Czy jeśli pójde na studia zaoczne na gorszym...

uniwersytecie niż bym chciała i na drugi rok od zaczęcia studiów będę chciała się przenieść na dzienne na tym samym uniwesrytecie to nie będzie problemu? Co wtedy biorą pod uwagę?
Wyniki matury czy już nie? A czy gdybym chciała przenieść się na UW z tego gorszego uniwersytetu na ten sam kierunek to co biora pod uwage? Chodzi o drugi rok studiow.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (13)

chwilę temu

Ladyhawke 2016-12-11 18:57:08

Z dziennych na zaoczne bez problemu można się przenieść..
Z zaocznych na dzienne trudniej, wszystko wtedy zależy od uczelni i osób tam pracujących w dziekanacie.

Odpowiedz na ten komentarz

Kate97 Ladyhawke 2016-12-11 19:05:34

A gdybyn chciała sie przenieść z jednego uniwersytetu na drugi w kolejnym roku? To wtedy patrzą na mature czy już tylko na wyniki z tego pierwszego roku na uniwersytecie z którego chciałabym się przenieść? I czy to ma znaczenie jeśli przenosiłabym się z zaocznych na dzienne na lepszy uniwersytet?

Odpowiedz na ten komentarz

Ladyhawke Kate97 2016-12-11 19:11:46

Patrzą i na maturę i na wyniki z poprzedniej Twojej uczelni. Taką sytuację miała moja koleżanka, która się przenosiła z PWSZ na PW. Nie dość, że z 2 roku ekonomii spadła na 1 rok, to jeszcze musiała od nowa zaliczać te przedmioty, które miała zaliczone na poprzedniej uczelni, gdyż profesorowie oraz dziekanat nie zgodzili się na przepisanie ocen do indeksu.

Odpowiedz na ten komentarz

Kate97 Ladyhawke 2016-12-11 19:22:31

Ten sam kierunek musiala zaczynac od nowa? To juz chyba bedzie jak zrobie licencjat na tym gorszym uniwersytecie a magisterke na UW. A podczas rekrutacji moge zlozyc na stacjonarne jak i niestacjonarne na tym samym kierunku nawet jak nie spelniam ich wymagan co do dodatkowego przedmiotu na maturze? Jedyne co maja napisane na stronie uniwersytetu jesli chodzi o studia niestacjonarne to tylko to: "Podstawę przyjęcia na studia niestacjonarne stanowi złożenie, po dokonaniu rejestracji w IRK, wymaganych dokumentów w wyznaczonych terminach, do momentu wyczerpania limitu miejsc.", a przy stacjonarnych jest cala tabelka z przeliczaniem pkt z matury, wymagania co trzrba zdac itd.

Odpowiedz na ten komentarz

Ladyhawke Kate97 2016-12-11 19:32:50

Tak, ten sam kierunek. Na PWSZ była na ekonomii i chciała się przenieść na ekonomię na PW. Od nowa musiała zaczynać, gdyż uznali, że musi nadrobić poziom, bo PW ma wyższy niż PWSZ.

Na niestacjonarne łatwo się dostać, bo za nie płacisz (minimum 2600zł za semestr), a dzienne są bezpłatne, więc też trudniej się na nie dostać.
Złóż na dzienne. Jeżeli Cię nie przyjmą wtedy złóż dokumenty na niestacjonarne (zawsze rekrutacja na zaoczne zaczyna się około miesiąc później niż na dzienne, najczęściej po ogłoszeniu listy osób, które dostały się na stacjonarne).

Odpowiedz na ten komentarz

Kate97 Ladyhawke 2016-12-11 19:55:34

Na UKSW rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne jest chyba w tym samym czasie , moja koleżanka rekrutowała na niestacjonarne i tam w ogole nie patrzą na wyniki z matury, ważne jest tylko to, że matura zdana, a przyjmują wszystkich jak leci aż do wyczerpania miejsc, a na dziennych jednak patrzą na wyniki i ja nie spełniam wymagań na np pedagogikę, bo tam matura z dodatkowych przedmiotów to ma być z: geografii lub WOSu albo historii, a ja mam tylko rozszerzony angielski, ale złoże na jedne i na drugie, i ta pedagogika kosztuje 3000 zł w dwóch ratach po 1500 zł a jakbym chciała w czterech to wtedy wychodzi 3250 zł na rok i rata po ok. 788 zł x4. A za 2600 zł jest kierunek nauki rodzinne czy coś takiego, najtańsze kierunki to religijne za 2200-2400 zł. Ekonomia już kosztuje 4000 zł w dwóch ratach po 2000 zł, a w cztetech to jest po 1050 zł x4 czyli 4200 zł na rok, najdroższe jest prawo za 6500 zł jeśli ktoś by to rozłożył na dwie raty, a na cztery to 6850 zł 1 i 2 rok, 3-5 już są tańsze, nieco ponad 5000 zł na rok. Na UKSW są tańsze studia zaoczne niż na UW, co prawda tam jest więcej możliwości jeśli chodzi o rozkładanie na raty, bo max na 8 rat można rozłożyć i na pedagogice rata na msc to 700 zł, na rok to wychodzi 5600 zł więc są mega drogie, a mimo tego kiedyś wyczytałam w internecie, że na zaocznych też patrzą na wyniki z matur, za takie kwoty na pewno nie patrzą.

