Hej od ile lat +/- zaprasza się na wesele z...

osobą towarzyszącą ?


Moja siostra będzie robić wesele za dwa lata i tak się zastanawiam czy 16 lat to jest dobry wiek (1 klasa liceum )... Szukałam na Google ale większość była z 2005 r i chyba się trochę zmieniło ..

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (2)

chwilę temu

Blackspirit 2016-04-25 18:35:13

+28
Adrianon100
oemgiexd
-16

Po pierwsze nie ma ustalonego wieku. Po drugie to twoja siostra, jeśli będzie wiedziała, że potrzebujesz zaproszenia dla dwóch osób i będzie się to mieściło w jej możliwościach finansowych, to ci takie da. Po trzecie dwa lata to kupa czasu i dużo może się jeszcze przez ten czas zmienić.

Odpowiedz na ten komentarz

xGeorgia 2016-04-25 18:49:10

Ja jestem przyzwyczajona, że wraz z osobą towarzyszącą zaprasza się gości pełnoletnich, chyba że ktoś z bliskiej rodziny (kuzynka, kuzyn) ma chłopaka/dziewczynę od dawna (a nie od 3 miesięcy) i że para młoda tego chłopaka/dziewczynę przynajmniej poznała, to wtedy od 16.
Nie zdarzyło mi się być na weselu, na które małolaty były zaproszone z osobami towarzyszącymi, których nikt nie znał.
Już sam fakt, że byłyby niepełnoletnie powoduje pewien dyskomfort, bo udział tej osoby w weselu wymaga zgody jego rodziców i ta osoba potrzebuje opiekuna (patrząc od strony prawnej), a kto by się miał taką osobą zajmować i przejąć za nią odpowiedzialność? Para młoda? No nie wydaje mi się. A niech sobie zrobi krzywdę (wywróci się na schodach i złamie nogę) albo upije, to nie wiadomo, jak by rodzice zareagowali.

A jak sobie twoja siostra ustali, to jej sprawa. Każdy to musi sam ustalić, ustawa żadna tego nie reguluje.

Odpowiedz na ten komentarz
6 punktów ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!