Jak zrobić kreski eyelinerem w pisaku na powiece...

? Jak zrobić te cienki i te grubsze ? Proszę o dokładne opisanie. Oraz jeżeli idę teraz do 3 gim to powinnam się malować ? W 1 klasie gim. wgl. się nie malowałam, a w 2 czasami.

Tematy: eyeliner
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (4)

chwilę temu

zakupoholiczka15 2012-09-01 20:25:47

+33
agatka2012
musicc9
xyui
-23

Ja używam eyelinera w pędzelku ale jeśli Ty masz w ołówku to dla Ciebie jeszcze lepiej zwłaszcza jeśli jeszcze nie bardzo umiesz to robić. Jeśli chodzi o rysowanie kresek:
Pierwsza i najważniejsza rzecz, którą tutaj można poradzić, to znalezienie stabilnego oparcia dla łokcia. Nie ma nic gorszego przy malowaniu niż trzęsąca się ręka. Następnie kreskę eyelinerem zacznij rysować od wewnętrznego kącika oka. Nie zamykaj powieki podczas rysowania (najlepiej robić to na powiece półprzymkniętej, wtedy ma ona naturalne ułożenie, dzięki czemu można kreskę narysować równo z linią rzęs). Kreska w wewnętrznym kąciku powinna być delikatna i pogrubiać się w kierunku zewnętrznego kącika. Przy zewnętrznym kąciku oka możesz poprowadzić ją do góry aż do uzyskania zamierzonego przez Ciebie efektu. Ewentualne nierówności zlikwiduj patyczkiem kosmetycznym. Później dokładnie wytuszuj rzęsy mascarą i gotowe :)

Odpowiedz na ten komentarz

brunetka22 2012-09-17 13:01:10

Normalnie.. Ale musisz uważać bo żeby takie ładne wyszły to troche trzeba na tym przesiedzieć bo szybko sie tego nie da zrobić.. Zamykasz oko i po prostu na okiem robisz cieniutką kreseczke a grubszą to tak samo tylko pare razy malujesz tak samo:) Nie może sie też ręka trzęś bo wyjdzie brzydko.. Od kącika ciągniesz do drugiego kącika.:)

Odpowiedz na ten komentarz

werusiaxxx 2012-09-01 21:28:22

+23
OlliSzzka
-16
agatka2012

Poprawię nieco wypowiedź poprzedniczki. Nie musisz mieć podparcia do łokcia- wystarczy, jeśli zgiętą juz rękę przyciśniesz okolicami bicepsa do boku ciała/piersi i nie musisz wtedy szukać podparcia, bo to troche mija sie z celem.
Po pierwsze- niekoniecznie zaczynasz malować kreskę od początku oka czyli jego wewnętrznej strony, bo to zależy od kształtu oka i jaki efekt chcesz uzyskać. Polecam spróbować narysować kreskę od początku jednego oka, a przy drugim zacząć linię w połowie/spadzie oka- kreska oddala od siebie oczy lub przybliża je do siebie a chcemy najbardziej odpowiedni kształt względem twojej twarzy. Efekt zależy też od tego, co wybierzesz zeby zrobic kreskę- wykonanie pisakiem jest dużo szybsze i łatwiejsze, jednak wydaje mi się, że szarzeje... w płynie kolor pozostaje intensywnie czarny, jednak potrzeba wprawy. Na początek proponuje pisak. AHA, nie przestrasz się, gdy zaraz po namalowaniu kreski wyda ci sie ona jednak niepotrzebna. Wytuszuj rzęsy, a oko zyska jeszcze ładniejszy wyraz i uważam,że efektem mozna się zachwycić lub należy się przyzwyczaić. Odpowiednio dobrany kształt kreski pomaga wizualnie, gdy np. masz lekko opadnięte powieki, ale wtedy krecha nie powinna w żadnym wypadku stykać sie z powieką- powinna byc stosunkowo cienka. Jesli ten problem cię nie dotyczy, to bierz pisak i próbuj : ) Ja maluję kreske codziennie. p.s nie zapomnij dokładnie zmywać makijażu wieczorem. Powodzenia

Odpowiedz na ten komentarz

Nana3 2012-09-01 23:51:59

najlepiej to sie spytac mamy :) a jak sie wstydzisz to na youtube sa swietne filmiki

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!