Opowiecie mi o szmaponetce ?

Mam prawie 14 lat i chciałabym zafarbować włosy w wakacje. Mam blond włosy taki średni odcień . Planuję je zafarbować na czarno lub brązowo. Tylko nie znam się na tym.Czy to łatwo schodzi ? Proszę wytłumacie mi wszystko.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (4)

chwilę temu

TeaGreen 2015-03-15 17:27:40

Jeśli masz średni blond, to nie radzę farbować na nic a'la czekolada - włosy wychodzą najczęściej miedziane, czego sama doświadczyłam, hah.
Zależy jaką szamponetkę wybierzesz, ale większość zaczyna się zmywać już przy 2-3 myciu. Możliwe, że kolor może w niewielkim stopniu zostać na długo, ale po czasie nie ma po tym śladu - nawet moje siwuchy wróciły bardzo szybko.
Jeśli nie masz krótkich włosów, to raczej jedna saszetka nie wystarczy - najlepiej uzbroić się w dwie lub trzy i nie mieszać kolorów - może wyjść z tego ładna plamista abstrakcja.

Odpowiedz na ten komentarz

ayrastark 2015-03-16 01:39:45

+16
TeaGreen
-18

Lepsza od szamponetki będzie kolorowa henna. Dużo zdrowsza, ma ładniejszy odcień, lepiej kolor wygląda. Ja od roku farbuję właśnie henną zamiast normalnej farby i właśnie moje włosy trzymają się dużo lepiej niż normalnie farbowane. I lepszy Ci się kolor uda jeśli użyjesz henny. Nie musisz daleko szukać, jest w większości drogerii na tej samej półce co szamponetki i krótkotrwałe farby. Z ciemnego kasztana robi świetne bordo, przynajmniej mi :D

Odpowiedz na ten komentarz

Amandaja 2015-03-15 18:19:59

Wydaje mi się że jeśli zafarbujesz na czarno lub czekoladowo to mimo tego że to szamponetka odcień zostanie nawet po kilku myciach więc nie polecam ;)
Zafarbuj sobie może np jaśniejszy kolor blondu ;)

Odpowiedz na ten komentarz

TeaGreen Amandaja 2015-03-15 18:36:30

Niekoniecznie. Mi z 4 saszetkami mocno schodził czekoladowy i czarny już po 5-6 myciach, chociaż wpisane było do 8-10. Zależy, kto ma jakie włosy - jeśli są zniszczone i łatwo chłoną, to długo też pewnie będą trzymać.
Druga sprawa to to, że czasem kolor zostaje na bardzo, bardzo długo - przykładem jest moja koleżanka, która chciała zrobić rude - do tej pory pasek [po kolejnym, normalnym farbowaniu i ścięciach] jej pozostał.
Naturalny kolor też chyba się troszkę zmienia.
Z tymi jasnymi odcieniami na średnim blondzie jest dziwnie - często nie zostaje po nich nawet najmniejszy ślad, mimo że nałożyło się tego bardzo dużo.
Wszystkiego trzeba po prostu spróbować.
Sama w tym roku spróbuję zrobić jakiś nienaturalny kolor - zobaczymy ile się utrzyma.

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.

ubezpieczenie szkolne

Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek