opalankoo.;] - Piękno - Zdrowie - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków
Darmowe gry przegladarkowe

opalankoo.;]

jak myślicie czy opalanie w solarium jest bezpiecznee ?
i wyjasnić dlaczego tak uważaciee ;D

Tematy: solarium
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (5)

chwilę temu

ala67 2010-05-23 10:34:33

nie jest bezpieczne poprezz opalnie się w solarium można dostać raka skóry

Odpowiedz na ten komentarz

MyszkaXdd 2011-03-11 19:36:22

Ja wolę opalanie na plaży w wodzie;)
Bardzo szybko łapie i solarka nie potrzebna;)

Odpowiedz na ten komentarz

BaniaUCygana3 2010-05-23 10:42:37

1. Solarium opala tak jak słońce

Nie. Promieniowanie słoneczne to w dużej części UVB powodujące szybkie zaczerwienienie naskórka. Lampy solaryjne emitują głównie promienie UVA docierające do głębszych warstw skóry. Warto wiedzieć, że 15 minut w solarium skóra "zapamięta" jak cały dzień spędzony na słońcu.

2. Opalanie w solarium jest bezpieczne

Nie. Nie istnieje bezpieczne opalanie, ani na słońcu, ani w solarium, ale stosując się do pewnych zasad, można uczynić je mniej ryzykownym. Należy jednak mieć na uwadze, że promienie UV osłabiają zdolność skóry do regeneracji. Uszkadzają włókna kolagenu i elastyny. Przesuszają skórę i przyspieszają proces starzenia się. Regularne opalanie może też grozić nowotworem.

3. Porcja sztucznego słońca poprawia nastrój

Tak. W naszym klimacie każdy odczuwa brak światła słonecznego, które stymuluje powstawanie endorfin - hormonów szczęścia. Opalanie może w pewnym sensie uzupełnić ten brak, poprawiając nastrój. Poza tym warto lekko wyzłocić karnację przed pojawianiem się na plaży. To poprawia samopoczucie i dodaje pewności siebie.

4. Opalenizna solaryjna jest naturalną opalenizną

Tak. W odróżnieniu od uzyskiwanej przez używanie samoopalaczy. Pomimo innej proporcji UVA do UVB, zachodzi w skórze cykl wytwarzania melaniny - barwnika odpowiedzialnego za jej brązowienie i stanowiącego naturalną barierę przed promieniami UV.

5. Solarium leczy niektóre choroby skóry

Tak. W pewnych wypadkach dermatolog może zalecić taką terapię, np. w leczeniu łuszczycy.


6. Opalanie zwalcza trądzik

Nie. Początkowo rzeczywiście poprawia wygląd skóry, wyrównując jej kolor i wysuszając wypryski. Potem jednak gruczoły łojowe dostają sygnał, że jest za sucho, i pracują ze zdwojoną aktywnością.

7. Można określić czas bezpiecznego opalania w solarium

Nie. Maksymalny czas określa się indywidualnie, w zależności od fototypu oraz stosowanych urządzeń i lamp. Intensywną pigmentację uzyskasz po 10 sesjach (zaczynając od bardzo krótkich seansów, z przerwami co najmniej 48-godzinnymi!). Dla podtrzymania efektu opalaj się raz na dwa tygodnie.

8. Kosmetyki solaryjne sprawiają, że opalanie jest bezpieczniejsze

Tak. Po pierwsze, skracają czas opalania. Przyspieszają proces brązowienia skóry (dostarczają budulca do wytwarzania pigmentu), chronią ją przed podrażnieniami, zaczerwienieniem, utratą wilgoci, elastyczności i procesami fotostarzenia poprzez neutralizowanie wolnych rodników. Przedłużają też okres utrzymywania się opalenizny. Tu szczególną rolę spełniają kosmetyki do stosowania po opalaniu, które powinny zastąpić balsam do ciała.

Odpowiedz na ten komentarz

buntowniczkaOi 2010-05-23 10:34:44

bezpieczne i nie ;D zależy jak długo siedzisz,i czy opalasz się z głową, po solarium strasznie skóra jest wysuszona i szybciej sie starzeje, a regularne opalanie może grozić nowotworem ...

Odpowiedz na ten komentarz

skasowany 2011-06-20 14:50:48

nie, ponieważ jest rako twórczy. potem będziesz miała choroby skóry. mówili o tym w wiadomościach

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.