Czy oceńcie mój kawałek opowiadania?

W tętniącym życiem Londynie na ulicy Baker Street mieszkałytrzy przyjaciółki:Emma Smith,Kate i Olivia Henderson.
Dziewczyny umówiły się do centrum handlowego.Właśnie z dwupiętrowego domu ogrodzonego czarną, dość niewysoką bramą z obszernym ogrodem wyszła brązowowłosa dziewczyna Emma.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (2)

chwilę temu

Blackspirit 2013-07-31 15:42:54

Bardzo kawałek. To nie ma absolutnie nic, co można ocenić.

Odpowiedz na ten komentarz

rastafari69 2013-07-31 15:11:03

+16
jogobeLLA...
advencee
-34
Liriel194
Blackspirit

Szczerze mówiąc....nic o nim nie sądzę, można tak powiedzieć. Też piszę i to już od dobrych 4 lat. Początek mi się podoba, lecz gdy zaczynasz wymieniać ich imiona i w ogóle to cała magia dobrego początku znika. Uważam, że powinnaś zacząć tak jak zaczęłaś, a potem zacząć pisać tak :
Emma Smith ( i tutaj wymieniasz jej cechy charakteru i wyglądu, wiek itp.)
Kate Handerson i to samo
I na końcu
Olivia Handerson i znowu robisz.
Musisz dawać dużo opisów, aby osoba czytająca mogła sobie wyobrazić danego bohatera. Również przyczepię się do zdania ,, Dziewczyny umówiły się do centrum handlowego,,. Myślę, że to zdanie jest za krótkie. Powinnaś jakoś rozwinąć myśl, bo to zdanie jest takie nagłe. Bez sensu. Ja bym napisała np.,, Dziewczyny jak co np. piątek po lekcjach umówiły się do centrum handlowego, aby po długich i męczących lekcjach, choć na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach.,, Opowiadanie musi się łączyć. Ostatnie zdanie za to całkiem mi się podoba. Ładnie wplotłaś opis domu i bram otaczających go, lecz wycięłabym słowo ,, dziewczyna,, w tym zdaniu. Zostawiłabym tylko ,, ........ wyszła brązowowłosa Emma,, i tyle. Sądzę, że masz potencjał i jeśli tylko trochę popracujesz nad dobieraniem słów i kształtowaniem zdań to możesz na serio dobrze pisać :) Pozdrawiam !

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.

ubezpieczenie szkolne

Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek