Interesuje się ktoś tu Japonią i kulturą...

Japońską ?
Ja często oglądam Anime i słucham openingów z różnych Anime.
Jak ktoś nie wie o co chodzi to zapraszam na wiki.

Tematy: anime
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (12)

chwilę temu

TeaGreen 10 miesięcy temu

+12
Adrianon100
Incognito
-7

Anime i słuchanie openingow nijak ma się do kultury, języka i codzienności ludzi w Japonii. Anime i manga bez znajomości realiów dają wręcz zakrzywiony obraz życia w danym kraju.
Kultura z pierwszej ręki - nie przez głupie programiki Polaków oczarowanych automatami z majtkami czy jedzeniem ryby na żywca - daje możliwość zaspokojenia prawdziwej ciekawości.

Odpowiedz na ten komentarz

TeaGreen TeaGreen 10 miesięcy temu

PS ciężko żeby ktoś nie miał pojecia czym jest anime, skoro wszyscy jestesmy w podobnym wieku, a dodatkowo starsze pokolenia były świadkiem wejścia anime do polskiej telewizji.

Odpowiedz na ten komentarz

DarkPablos TeaGreen 10 miesięcy temu

Ach ta "czarodziejka z księżyca" na Polsacie, czy "magiczni wojownicy" na tv4..! ^ ^ *wzdycha z nostalgią*. Oj, oglądało się oglądało ;P

Odpowiedz na ten komentarz

PseudoBack DarkPablos 10 miesięcy temu

Soul Hunters ktoś pamięta? Albo spiderman 2099 (mimo że to nie anime). Mignęły bez większego echa ale jednak były :D

Odpowiedz na ten komentarz

Incognito TeaGreen 10 miesięcy temu

Trochę się z tobą zgadzam. Ale ja się ogólnie interesuje ich kulturą :) Czytam o ich świętach itp.

Odpowiedz na ten komentarz

DarkPablos Incognito 10 miesięcy temu

+11
Incognito
-4

No oni to w ogóle mają odjechane święta i festiwale. Np. taki festiwal... penisa ;) Zawsze śmieszyły mnie fotorelacje, na których widać całe Japońskie świętujące rodziny. I to od dzieci po staruszków. Wszyscy uśmiechnięci, z lizakami, ciastkami, figurkami i innymi dziwnych kształtów rzeczami w buzi ;) Przynajmniej dla mnie Polaka, Europejczyka dziwnymi ;)

Odpowiedz na ten komentarz

TeaGreen DarkPablos 10 miesięcy temu

Oczywiście napisałam odpowiedź żeby ją później skasować usuwaniem odpowiedzi kogo innego... Nieważne.

Co do świąt.. One są dla nich całkowicie normalne i pewnie z takim samym nastawieniem opowiadaliby o naszych świętach. Pamiętać należy, że żeby zrozumieć obcą kulturę należy wyjść poza schemat własnej - wtedy już nic nie jest szalone, dziwne.
Być może właśnie z powodu fanatyczne zainteresowanie obcą kulturą tylko z powodu tego, że jest obca, budzi we mnie skrajnie negatywne uczucia.
Życie codzienne Japończyków, mimo że nie jest najczęściej huczne i wystrzałowe, interesuje mnie znacznie bardziej niż ich "życie" w anime czy mandze, które jest ukazane jakby w krzywym zwierciadle. Podobnie sprawa się ma z językiem - czytanie tłumaczeń dzieł literackich brzmi dla mnie bardziej kusząco niż powtarzanie w kółko "sugoi, kawaii, harajuku, gyaru, baka, aishiteru" x10/min.
Rozwój technologiczny, podtrzymywanie starych zwyczajów, pracoholizm.. Jest milion ciekawych tematów, o których można się dowiadywać wciąż nowych rzeczy - tak jest z dosłownie każdym krajem, każdym językiem i każdą kulturą.
Na początku liceum robiłam prezentację na dowolny temat. Wybrałam 'tradycyjną ceremonię parzenia herbaty'. Dobrze ubrane w słowa, nawet omawianie poszczególnych "przyrządów" jest ciekawe, bo obce.
Niestety, większość polskich gwiazdek yt czy półmóżdżków zapomina, że Polska to co prawda kraj kwitnącej cebuli, ale nijak nie powinno się szukać podobieństw i zachwycać różnicami między dwoma krajami/kulturami, bo to po prostu nie ma sensu.
Co do języka - nauczenie się na poziomie wystarczającym samodzielnie jest niemal niewykonalne. Zastanawiałam się przez większość liceum nad filologią japońską, nie jestem jednak z typu szczególnie produktywnych i pracowitych - nie wyobrażam sobie przesiadywać kilka-kilkanaście godzin dziennie nad książką w celu przepisywania milion razy jednego czy dwóch znaków. Do tego trzeba mieć po prostu ogromne zaangażowanie i być zdyscyplinowanym.

Nie lubiłam nigdy czarodziejki z księżyca :/

Odpowiedz na ten komentarz

Incognito DarkPablos 10 miesięcy temu

Dla mnie mają tam wiele miejsc, które warto zwiedzić chociażby wioska lisów :P

Odpowiedz na ten komentarz

PseudoBack 10 miesięcy temu

+11
TeaGreen
-2

KULTURA JAPOŃSKA NA ANIME SIĘ NIE KOŃCZY.
Interesujesz się Anime które wchodzi w jego skład. Nie możesz mówić że interesujesz się kulturą japońską. Wiem, że to lepiej brzmi, ale NIE

Odpowiedz na ten komentarz

gt366t 10 miesięcy temu

+10
Adrianon100
-6

Też oglądam anime, są super ! :D

Odpowiedz na ten komentarz

Adrianon100 10 miesięcy temu

Ja się bardzo interesuję Japonią ich językiem i kulturą . Anime było tylko czymś co tą cegiełkę bardziej podkręciło. Zacząłem pomału uczyć się Języka japońskiego. Bardzo mnie interesuje ich Historia i aktualny rozwój tego państwa .

Odpowiedz na ten komentarz

Blakkheim 5 miesięcy temu

Japonia piękny kraj, I naprawdę interesujący, ale ta fascynacja nią to już jest trochę przereklamowana. Jakieś 3/4 ludzi dookoła mnie to wielcy otaku, wszystkie anime znają, I nagle wielka miłość do Japonii. A to nie na tym polega tak naprawdę.

Odpowiedz na ten komentarz
6 punktów ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!