Wiem o czymś o czym raczej nie powinnam... co...

byście zrobili na moim miejscu?
Dostałam dzisiaj smsa od taty o treści : ,, może szybki....? Zamkniemy się i..... ;) "
-jak pewnie sie domyślacie, pomylił kontakty ;-; potem napisał, że to do mamy....z tym ze mama chwilowo pracuje w innym mieście i przyjeżdża do domu w piątek tylko na weekendy (pociąg przyjeżdża o 19 ,zresztą tata też jest w pracy)
Mam 17 lat, a on ma mnie za idiotke ! Zastanawiam sie czy powiedzieć siostrze ( nie wspomnę o mamie). Co ja mam zrobić? Chyba nie spojrzę mu w oczy jak wróci z pracy :/

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (8)

chwilę temu

aga0307 2015-02-20 14:15:30

Hmmm...ciężka sprawa.. wtrącisz się? może być gorzej.. nie zrobisz nic? też będzie źle...:( Twoja siostra jest starsza czy młodsza? Jeżeli starsza to możesz z nią o tym porozmawiać i razem jakoś może do czegoś dojdziecie, coś wymyślicie. Ale jeżeli jest młodsza i to o wiele, ma tak do 14 lat to nie wplątuj jej w to..:/ Nie chce powiedzieć że jest dzieckiem ale po prostu za młoda na takie kłopoty..
Chyba nie potrafię Ci w tym doradzić bo ta sprawa jest ciężka i dziwna. Ale ja na Twoim miejscu albo porozmawiałabym z tatą albo zostawiła to w spokoju, bo Ty sama w pojedynkę nic nie zdziałasz. Ewentualnie możesz powiedziec o tym mamie, pokazać dowód(smsy) ale nie wiem czy to calkiem dobry pomysł.

Odpowiedz na ten komentarz

PannaDelRey 2015-02-20 22:32:34

Domyślam się jak się czujesz teraz, ten sms wysłany do Ciebie przez przypadek musiał być niezłą wpadką Twojego taty, radziłabym powiadomić o tym mamę oczywiście takie rzeczy zwykle bolą ale lepsza jest szczerość niż potem jakieś inne problemy. Moim zdaniem nie powinnaś mówić siostrze, możesz sama jakoś stawić czoła temu (nie wiadomo jaka może być reakcja siostry)
Tak teraz przyszło mi na myśl, że to może dobrze, że sms dotarł do Ciebie.
Nie wiadomo jak długo mogą ciągnąć się takie rzeczy, gdyby to mnie dotyczyło wolałabym znać nawet bolącą prawdę.

Odpowiedz na ten komentarz

TojaMonia 2015-02-20 20:32:09

+21
Amixo
-17

Jestem w podobnej sytuacji, tyle że ze strony mamy..
Tata w delegacji a mama Go zdradzała ;/
Mam młodszą siostrę (14 l) i nie informowałam jej o tym wgl, nic nie wspominałam, bo sądzę, że jest za młoda na takie rzeczy, więc..

Szczerze porozmawiałam z mamą, kazałam usunąć typa z kontaktów (z tel, fb etc - przy mnie) - powiedziała, że żałuje itp itd i obiecała, ze to definitywny koniec, więc dałam jej jeszcze jedną szansę i nic nie mówiłam tacie ;/ Nwm czy dobrze zrobiłam, ale nie mogłabym złamać mu serca ;/ Dzisiaj jest lepiej.. Czy to kiedyś wyjdzie na jaw? Całkiem możliwe, ale boję się o tym nawet myśleć.. Także zastanów się porządnie co chcesz zrobić.. Na pewno nie przechodź obok tego obojętnie -porozmawiaj z ojcem. Zobacz jaka bd jego reakcja - czy faktycznie żałuje, czy robił to z premedytacją i wgl...

Odpowiedz na ten komentarz

GoracaRita 2015-02-20 14:49:08

+21
Mineral
-16

jeżeli masz starszą siostrę to z nią o tym porozmawiaj, a jak nie to to porozmawiaj z tatą, że co to miało być. Powiedz, ze nie jesteś głupia, rozumiesz już pewne rzeczy i jak może okłamywać mamę

Odpowiedz na ten komentarz

asphyxia 2015-02-20 21:50:48

Masz jedno wyjście - zakablować go. Niech ponosi konsekwencje.

Odpowiedz na ten komentarz

Motorola 2015-02-20 22:51:56

Nic, to raczej nie Twój problem, tylko Twoich rodziców.

Odpowiedz na ten komentarz

truskaffkaa33 2015-02-21 10:26:22

porozmawiaj z ojcem. powiedz, że nie jesteś taka głupia i wiesz co on robi. zobacz jak zareaguje. jak będziesz widzieć, że się tym nie przejmuje to jednak mimo wszystko musisz od razu powiedzieć mamie. a jak bardzo zacznie tego żałować to niech zakończy znajomość z tamtą. niech pousuwa wszystkie smsy, jej numer itp. daj mu trochę czasu i obserwuj go, kontroluj jak tylko się da. jak nie zauważysz poprawy mimo wszystko to musisz powiedzieć o tym swojej mamie. to nie będzie łatwe ale nie może was wszystkich tak krzywdzić i udawać idealnego męża i ojca.

Odpowiedz na ten komentarz

xXtajemniczaXx 2015-02-20 16:52:22

-24
TeaGreen
izi31

Porozmawiaj koniecznie z siostrą. Zróbcie burze mózgów i coś wymyślcie.
Ewentualną opcją jest Telefon Zaufania. Podobno pomaga. :)

Odpowiedz na ten komentarz
6 punktów ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!