Czy taki okres można nazwać regularnym?

Miesiączkuję od 12 roku życia czyli w lipcu będzie 8 lat jak miesiączkuję, ale to teoretycznie, a w praktyce mniej, bo po pierwszej miesiączce kolejną dostałam po 6-7 miesiącach, później przez pewien czas miałam okres co dwa miesiące, w 2015/2016 nie miałam okresu przez pół roku. Od lipca prowadzę kalendarzyk w telefonie, aby sprawdzić czy mam regularny okres. Aplikacja wylicza mi kiedy powinnam dostać następny okres, dni płodne itd. Na początku nie umiałam stwierdzić jaki mam cykl, więc ustawiłam ileś tam dni, później co okres to zmieniałam ten cykl, w końcu ustawiłam na 38 dni, sprawdziło mi się to w październiku i listopadzie, a tak poza tym to mam różnie z tym cyklem. W lipcu miałam okres od 5 do 8.07, w sierpniu 29.08-3.09 czyli w tym przypadku minęło 55 dni od lipcowego okresu. W październiku miałam od 6-11.10, w listopadzie 13-18.11, w grudniu po 33 dniach od listopadowego okresu czyli w dniach 16-21.12, a w tym miesiącu dostałam dzisiaj czyli 22 dni od poprzedniego okresu. Kalendarzyk mi wyliczył, że przy tak krótkim cyklu dni płodne wypadły mi w dniach 22-25.12, czyli dzień po okresie. Nie wiem czy jest to fizycznie możliwe, aby dni płodne trwały 4 dni i zaczęły się dzień po okresie, przeważnie to wypada u mnie tak, że dni płodne mam 13 dni po jednym okresie, a 12 dni przed następnym okresem i tu by się zgadzał cykl 38dniowy. Ten mój grudniowy okres na początku bardziej przypominał plamienie niż okres, był dużo bardziej mniej obfity niż przeważnie moje miesiączki i prawie w ogóle nie bolesny, to był czas, w którym ja ćwiczyłam prawie codziennie (nawet w czasie tego okresu, teraz czułabym zbyt duży dyskomfort) i z dnia na dzień spadało mi na wadze. Czy taka sytuacja z tym okresem jest normalna? Nie mam nic przeciwko, gdy okres mi się spóźnia, ale gdy przychodzi po niecałym miesiącu, to już jest wkurzające.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (4)

chwilę temu

jednorozcesawsrodnas 8 miesięcy temu

masz prawie 20 lat, a dalej nie piszłas jak normalny człowiek do lekarza?!

Odpowiedz na ten komentarz

Kate97 jednorozcesawsrodnas 8 miesięcy temu

Nie poszłam, bo nie wiem czy mam po co iść. Nie wiem czy mam regularny okres, a nie pójdę do lekarza z takim zapytaniem, bo zaraz będzie chciał mi robić wszystkie badania.

Odpowiedz na ten komentarz

daris95 8 miesięcy temu

Masz 20 lat i nie byłaś u lekarza? Masz takie dziwne te skoki cyklu. Lekarz nigdy Cie nie wyśmieje, bo możesz mieć obawy i lekarz jest po to aby Ci pomóc. Rozpisujesz masz problem to idź do lekarza się zbadać. Lekarz jest po to aby Ci pomóc, on nie wyśmiewa. A my kobiety warto aby regularnie badałyśmy się, raz do roku powinniśmy chodzić do lekarza się zbadać.

Odpowiedz na ten komentarz

Kate97 daris95 8 miesięcy temu

Nie miałam potrzeby, żeby do niego iść. Wcześniej nie interesowałam się tym czy mam regularny okres czy nie, bo różnie ta regularność jest postrzegana. Moja mama potrafiła nie mieć okresu przez kilka miesięcy będąc mniej więcej w moim wieku, przez to kilka lat starała się o każdą ciążę, dopiero po ciążach jej się okres unormował i też dopiero wtedy przestała mieć straszne bolesne miesiączki, a ja już tych strasznie bolesnych miesiączek nie mam od jakiegoś czasu. Nie chcę robić tych miliona badań, a chyba na pierwszej wizycie zawsze się je robi. Jedynie co mogłabym sprawdzić to poziom hormonów, bo uważam, że jeśli coś mi jest, to te badanie to wykaże, ale nie pójdę do lekarza o pomoc, jednocześnie mówiąc mu jakie ja badania chcę robić, a jakie nie chcę. A takiej silnej potrzeby nie mam, żeby iść do lekarza.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!