Czy zdarza Ci się, że z kimś rozmawiasz, jest...

miło i przyjemnie, po czym mając dobre intencje żartujesz (w żadnym wypadku niezłośliwie), delikatnie się z tą osobą droczysz, a ona reaguje w nieoczekiwany sposób? (np. odpowiada niezbyt niemiło, atakuje słownie, obraża się)
Czego to może być przyczyną? Czy zniechęca Cię to do dalszej rozmowy?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (3)

chwilę temu

DarkPablos 9 miesięcy temu

Niektóre osoby tak już mają. Może są zbyt wyczulone na swoim punkcie, brakuje im dystansu do siebie, może poczucia humoru. To bywa męczące. Dlatego jeśli mogę to staram się przebywać w mniej konfliktowym, bardziej wyluzowanym towarzystwie. Znacznie fajniej spędza się wtedy czas, jak można się z ludźmi pośmiać, pożartować, jak trzeba to i pogadać na poważniejsze tematy, niż fochać się, obrażać, czy szukać powodów do konfliktu :)

Odpowiedz na ten komentarz

Mech 9 miesięcy temu

+4
DarkPablos
-8

Musimy pamiętać o tym, że żyjemy w społeczeństwie. Społeczeństwo nie składa się z ludzi którzy są identyczni bo byłoby nudno. Wiedz, że każdy człowiek jest inny, każdy kieruje się innymi kategoriami. Jedni uwielbiają się droczyć, a inni niekoniecznie. Gdy spotkasz się z podobną reakcją to prawdopodobnie ta osoba albo należy do tej drugiej grupy albo ma gorszy dzień. Nie należy się jednak poddawać, pamiętaj, że gdy się do kogoś zbliżamy to pozwala nam na więcej. Możesz stopniowo podchodzić do tej osoby na swój sposób, być może potrzebuje czasu, może kiedyś przeżyła coś przykrego i dlatego tak reaguje. Nie zrażaj się, sposób znajdzie się zawsze, nawet na największą flądrę :D

Odpowiedz na ten komentarz

PseudoBack 9 miesięcy temu

Niedojrzałość do rozmowy. Szybkie obrażalstwo, skończ gadać z dziećmi.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!