu, razem tańczyliście, rozmawialiście. Powinniście więc chociaż trochę się poznać. No i chyba jesteście już na tyle dobrymi znajomymi, że jak się widzicie powinniście się do siebie odezwać. Po weselu łatwo podtrzymać kontakt, bo na pewno tam zdarzyło się coś o czym można porozmawiać i tak po koleżeńsku napisać sms-a. A wiadomo, że najtrudniej zacząć rozmowę, potem już jakoś poleci. Nie rozumiem więc czemu po wspólnym weselu udajecie, że się nie znacie. Coś musiało tam pójść nie tak. A to, że siedzi z koleżanką to jeszcze nic takiego. Ma sam siedzieć? Chyba dobrze, że nie jest odludkiem.

Hej! Co po LO? Studia czy szkoła policealna?

W Szkoła od Werka8, 2019-09-27 21:31:39, 4 odp

frezja22 odpowiada:

Chcesz, żeby jacyś obcy ludzie, którzy Cię nie znają doradzili Ci co masz robić w przyszłości? To jakie kierunek wybierzesz zależy od tego co chcesz w życiu robić. Jeśli np. chcesz być lekarzem czy prawnikiem to musisz iść na studia w tym kierunku. Teraz już odchodzi się od szkół policealnych, w większości zawodów w tym roku są już one zlikwidowane. A zamiast tego są kursy kwalifikacyjne. Nie dostajesz po nich świadectwa, a jedynie zaświadczenie o ukończeniu kursu, nie masz tytułu technika. Jeśli zdasz egzamin zawodowy po tym kursie to dopiero wtedy dostajesz dyplom.

Jak wytłumaczyć mojemu chłopakowi to ze...

W Miłość od noowwa, 2019-09-26 14:40:47, 4 odp

frezja22 odpowiada:

Skoro przy Tobie komentuje wygląd innych ładnych dziewczyn to widocznie Ci to odpowiada. Myślę, że większości dziewczyn by to nie odpowiadało i po prostu by się z takim typem rozstały. Ty się nas pytasz jak mu wytłumaczyć to, że jest Ci przykro i czujesz się poniżona? Tu nie ma co tłumaczyć, jeden raz można przeprowadzić rozmowę i koniec, jeśli nie dociera to nie, nie zmienisz go, zawsze się będzie oglądał za innymi, a Ty albo to zaakceptujesz albo go zostawisz.

Nie wiem co mam robić. Mam 18 lat i jestem w...

W Szkoła od Zuzanan20q, 2019-09-25 20:50:18, 3 odp

frezja22 odpowiada:

Raczej w ogóle nie powinni Cię przyjąć do szkoły skoro nie masz załatwionej praktyki, to jest warunek przyjęcia do szkoły. Może poszukaj innej szkoły zawodowej, ale takiej, w której są warsztaty, a nie praktyka u pracodawcy, może akurat jakaś taka jest w Twojej okolicy. Czemu przepisałaś się z technikum? Może jednak to nie był dobry pomysł. Jest jeszcze opcja, że pójdziesz do szkoły dla dorosłych, do LO, skoro jesteś już pełnoletnia. Zazwyczaj zajęcia w takich szkołach odbywają się w weekendy co jakieś 2 tygodnie. Potem możesz pójść jeszcze na kurs kwalifikacyjny i też będziesz mieć zawód.

Dostalem 1 z fizyki za sciaganie na sprawdzianie,...

W Szkoła od Hubish, 2019-09-24 20:59:16, 5 odp

frezja22 odpowiada:

Niestety, ale obawiam się, że Twoja mama tak czy inaczej się dowie o tym. Jeśli pani od fizyki jest koleżanką Twojej mamy to na pewno przy najbliższej okazji ją o tym poinformuje. Na przyszłość radzę nie kłamać, zwłaszcza jeśli jest możliwość, że się wyda. W przeciwnym przypadku Twoja mama nie będzie Cię traktować jak dorosłego i będzie raczej wierzyć innym dorosłym niż Tobie. Przykre to.

Mam 15 lat. Jestem bardzo ale to bardzo impulsywna. Zaw...

