Czy wy też tak macie, że rano na czczo macie...

płaskie/mniej odstające brzuchy niż po posiłkach? Czemu tak się dzieje? Ja już po samym śniadaniu mam większy brzuch, a na noc po całym dniu jedzenia to już w ogóle. Nie sprawdzałam, ale chyba nie mam nietolerancji pokarmowych. Nie jem chleba białego tylko razowy, z makaronami to samo, a mleko staram się pić bez laktozy, tylko do kawy dolewam zwykłego. Słyszałam też, że porcja jedzenia jaką potrzebuje żołądek na raz to jest wielkość ręki, a ja jem więcej niż moja ręka, może to przez to?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (4)

chwilę temu

TeaGreen 2017-01-22 13:46:23

Jedzenie nie znika - zanim organizm w pełni je przetrawi i wykorzysta, to trochę czasu spędza w jelitach. Jeśli nie masz dużo tkanki tłuszczowej na brzuchu, to może być widoczne w postaci wypukłości i nie jest to niczym odkrywczym.
Możesz dodatkowo wspierać procesy trawienne pijąc zioła i dużą ilość wody - wtedy efekt ten powinien utrzymywać się krócej. Zastanów się też, czy nie masz problemów z zaparciami i czy w Twoich jelitach nie zalegają gazy.

Odpowiedz na ten komentarz

asphyxia 2017-01-22 22:57:36

Pokarm ma swoją objętość, a poza tym w czasie trawienia mogą wydzielać się gazy w jelitach. Ale to raczej oczywiste i naturalne.

Co innego jeśli po śniadaniu masz wzdęcia. Bo to by wskazywało, że jakiś element diety jest źle tolerowany. W takim przypadku chyba najlepiej wykluczać po jednym produkcie i obserwować, czy wzdęcia powracają.

Dlaczego pijesz mleko bez laktozy? Jeśli masz naprawdę nietolerancję, to do kawy też powinnaś dodawać mleka bez laktozy.

Odpowiedz na ten komentarz

Blackspirit 2017-01-22 16:18:31

Może dlatego, że jedzenie trafia do żołądka, który jest w brzuchu? I tak jak z balonem - pusty zajmuje mniej miejsca niż napełniony? Dlatego brzuch bardziej odstaje po jedzeniu, niż pusty.

Odpowiedz na ten komentarz

Fitlife Blackspirit 2017-01-22 17:18:48

No, ale to jedzenie też się chyba trawi więc ja myślałam, że jak po śniadaniu odczekam 3h do następnego posiłku to, że to śniadanie mi się przetrawi i brzuch nie będzie robił się coraz większy.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!