Czy mam anoreksję?

Ważę 28 kg przy wzroście 147. Ostatnio jedzenie bardzo mnie obrzydza. Jak myślę o jedzeniu to robi mi się niedobrze :( . Mam nadzieję że jestem tylko szczupłą a nie anorektyczką. Dodam że mam 11 lat i moja mama też jest bardzo szczupła.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (11)

chwilę temu

Ladyhawke 7 miesięcy temu

+13
TeaGreen
-9

Ja jak byłam młodsza też bardzo mało ważyłam i mało co jadłam, więc lekarz przypisywał mi tabletki na apetyt (nie byłam anorektyczką). Uważam, iż Ty też mogłabyś iść do lekarza ze swoją mamą i poprosić o dostanie skierowania na badania kontrolne krwi (aby sprawdzić, czy nie brakuje Ci jakiś witamin) + aby poradził coś, przypisał jakieś leki na apetyt.
Wiem co mówię, bo sama teraz mam ponad 21 lat , 166cm wzrostu i mało ważę (48kg)... Po prostu pewnie tak jak ja możesz mieć też bardzo szybką przemianę materii, dlatego też możesz nie tyć nawet gdy dużo jesz, a momentami najprościej w świecie nie masz ochoty na jedzenie. Oczywiście nie zastępuj zwykłego jedzenia słodyczami, bo jeśli dużo jesz słodkości, to nie ma co się dziwić, że potem nie masz ochoty na inne, bardziej wartościowe potrawy :)

Odpowiedz na ten komentarz

~jestemoliwia:( Ladyhawke 7 miesięcy temu

Dzięki za odpowiedź, dużo mi pomogła :)

Odpowiedz na ten komentarz

Ladyhawke ~ 7 miesięcy temu

Nie ma sprawy. Po to tu wszyscy jesteśmy, aby sobie doradzać :)

Odpowiedz na ten komentarz

~jestemoliwia:( Ladyhawke 7 miesięcy temu

:)

Odpowiedz na ten komentarz

TeaGreen Ladyhawke 7 miesięcy temu

W moim przypadku leki na apetyt tylko pogarszały sprawę, bo ich paskudny smak długo zostawał w ustach. Niestety, ale "Święty Boże nie pomoże" jak się komuś nie chce jeść. :P

Odpowiedz na ten komentarz

Ladyhawke TeaGreen 7 miesięcy temu

No wiadomo, leki nie są przyjemne, ale z tego co pamiętam to ja miałam dość słodkie tabletki na apetyt przypisane (lekarz w sposób indywidualny podchodzi do każdej osoby, więc jeśli wie, iż ktoś jest uprzedzony do leków i nie lubi ich łykać ze względu np. na smak, to może wypisać receptę na takie o bardziej neutralnym smaku, mniej nieprzyjemnym) :)

Odpowiedz na ten komentarz

TeaGreen 7 miesięcy temu

Niekoniecznie musisz mieć anoreksję. Ważysz mało, za mało.
Zdarza się, że człowiek nie ma po prostu ochoty na jedzenie i nie czuje nic przyjemnego myśląc o nim.
Sama musisz określić na ile to Twoja potrzeba niejedzenia/jadłowstręt, a na ile zwykły brak głodu. Jeśli bardzo się tym przejmujesz, udaj się do psychologa - porozmawiaj z nim, wyjaśnij swoje obawy i objawy.
Bardzo ważna kwestia - jeśli boisz się przytyć, boisz się zjeść za dużo lub wydaje Ci się, że nie jesteś wcale chuda - śmigaj jak najszybciej do psychologa, bo to już naprawdę źle.

Odpowiedz na ten komentarz

gt366t 7 miesięcy temu

Przydałoby się przytyć trochę.

Odpowiedz na ten komentarz

~jestemoliwia:( 7 miesięcy temu

Dzięki za odpowiedzi :)

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka 7 miesięcy temu

Anoreksja to nie wyglad, a stan psychiki. A obrzydzenie do jedzenia nie jest jeszcze anoreksja jesli przy tym nie chcesz sie odchudzac na upartego stosujac drastyczne diety.

Odpowiedz na ten komentarz

Izeczka 1 miesiąc temu

0

Masz niedowagę, nie anoreksję. A to z jedzeniem, udaj się do jakiegoś lekarza, może jesteś chora itp (nie mówię, że umysłowo!)

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!