W Zdrowie od an123456, 2019-09-23 22:58:55, 3 odp

frezja22 odpowiada:

No cóż, nad większością z tych rzeczy, o których piszesz można zapanować. Oczywiście wymaga to dużo czasu i dużo ćwiczeń. Może spróbuj porozmawiać z psychologiem, który poda Ci konkretne sposoby jak to zrobić. Może poproś kogoś bliskiego, np. rodziców, aby Ci pomogli. Np. niech Ci zwracają uwagę zawsze kiedy będziesz podnosić głos. Jeśli będziesz mówić wolniej i będziesz myśleć o tym co mówisz to będziesz mówić ciszej.

Hejka! Mam pewien problem..ponieważ mam kolegę...

W Przyjaźń od Małpkan142, 2019-09-22 21:18:13, 5 odp

frezja22 odpowiada:

A co Ty na jego temat sądzisz? Jesteś w nim zakochana czy nie? Może po prostu jesteś zazdrosna, bo chłopak już tak bardzo o Ciebie nie zabiega? Przyczyny tego mogą być dwie. Chłopak albo dał w końcu sobie spokój z Tobą skoro nie zwracałaś na niego uwagi przez tak długi czas i próbuje szczęścia gdzieś indziej. A z drugiej strony może nadal jest zakochany, ale chce, żebyś Ty dała mu jakiś znak i chce wzbudzić Twoją zazdrość. Nie jestem w skórze tego chłopaka, więc Ci nie powiem jakie są powody jego zachowania. Przemyśl czego tak naprawdę chcesz i albo odpuść go sobie, bądź jego przyjaciółką, daj mu się zakochać w innej albo o niego zawalcz.

Witam od jakiegoś czasu pewna dziewczyna...

W Przyjaźń od patrysia1234, 2019-09-21 10:23:12, 7 odp

frezja22 odpowiada:

Wszystko zależy o co tak naprawdę chodzi. Jeśli sprawa jest błaha to nie ma co się przejmować i poczekać aż jej się znudzi. Jeśli natomiast oskarżenia są poważne, koleżanka wyzywa Cię używając niecenzuralnych słów to nie ma co czekać, najwyżej poinformować ją, że jeśli nie przestanie to poinformujesz policję. Jeśli masz dowody to nie ma problemu, na pewno przyjmą zgłoszenie i być może koleżanka dostanie jakieś upomnienie czy mandat, a jeśli sprawa jest poważniejsza to trafi do sądu. Myślę, że takie ostrzeżenie może ją zmotywować do tego, żeby się opamiętała. Tylko jedna uwaga, jeśli Ty też ją oczerniasz to sprawy nie wygrasz, bo może ona też mieć dowody na Twoją winę.

Nie wiem co się ze mną ostatnio dzieje ale...

W Przyjaźń od Darat1111, 2019-09-20 21:05:46, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Podejrzewam, że jesteś w okresie dojrzewania. Trochę to by tłumaczyło. Jesteś straszną zazdrośnicą. Może właśnie dlatego, że czujesz się gorsza od innych bo nie masz jeszcze drugiej połówki. Nie szukaj tylko na siłę kogoś tylko po to, żeby kogoś mieć, bo mimo że będziesz miała chłopaka to nie będzie Ci lepiej. Może staraj się poszerzyć grono swoich znajomych, zaprzyjaźnij się z innymi osobami, a nie ograniczaj się do jednej, wtedy nie będziesz tak odczuwać tego, że Twoja koleżanka rozmawia z kimś innym.

Hej! Potrzebuję porady. Miałam grupkę...

W Przyjaźń od Cichawoda9, 2019-09-19 19:53:18, 8 odp

frezja22 odpowiada:

Może trzeba było spokojnie z tą dziewczyną porozmawiać, a nie tak po prostu skreślać 4 lata trzymania się razem tak z dnia na dzień. Zastanów się jakbyś Ty się czuła jakby nagle od Ciebie wszystkie dziewczyny się odwróciły nie podając żadnego powodu. Każdy ma prawo do błędów i każdy może się zmienić jeśli tego chce, ale jeśli nie wie o co chodzi to tego nie zrobi, będzie się czuć opuszczony i bezradny. Moim zdaniem zrobiłyście tej dziewczynie świństwo tak ją skreślając. Gdybyś napisała coś więcej to być może moja odpowiedź byłaby inna.