po co to ludzie udają kogoś kim naprawdę nie są ?

no po co to ;> żeby być kimś najpierw musisz być sobą ..

Tematy: śmierć
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (10)

chwilę temu

skasowany 2010-07-28 23:31:54

Bo społeczeństwo stawia pewne wymagania. Niektórzy udają, że się w tych określonych 'normach' społecznych mieszczą, inni za wszelką cenę chcą od nich odstawać, choćby kosztem własnej osobowości.

Odpowiedz na ten komentarz

Huberttt 2010-07-28 23:28:10

ale właśnie tu nie ma czym zaimponować

Odpowiedz na ten komentarz

skasowany 2010-07-28 23:33:48

+25
Edkowa
-25

Powiem Wam, że lubię tę stronę bo mogę tu popisać sobie swoje przemyślenia, refleksje itp.,a na niektóre z pytań na prawdę chce się odpowiadać. Akceptacja samej siebie? To może wydac się banalne, bo nad czym tu debatować, albo akceptuję siebie taką jaką jestem albo nie, jednak to jest prosto powiedzieć ale trudniej przyjąć do świadomości. Wiem, że wiele dziewczyn (no ale chłopcy też sie zdarzają) w tym niewdzięcznym wieku jakim jest właśnie dojrzewanie szuka autorytetu w gwiazdach filmowych, piosenkarkach, jednym słowem telewizyjnej utopii. Bo zafascynowani wykreowaną przez sztab stylistów lalką potrafimy się zauroczyć i jesteśmy bardzo załamani, że my mimo usilnych starań nie potrafimy się do niej upodobnić. Albo "piękni mężczyźni/ kobiety" ze szklanych ekranów. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że to tylko "na niby" jednak zdarza nam się porównywać płeć przeciwną do "telewizyjnych marionetek" i tylko dlatego ich nie akceptujemy, nie chcemy poznać bo nie są "idealni"(oczywiście nie mówie, że wszyscy tak myślą-tak w roli sprostowania). Jednak co to jest ideał? Nie jest to przecież idealny wygląd, wielka popularność i milion na koncie.W pogoni za "stereotypowymi ideałami" ludzie tracą swój wewnętrzny urok, swoje wewnętrzne"ja", które oczywiście upiększane osobowością jest czymś na wagę złota. Człowiekowi XXI niekiedy brakuje naturalności. W pogoni za modnymi ubraniami, gadżetami tracimy czas, który moglibyśmy przeznaczyć na upiększanie duszy. Oczywiście nie potępiam tu wszystkie modne osoby na tym portalu jednak chcę zaznaczyć by pogoń za nowościami nie przysłoniła nam samych siebie:)
No to może na tyle bo jak zwykle się rozpisałam.
Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest. - sentencja zapożyczona

Odpowiedz na ten komentarz

sylwiauff 2010-07-28 23:26:35

może chcą komuś zaimponować?

Odpowiedz na ten komentarz

Karolinaa16 2011-02-13 23:01:51

bo chcą byc kimś lepszym ;d

Odpowiedz na ten komentarz

Huberttt 2010-07-28 23:38:03

:)

Odpowiedz na ten komentarz

Niewzruszona 2010-08-01 01:13:55

Gdy człowiek zaczyna udawać , zmieniać swoje zachowanie i przestaje być sobą to coś z nim musi się dziać . Może czuje się niedowartościowany ? Czy też odrzucony i odczuwa , że musi się popisywać , próbować imponować i wyróżniać się z towarzystwa , bo w inny sposób pozostaje niezauważany . Otóż to , jeśli nie będziemy żyli po swojemu , nie pokażemy swojej własnej osobowości to nigdy się nikomu nie spodobamy takim jakim na prawdę jesteśmy tylko takim jakim ktoś nas postrzega , gdy improwizujemy . Nie dojdziemy też do niczego własnego i nic nie osiągniemy dokąd nie zrobimy tego nie postępując wbrew sobie , a udając kogoś kto wydaje nam się lepszy każdym zachowaniem zaprzeczamy własnemu " ja " . Myślę , że ludzie udają osoby , którymi nigdy nie byli , nie są i nie będą ponieważ chcą tym zdobyć jakieś własne cele , które będąc sobą wydają im się nie do zdobycia . W każdym bądź razie nie radzę , żadnych tego typu zachowań .

Odpowiedz na ten komentarz

kaja115 2010-08-01 01:25:16

dobre pytanie !^^
chcą się popisać przed innymi, udać lepszych, zaimponować.

Odpowiedz na ten komentarz

skasowany 2010-07-28 23:31:46

chca komus zaimponowac,popisac sie..

Odpowiedz na ten komentarz

Huberttt 2010-07-28 23:28:32

jedynie porażką

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!