Chciałam się zapytać, czy ktoś z Was wie...

(tylko prosiłabym nie żartowac, bo jest to dla mnie istotna sprawa) czy jesli dana osoba, która przed powazna operacja otrzymała sakrament namaszczenia chorych i ksiądz udzielił jej rozrzeszenia(mimo, ze nie spowiadała sie, nie wyznała na głos mu grzechów) i udzielił komunii, i w kolejnych dniach po operacji ta osoba przyjmowała codziennie Komunię Św., wyzdrowiała i wysła do domu, to czy idac do kościoła może nadal iść do Komunii (miedzy czasie nie nagrzeszyła) czy przed tym musi iść do spowiedzi, bo np to odpuszczenie grzechów na namaszczeniu chorych jakby "straciło" swoja gwarancje, w sensie było wazne tylko na czas choroby?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (2)

chwilę temu

maniurka 2016-10-22 21:24:14

+26
CloudSand
-18

A to nie jest zależne od wolnej woli, siły wiary tej osoby? Jak ta osoba czuje, że musi się wyspowiadać to niech to zrobi, pomimo tego rozgrzeszenia, ale nie bardzo rozumiem jak można rozgrzeszyć bez spowiedzi nawet chorą osobę. Chorzy ludzie też się spowiadają w szpitalach, jeśli chcą.

Odpowiedz na ten komentarz

Dywes 2016-10-23 15:06:49

Widzisz, jest różnica między gwarancją telefonu, a Komunii Świętej.
Według mnie przyjęcie Komunii, jest zależne od sumienia. Jeśli dana osoba, czuję, że powinna ją przyjąć, to niech to zrobi. Nie jest człowiekiem wielkiej wiary. Ale uważam, że polega ona na mentalnych potrzebach, które nie da się rozwiązać tylko po przeczytaniu Biblii. Ale chyba za bardzo odbiegam od głównego pytania.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!