Coś na bezsenność?

Nmg spać przez 3-4, ostatnio do pięciu godzin. Biorę na noc leki antydepresyjne i nwm czy to ma jakiś związek, ale one generalnie powinny usypiać. Nie jestem na początku ich brania i już prawie wszystkie możliwe skutki uboczne miałam. Owszem, kładę się po północy, ale zawsze się tak kladłam i jeśli już to bezsenność rzadko przekraczała godzinę. Jest na to jakiś sposób?

Tematy: bezsenność
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (7)

chwilę temu

Adi666 8 miesięcy temu

Najlepiej zgłoś to swojemu lekarzowi.
Poza tym problemy z zaśnięciem może powodować np. zażywanie kofeiny (albo odstawienie heroiny), albo spanie w dzień, albo zbyt mała aktywność fizyczna, albo długotrwałe patrzenie w monitor... W pokoju może być zbyt ciepło, albo zbyt widno, albo jest hałas... Staraj się nie myśleć o niczym, wtedy łatwiej o sen. Pomaga np. dodawanie lub odejmowanie w pamięci (np. odejmowanie kolejnych czwórek, począwszy od 1000), czy nawet przysłowiowe klepanie zdrowasiek...

Odpowiedz na ten komentarz

ItsMyLife33 8 miesięcy temu

Skoro cierpisz na bezsennosc to idz pobiegaj do granic wytrzymalosci. Zmeczenie + swieze powietrze i od razu bedzie ci sie chcialo spac.

A na depresje na pewno nie pomoga ci tabletki to tkwi w twojej psychice dopoki tego nie pojmiesz i nie zwalczysz nic ci nie pomoze.

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka 8 miesięcy temu

Mialas skutki uboczne brania tych lekow, a nadal je bierzesz? Jak ma sie niepozadane skutki uboczne to leki sie odstawia. Moze dawka jest dla ciebie za slaba, bo antydepresanty wyciszaja mozg, co ulatwia zasypianie. Leki ci nie pomagaja, a szkodza wiec po co je bierzesz, kto ci w ogole je przepisal?

Odpowiedz na ten komentarz

Lafi007 maniurka 8 miesięcy temu

Zawsze są skutki uboczne po antydepresantach, zawsze. Silniejsze, mniej, ale są. A dawkę mam maksymalną

Odpowiedz na ten komentarz

~Anette Lafi007 8 miesięcy temu

"Skutki uboczne antydepresantów są różne w poszczególnych grupach leków przeciwdepresyjnych. Jedne z nich działają bardziej toksycznie na organizm, drugie mniej. Działania niepożądane leków antydepresyjnych nie pojawiają się wtedy, gdy stosowane są one zgodnie z użyciem. Czasami z niewielkim nasileniem mogą wystąpić w początkowym etapie leczenia. Skutki uboczne są wynikiem zatrucia organizmu lekiem, przy zażywaniu zbyt często lub zbyt dużych dawek terapeutycznych. Objawy niepożądane antydepresantów mogą pojawić się także w wyniku ich nieodpowiedniego połączenia ze sobą lub spożycia z niektórymi pokarmami."
A objawy neurologiczne to senność lub właśnie bezsenność.
Także sory, ale Maniurka ma rację. Jak coś jest skutkiem ubocznym i się utrzymuje, to znaczy, że albo lek źle działa albo jest źle stosowany. I nieważne, jaki to rodzaj leku. Idź do lekarza albo też zmień lekarza, skoro obecny nadal każe ci brać coś, co ci wyraźnie szkodzi zamiast pomagać.

Odpowiedz na ten komentarz

maniurka Lafi007 8 miesięcy temu

Skoro skutki uboczne brania antydepresantow sa norma to ok,bierz je dalej, ale to, ze nie mosesz spac pomimo ich stostowania swiadczy o tym, ze one ci nie pomagaja, ale jak twierdzisz inaczej to dalej je bierz. I jesli masz problemy ze snem to idz do lekarza, bo przy przyjmowaniu nasilniejszej dawki antydepresantow nie wiem czy ot tak mozesz sobie mieszac te leki z kazdymi innymi bez konsultacji tego z lekarzem.

Odpowiedz na ten komentarz

Lafi007 maniurka 8 miesięcy temu

Z czym je mieszam? Biorę tak jak miałam brać, a lekarz mi nic nie pomoże, bo następne są jeszcze silniejsze. Zresztą to nie jest raczej kwestia leków, bo biorę je od paru miesięcy i na początku miałam silne zawroty głowy itd, ale to już minęło i wątpię, żeby teraz dopiero zaczęła się bezsenność przez leki

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!