Od jakiegoś czasu przyjaźnię się z pewną...

dziewczyną z mojej klasy, nazwijmy ją Ala. Znam ją już około 9lat ale dotychczas jej nie lubiłam, ponieważ chyba jej ulubionym zajęciem jest obgadywanie. Jednak codziennie wracam na nogach 2km, więc chcąc nie chcąc musiałam wracać z nią, bo idzie w tym samym kierunku. Po tym, jak moja BFF wyprowadziła się na drugą stronę globu, czułam się samotna i....polubiłam Alę. Mówiłyśmy sobie o wszystkim, żartowałyśmy razem, no i świetnie się dogadywałyśmy. Jednak ona jest szczerze mówiąc złośliwa i wredna, a mnie zawsze wszyscy uważali za ''miłą dziewczynkę''. W przeciwieństwie do Ali byłam lubiana w klasie, może nie popularna, ale lubiana. Nie uczestniczyłam w ''obgadywaniu'' prowadzonym przez Alę bardzo często. Często mówiła o kimś źle, np.że Kuba ma ''za niskie nogi na me wysokie progi'' albo ''Gabryśka nie dorównuje mi do pięt'', a za 5 minut uśmiechała się do Gabrysi, przytulała się z nią. Nie doceniała tego, co robili dla niej inni, np.nasza wychowawczyni często podwoziła nas do domu, gdyż mieszka blisko nas, i dzięki niej uniknęliśmy największej zamieci śnieżnej lub deszczu, a Ala powiedziała że nasza wychowawczyni jest ''chamska'', gdyż nie dała jej wzorowego zachowania na półrocze, a Alunia przecież zawsze musi mieć wzorowe. Ale na codzień jest naprawdę fajną i inteligentną dziewczyną. Dzisiaj jednak na przerwie w szkole siedziała obok mnie i przez przypadek usłyszałam jak mówiła do swojej najlepszej psiapsóły do obgadywania takie słowa''Majka(to ja) czasem strasznie mnie denerwuje, jest taka przemądrzała, i ona zawsze musi mieć racje(mówiła to dlatego, że chwilę temu nie zgodziłam się z tym co powiedziała) i Karolina(taka dziewczyna) też jest przemądrzała, i Kaśka, i Ulka i w ogóle wszyscy w klasie są przemądrzli oprócz nas''
Zrobiło mi się naprawdę bardzo przykro, bo ona powiedziała jeszcze inne przykre i nieprawdziwe rzeczy o mnie i mojej rodzinie.
A poza tym to ONA i tamta dziewczyna z którą mnie obgadywała ZAWSZE muszą mieć racje NAWET gdy jej nie mają. I to ONE zawsze wszystkich poprawiały.
Na następnej lekcji musiałyśmy siedzieć obok siebie i ona chciała ze mną żartować(myślała, że nie słyszłam co o mnie mówiła), udawała że nic się nie stało, ale tym razem ja byłam dla niej szorstka i oziębła.
Co mam zrobić? Pewnie zapomnieć o tej przyjaźni, ale jest mi ciężko, bo naprawdę dużo czasu spędziłyśmy razem, również poza szkołą. Lubiłam ją bardzo, może wyłączając te chwile obgadywania wszystkich. Boję się także tego obgadywania. Boję się że Ala będzie mnie obgadywać.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (2)

chwilę temu

feliceme 8 miesięcy temu

+12
misio007
-11

Strach przed obgadywaniem to głupota. Przyjaźnisz się z nią bo boisz się że objedzie Cię od dołu do góry? To nie jest przyjaźń. Skoro objeżdża Ciebie przy innych, potem idzie do Ciebie i objeżdża innych, to inni widzą jej prawdziwą naturę. Też mam w klasie taką plotkarę, jednym uchem wpuszczam, drugim wypuszczam to co mówi. Skoro inni wiedzą, jaka jest, pewnie robią to samo. Lub przytakują ze strachu przed obgadaniem jak Ty. Jest takie powiedzenie: kto z kim przystaje, takim się staje. W każdym powiedzeniu jest ziarenko prawdy. Zatem uważaj, możesz nie zauważyć, ale z chęci trzymania się z nią możesz stać się taka jak ona, a chyba tego nie chcesz. Może to powiedzenie nie działa u każdego, nie wiem. Pogadaj z nią szczerze, że słyszałaś to, co powiedziała o Tobie i Twojej rodzinie. Nie udawaj głupiej. Pewnie po tym zdarzeniu zjedzie Cię od góry do dołu, bo takie osoby nie lubią sprzeciwu i gdy coś im się wypomina. Ale czy to ważne? Skoro reszta klasy wie jaka ona jest, to nie wiem po co ten strach. Jak dla mnie jest ona już skreślona z listy przyjaciół, żaden prawdziwy przyjaciel nie obgadywałby Cię aby przyciągnąć do siebie tłum, bo właśnie o to tym osobom chodzi. Chcą być w centrum, chcą być najmądrzejsze. Często kosztem innych. Na Twoim miejscu zakończyłabym tą bezsensowną przyjaźń. Chcesz być głucha na to, co ona mówi? Sztucznie się uśmiechać do końca szkoły? Twój wybór. Życie w strachu nie jest dobre.

Odpowiedz na ten komentarz

misio007 8 miesięcy temu

Pomóżcie proszę!

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!