Cześć wszystkim potrzebuję się poradzić...

otóż długo nad tym się zastanawiałem i ciągle nie wiem co chciałbym robić w życiu. Po gimnazjum poszedłem do zawodówki, uznałem że to najlepszy wybór ale po jakimś czasie stwierdziłem że chcę się dalej uczyć tylko nie wiem czy dam sobie radę w zaocznym liceum. Czy po zawodówce iść do pracy a ze szkołą skończyc czy dalej się uczyć?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (3)

chwilę temu

WalenTa 2016-12-17 13:36:00

Próbuj bo ten kto próbuje nie zyskuje. nawet, jeżeli popełnisz błąd- ojeju, niebo spadnie? my Polacy nie mamy do siebie dystansu, ucz się na błędach i nie wstydź się tego. Osoba młoda może popełniać błędy, zwłaszcza jeżeli chodzi o kierunek nauki...powiem nawet, ze MA PRAWO POPELNIAĆ BŁĘDY, bo inaczej niczego się od życia nie nauczy. dziecko nie wie, że ogień jest zły..poparzy się raz i już wie na całe życie, że ma się do niego nie zbliżać. Co do nie dania rady w liceum zaoczne..hmm..to wszystko zalezy od cIEBIE. Na zacznych nie ma takich wymogów jak na dziennych, ale uczyć się trzeba, jeżeli chcesz coś osiągnąć. Więc idź..i nie patrz w stecz !!

Odpowiedz na ten komentarz

Mech 2016-12-14 21:47:18

Ja wychodzę z założenia, że pracować będziesz jeszcze długie lata, a na szkołę czas jest teraz - kiedy jesteś młody i nie masz jeszcze tylu zobowiązań. Gdybyś zaczął pracować zobaczyłbyś po roku, może nawet kilku miesiącach, że zrobi Ci się tęskno za czasami szkoły. Korzystaj póki możesz, szkoła jest super, trzeba tylko przestać szukać dziury w całym i wziąć się za zdobywanie wiedzy :D Uważam, że powinieneś podjąć naukę w zaocznym liceum, nieważny jest nawet profil jaki sobie wybierzesz. Mam 22 lata, i dopiero teraz dowiedziałam się co tak naprawdę chciałabym robić w życiu - metodą prób i błędów :P Uczęszczając do liceum zaocznego możesz również pracować - to czas, w którym możesz poszukać tego co Cię interesuje, co sprawi, że będziesz szczęśliwy pracując bo przecież to najważniejsze (w końcu w pracy siedzimy 1/3 życia, po co marnować je na zwykłe zarabianie hajsu na pozostałe 2/3 :D). Wróć do szkoły i korzystaj, czerp radość z nauki, nie każdy ma możliwość wyboru, skorzystaj z tego przywileju :)

Odpowiedz na ten komentarz

Mart4 2016-12-16 11:36:23

Jeśli tylko chcesz się dalej uczyć to nie ma nad czym się wahać i zastanawiać. Ludzie w młodym wieku często dokonują wyborów pod wpływem impulsu, dopiero w późniejszych latach dociera do nich, co tak naprawdę chcieliby w przyszłości robić. Na naukę nigdy nie jest za późno, jeszcze w życiu dość się napracujesz. Licea zaoczne nie są trudne do przejścia, zaryzykowałabym nawet stwierdzeniem, że łatwiej tam niż w zawodowej (czego pewnie inteligentni i dumni licealiści przez duże L mi nie wybaczą). W każdym razie chcąc zdać maturę, samemu trzeba się przyłożyć.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!