Witam. Czy mozna kogos namierzyc przez facebooka?

Pytam bo ktos mi zagrozil i prawde mowiac troche się boje. Dodam ze zna moje zdj, dane osobowe i miasto.

Tematy: SStrach
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (11)

chwilę temu

Ladyhawke 9 miesięcy temu

+11
gt366t
-9

Jeżeli masz dowody na to,iż Ci grozi, to weź je i udaj się z nimi na najbliższą komendę policji wraz z rodzicami oraz przedstaw im całą sytuację.
Ponadto na fb nie powinieneś podawać wszystkich danych, a nawet jak już coś podajesz to możesz zastosować opcję, że tylko Ty będziesz widział te dane.
Namierzyć Cię może jedynie jeśli zdobędzie Twoje IP. Z podstawowych informacji na fb czyli miejscowość, zdj raczej Cię nie namierzy, bo jak wiadomo często inaczej wyglądamy w rzeczywistości niż na zdj + miasta są spore niektóre, a komu chciałoby się przeszukiwać całą np. stolicę w celu znalezienia jednej osoby

Odpowiedz na ten komentarz

~Alekk1235 9 miesięcy temu

+11
gt366t
-9

Co z tego ze zna dane? Skad wezmie adres.zamieszkania?

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka ~ 9 miesięcy temu

+10
gt366t
-10

Jesli grozi ci, bo cos zlego zrobiles to przez policje moze cie znalezc, podana dane, miasto gdzie mieszkasz i juz bedzie mial twoj dokladny adres zamieszkania, a jak nie to po IP, bedzie wiedzial skad jestes.

Odpowiedz na ten komentarz

anonim maniurka 9 miesięcy temu

Ty jesteś taka głupia czy tylko udajesz? policja nie podaje adresu zamieszkania nikomu bo ktoś ma takie widzi mi się. może podać tylko w zaistniałej sytuacji coś więcej jeśli pracodawca sobie tego zazyczy! poza tym dane osobowe są chronione

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka anonim 9 miesięcy temu

No raczej to nie ja jestem glupia, a ty anonimie (nie wiem czemu nie wyswietla mi sie nick) a nie dosc, ze glupia to i bez umiejetnosci czytania ze zrozumieniem.
Nie chodzilo mi o to, ze policja da mu dane i powie "szukaj se pan tego goscia sam", a o to, ze policja go znajdzie, jesli ten ktos zglosi go, ze zlamal w jakis sposob prawo i tak czy siak, dowie sie o jego danych, miejscu zamieszkania, jesli ta cala sprawa dotyczy tej osoby, ktora mu grozila znalezieniem go.

Odpowiedz na ten komentarz

~Alekk1235 maniurka 9 miesięcy temu

+11
gt366t
-6

IP naprowadzi do miejsca zamieszkania?

Odpowiedz na ten komentarz

DarkPablos ~ 9 miesięcy temu

+9
gt366t
-9

Musisz mieć świadomość, że gdy udzielasz się na fb i innych tego typu stronach to pozostawiasz po sobie odpowiednio dużo informacji, żeby można było dojść gdzie Cię znaleźć. Nawet jeśli Ci się wydaje, że nic tam takiego nie wpisałeś, to ktoś bardziej cwany sobie poradzi.
Jeśli chodzi o adres IP - nie wiem czy zwykły użytkownik internetu jest w stanie po nim do Ciebie trafić. Policja owszem. O ile oczywiście coś nawywijasz takiego, że zostanie w to zaangażowana.

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka DarkPablos 9 miesięcy temu

+10
gt366t
-10

Jak ktos sie na tym zna to da sobie rade bez policji.
Jesli faktycznie cos nawywijal to administracja facebooka moze udzielic info o jego IP,po skontaktowaniu sie z nimi, ale nie wiem czy udzielaja takich informacji zwyklym uzytkownikom czy tylko policji.

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka ~ 9 miesięcy temu

+9
gt366t
-10

IP to adres,ktory nadaje ci firma, ktora dostarcza ci internetu, wiec po tym IP pewnie wiadomo skad masz ten internet i albo tez wiadomo na kogo jest on i gdzie jest dostarczany, albo takie info mozna od tej firmy zdobyc, nie wiem dokladnie. Jesli nie zlamales prawa w zaden sposob to nie masz sie co bac, chyba ze je zlamales, to wtedy moga byc konsekwencje prawne za twoj czyn.

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka 9 miesięcy temu

+9
gt366t
-8

Mozna przez IP, chociaz jak zna twoje dane to juz mu IP niepotrzebne.

Odpowiedz na ten komentarz

gt366t 9 miesięcy temu

Groźby są karalne, jak się boisz to zgłoś to na policję.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!