Odpowiedz na ten komentarz

Ladyhawke Kate97 2016-12-11 20:07:46

Zależy od uczelni.. Jedna patrzy na wyniki na zaocznych i na dziennych, lecz na zaocznych niższy próg ustalają, a na innych nie patrzą.
Idź za głosem serca i składaj tam, gdzie uważasz za słuszne.

Odpowiedz na ten komentarz

Maruunia 2016-12-13 12:59:18

Na studiach niestacjonarnych również biorą pod uwagę wyniki z matury. Jeżeli będzie dużo osób chętnych to stworzą pewnie dwie-trzy grupy. Jeżeli jednak będzie więcej chętnych niż miejsc na jednej grupie, ale za mało, żeby zrobić dwie to nie każdy się dostanie - wbrew obiegowej opinii, że biorą każdego.

Odpowiedz na ten komentarz

adzc 2016-12-11 20:17:57

Możesz przepisać się z jednego trybu studiowania na drugi. Jak chcesz się przenieść na dzienne po jakimś czasie semestrze, roku to wtedy głównie patrzą na oceny jakie miałaś na tej uczelni, a nie na maturę. Żeby przenieść się na inną uczelnię będąc na drugim roku musisz mieć zgodę dziekana obu uczelni jeżeli tok studiów się pokrywa, jeżeli nie i nie dostaniesz zgody to zaczynasz od pierwszego roku.
Sam byłem na dziennych obecnie jestem na zaocznych, jest całkiem inaczej. Są plusy i minusy studiowania w takich trybach ale mi bardziej odpowiadają właśnie studia zaoczne. A opłaty 2000-6000zł za rok to wcale nie jest dużo.

Odpowiedz na ten komentarz

adzc adzc 2016-12-11 20:19:19

Na zaocznych punkty w rekrutacji masz tak samo jak na dziennych i to nie prawda, że biorą wszystkich jak leci bo płacą uczelni. Przynajmniej u mnie bardzo dużo osób się nie dostało i też sporo odleciało w trakcie.

Odpowiedz na ten komentarz

Kate97 adzc 2016-12-11 20:37:18

Dla kogoś kto zarabia, ma dochód większy niż srednia krajowa to może takie opłaty za studia nie są duże, jeszcze 2-3 tyś to jest wmiarę ale ponad 6 tyś za prawo i to na gorszej uczelnii, to masakra, pewnie za prawo na UW jest więcej.
Jako, że na dostanie się na UW od 1 roku pewnie nie mam szans to będę próbować na UKSW, o którym nie czytałam dobrych opinii, dlatego myślę nad tym, że jak będzie źle to na 2 rok się przeniosę. Jeśli tej zgody nie dostane i zacznę studia od pierwszego roku to wtedy patrzą na wyniki matury tylko? Biorę wtedy normalnie udział w rekrutacji?
Na UKSW na studiach niestacjonarnych nie patrzą na wyniki matur,moja koleżanka mówiła, że na jej wyniki nie patrzyli, była pierwsza na liście, bo jako pierwsza się zarejestrowała, wyniki wpisała w systemie itp.
Nawet z ich kryteriów na ich stronie wnioskuję, że wyniki matury liczą się tylko na stacjonarnych.
https://zapodaj.net/4413bf415b65e.png.html
https://zapodaj.net/f30e394f585ac.png.html
Też chcę wybrać uniwersytet taki zgodny z moim poziomem, żebym sobie poradziła, a jak ktoś chce to się wszędzie nauczy.
Liczy się tylko papierek, że ma się studia czy też to na jakiej uczelni się je kończyło?

Odpowiedz na ten komentarz

adzc Kate97 2016-12-11 20:43:41

Liczy się bardzo uczelnia. Dzisiaj właśnie rozmawiałem z moim wykładowcą i na mojej uczelni na pewnym kierunku osoby na piątym roku (wszystkie!) mają już podpisane umowy o pracę. Przyjechało trzy firmy na moją uczelnie i puki jeszcze ludzie studiują to już podpisują z nimi umowę żeby jakaś inna firma ich nie zabrała i takie osoby mogą sobie pozwolić na studia za 6, 10 czy 15tys. bo i takie są więc prestiż uczelni bardzo się liczy. Jak rekrutujesz na pierwszy rok to patrzą na maturę, jak zmieniasz na drugim to już raczej nie chociaż zawsze można zadzwonić do dziekanatu i się zapytać.

Odpowiedz na ten komentarz

Kate97 adzc 2016-12-11 20:55:06

Ale to dopiero robiąc magisterke,a II stopień studiów to ja na pewno chcę skończyć na UW,nie wiem czy w znalezieniu pracy będzie jakiś problem z tym, że I stopień skończyłabym na gorszej uczelni.
No i czy ja wiem czy po pedagogice będą tak zabiegać o pracownika, przecież to tylko pedagogika. Co innego jeśli mowa o jakimś bardziej prestiżowym kierunku.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!