Mam problem z moim królikiem Jest to samiczka...

ma juz około 2 lata , dostałam ją rok temu .
Przyzwyczaiła sie do mnie , ale od jakiegoś czasu stała się bardzo AGRESYWNA ;/
gryzie klatke , tłucze się ,w nocy nie daje spać . Najgorsze jest jednak to gdy chce jej dać jedzenie ona się rzuca na mnie . Nie pozwala mi dojść do siebie , a zwłaszcza do miseczki .
Zachowuje się jak by przez rok nie jadła , a dostaje jedzenie regularnie .
Potrafi ugryźć aż do krwi , nie poznaje jej . Co mam robić ? Czy oddać ją ? czy można ją jakoś zmieni ? mieliście kiedyś taki problem ? Prosze o szybkie odpowiedzi

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (3)

chwilę temu

xGeorgia 2016-05-06 21:40:17

+40
GajeelRedfox
ziolo99
-18

Zawsze, kiedy spokojny zwierzak zmienia swoje zachowanie, należy go KONIECZNIE zabrać do weterynarza. U królików powodem takich gwałtownych zmian przeważnie jest jakaś choroba, która wywołuje ból, a inaczej zwierzę go przecież nie okaże. Może to być zarówno ból zębów, jak i brzucha czy duże zmiany nowotworowe albo jeszcze coś innego. Żadnej z przyczyn bez pomocy weterynarza nie da się wykryć.
Dziwię się ludziom, których automatyczną reakcją, gdy widzą, że ze zwierzakiem jest coś nie tak, nie jest zabranie go do weterynarza...

Odpowiedz na ten komentarz

Laleczka5252 2016-05-12 02:31:15

Radziła bym tobie iść do weterynarza, jest on lekarzem i powinnaś jemu to wszystko opowiedzieć co się dzieje. ;) może to być choroba, może to być spowodowane bólem.
Nie myśl i nawet nie rób tego że jeśli króliczek zmienił swoje zachowanie to go oddasz.. !!! nie nie i jeszcze raz nie.! :) nie oddajemy króliczka tylko się opiekujemy nim i pracujemy nad nim tak aby było lepiej ;) masz małe szczęście za które jesteś teraz odpowiedzialna to musisz dbać i być na dobre i na te złe ;)
pozdrawiam i powodzenia :)

Odpowiedz na ten komentarz

~aldonka222 2016-06-09 11:56:32

-15
xGeorgia

najprawdopodobniej zaczęła dojrzewac, pewnie ma ruję i po prostu hormony szaleja, jesli ma juz 6 miesiecy nalezy ja wysterylizowac, to spowoduje ze nie bedzie szalec a poza tym nie zdarzy sie przypadkowe rozmnożenie, i może miec w przyszłosci partnera, króliki powinny zyc minimum we dwoje. poza tym nalezy wypuszczac do biegania a nie tylko w klatce, kroliki oswojone i wypuszczane na mieszkanie zachowują sie jak psy . do karmienia stosowac duzo siana a nie tylko granulat a w ogole granulat w malej ilosci, troche na dno miseczki 2x dziennie, duzo wody, zioła 1x dziennie i duuuzo siana na okragło. króliki to kontaktowe fajne zwierzaczki. lgna do ludzi jesli sie je dobrze traktuje.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!