Czy to normalne zachowanie u świnki morskiej ?

Mam świnkę od piątku Jest to samiczka , biało - czarno - złota. Gdy wypuściłam ją z pudełka do klatki siedziała tylko w jednym rogu , później poszła podgryźć sianko , wypiła wodę i zjadła troszkę jedzenia z miseczki. Wieczorem położyła się do domku , i tak w nim siedziała . Wychodziła tylko na chwilkę , aby się napić i najeść.Gdy ktoś zrobi jakiś gwałtowny ruch , ona się chowa.Wczoraj włożyłam rękę do klatki aby wyjąć jej pokrywkę to się przestraszyła i przez chwilę siedziała w kąciku. Wczoraj także wyciągnęłam jej domek i zawiesiłam hamaczek. Ogólnie świnka jest strasznie płochliwa , gdy daję jej jedzenie do miseczki to ona się boi i chowa się pod sianko. Jest jeszcze malutka , ma około dwa miesiące.Uda mi się ją oswoić? Staram się często do niej mówić ;) powiedzcie , co mogę zrobić , aby bardziej się do mnie przekonała?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (3)

chwilę temu

HuraganeK 2012-07-24 22:36:36

Też mam świnkę spróbuj brać ją na ręce i dawać jeść z ręki ona poczuje że nie jesteś jej " wrogiem " i nie będzie się płoszyła.

Odpowiedz na ten komentarz

Domibek 2012-07-25 08:34:36

Musisz codziennie zaglądać do jej klatki Powolutku będzie się przyzwyczajać. Jak będzie do ciebie podchodziła będziesz mógł ją wziąść na ręcę.

Odpowiedz na ten komentarz

karolciaXDDD 2012-07-24 22:41:24

rowniez mialam 2 swinki morsie i nie oswoilam ich tak samo zachowywaly sie jedna miala 2 lata a druga rok niestety nie udalo mi sie ich oswoic, swinki to zwierzeta bardzo pluchliwe jeden twoj ruch i juz biegna do domku albo staja bez ruchu. Ale nie mowie ze tobie sie nie uda, dla chcacego nic trudnego :d wiec baw sie z nia glaskaj zeby czula twoj zapach mow do niej zeby przyzwyczaila sie do twojego glosu. swinka ktora ostatnio mialam jak przychodzilam ze szkoly i powiedzialam czesc jeszcze w drzwiach ona witala mnie swoimi gwizdami :D i jaka byla zadowolona :d
Wiec zycze powodzenia w tresowaniu swinki
pozdrawiam karolciaXDDD

Odpowiedz na ten komentarz
24 punkty ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!