Slabo mi ostatnio idzie w szkole. Zawsze bylam...

uczennica 5.6 -5.8 a teraz nie bede miala nawet 5.0. Nauczyciele maja to gdzies i o nic nie pytaja. A ja nwm co sie dzieje. Chyba sie Wypalilam. Co robić?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (3)

chwilę temu

TeaGreen 2016-12-15 21:03:19

+12
gt366t
-13

Wszystko zależy przede wszystkim od klasy, szkoły, przerabianego materiału.
Program nauczania nie jest podzielony "po równo" - w gimnazjum najgorszy czas przypada na drugą klasę, kiedy kończą się powtórki z podstawówki, a zaczynają nowości przed powtorkami w 3 klasie.
Oceny zupełnie o niczym nie świadczą, zwłaszcza jeśli to jest tak nieznaczna zmiana. Właśnie dlatego nauczyciele nie zwracają uwagi.
Nic nie robić, odpuścić. Im bardziej będziesz się stresować, tym gorzej będzie wychodziło. Materiał też nie robi się coraz łatwiejszy.
Jeśli zmiana wynikła w okresie zmiany szkół, tym bardziej nie masz co przeżywać - ja z najwyższej średniej w podstawówce w gimnazjum miałam 4.3-4.5. Nawet teraz mam coś koło 4.5-4.7. Wszystko przez słabe zdrowie, brak chęci, wypalenie.
Tyle, że oceny już nic dla mnie nie znaczą - owszem, fajnie mieć piątunie i czuć się mocnym, ale wiele razy na takim poczuciu można się przejechać. Lepiej być mocnym-średniakiem i nie dać się przejechać przez stres czy wycieńczenie.

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka 2016-12-15 21:03:24

+12
gt366t
-14

A myslisz, ze nauczyciele beda sie przejmowac toba i tym, ze juz sie nie uczysz tak dobrze jak to robilas? Oni maja to gdzies i to bardzo gdzies.
Co robic? Nie zadawac takich pytan, tylko wziac sie za nauke. Moze po prostu zaczely sie trudniejsze tematy co zeby ogarnac ty potrzebujesz duzo wiecej poswiecic czasu na nauke niz wczesniej, albo nauczyciele przestali juz naciagac ocenki :) Swoja droga kto sie przejmuje stopniami, ktore nie odzwierciedlaja prawdziwej wiedzy ucznia? Wazne zeby zdac, a uczysz sie dla siebie, nie dla ocenek.

Odpowiedz na ten komentarz

gt366t 2016-12-16 15:34:20

Średnia 5 to duże osiągnięcie po co Ci lepsza? (w sumie to zależy w jakiej klasie jesteś) wiesz nauczyciele nie mają po co się pytać i tak dalej, zaczynają oni rozmowę i trochę pomagają osobą które mają nieciekawe sytuacje np: zagrożenie. Jak chcesz mieć lepsze oceny to weź się do nauki i słuchaj na lekcjach.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!