Lepiej być otwartym czy zamkniętym w sobie ?

Dzisiaj miałem pewną nieciekawą sytuację w szkole, pokłóciłem się z innymi bo miałem swoje zdanie i mówiłem co mi ślina na język przyniosła, jeszcze rok temu z nikim nie rozmawiałem i miałem spokój w tym roku się zmieniłem jestem bardziej otwarty i mam znajomych z którymi mogę porozmawiać ale nie wiem do końca czy oni są tacy fajni i czy za niedługo się ode mnie nie odwrócą. Lepiej z nikim nie rozmawiać czy lepiej być duszą towarzystwa?

Tematy: Gimbaza
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (5)

chwilę temu

maniurka 9 miesięcy temu

Lepiej byc dusza towarzystwa, miec swoje zdanie i znajomych.
U mnie w klasie tez byly spiny o glupoty, typu co kupujemy wychowawczyni, po ile sie skladamy, dla jednych 5 zl bylo za malo, dla innych 10-15 zl na prezent dla wychowawcy to za duzo. Nikt nie powiedzial w szkole, ze mu to nie pasi tylko na fb sie spinali.

Odpowiedz na ten komentarz

DarkPablos 9 miesięcy temu

+10
Damianodi...
-11

Dobrze jest być duszą towarzystwa i przy okazji mieć swoje zdanie na rożne tematy. Mieć swoje zdanie nie oznacza oczywiście z automatu prowadzenia krucjaty i przekonywania innych na siłę, że Ty masz racje. Tak samo mówienie wszystkiego co ślina na język przyniesie bywa często zgubne w skutkach. Lepiej wiedzieć, co można mówić, a czego nie można i w jakim towarzystwie.
Wiadome, że w wieku szkolnym głupota głupotę potrafi przeganiać i ludzie są tam nieobliczalni, niemniej stanowczo odradzam odosabnianie się, bo to Ci nic nie da poza samotnością i zubożonym w przydatne doświadczenie startem w dorosłe życie. Wielu z tych, co trzymali się w szkole sami teraz również nie mają kolegów i koleżanek. W dodatku mają poważne problemy na tym gruncie, bo nie nauczyli się tego za dzieciaka.

Odpowiedz na ten komentarz

nikusiaxd 9 miesięcy temu

to juz zalezy tylko od ciebie ale chyba lepiej byc otwartym to jest przynajmnie moje zdanie

Odpowiedz na ten komentarz

PseudoBack 9 miesięcy temu

+9
Damianodi...
-9

Kurde te głupie baby zawsze gównianie pomagają.
Bądź sobą, wierz w swoje zdanie, jeżeli się z kimś nie kumplujesz to go nie przedstawiaj, jeżeli ktoś ci jest bliski to mów wszystko co uważasz. Ważne żeby się repesktować, dogadywać i ufać tym którzy nie rezygnują z Ciebie przed jedno nie pasujące im zdanie. Daj spokój.. nikogo w życiu nie mam, zawsze byłem bardzo samotny, ale jak już kogoś mam... to ludzi na najwyższym poziomie kompatybilności i swobody wypowiedzi. Także...
JAKOŚĆ NIE ILOŚĆ.

Odpowiedz na ten komentarz

TeaGreen 9 miesięcy temu

Fajnie rozmawiać z tymi, których się lubi, olewać tych, których się nie lubi i mieć własne zdanie, ale umieć się dopasować jeśli sytuacja tego wymaga.
Taka elastyczność społeczna.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!