Hej mam 15 lat i tylko 165cm wzrostu bardzo wolno...

przechodzę dojrzewanie moi rodzice mają po 170-180, 190 i nie kojarzą żeby ktoś z rodziny był jakoś specjalnie niski ale do żeczy. Problem w tym że dzisiaj mamy 3.09 a 4.06 mierzyłem się i najprawdopodobniej nic nie urosłem, moje pytanie to co z tym zrobić czy to w jakiś sposób można logicznie wytłumaczyć i co mogę z tym zrobić. Dodam tylko że ważę około 43kg (tak wiem lekka niedowaga ) i jeżeli kogoś to interesuje to mam rozmiar buta 42.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (4)

chwilę temu

bea1516 7 miesięcy temu

Wiek 15 lat nie jest jeszcze powodem do obaw o wzrost. Z drugiej strony - im później zaczniesz gwałtownie rosnąć to jest szansa, ze Twój proces wzrostu będzie dłuższy.
Zadbaj o własciwą dietę (wapno dla rosnących kości, białko dla mieśni) dużo ruchu, ale bez przeciążania organizmu. Warto dużo pływać - to odciąża układ kostny i poprawia sylwetkę.

Odpowiedz na ten komentarz

czajkax 7 miesięcy temu

Jesteś jeszcze młody, wiec nie ma co się tym tak przejmować, bo raczej jeszcze urośniesz. Zwłaszcza, że chłopacy później dorastają. Możesz np. teraz stać w miejscu, a za rok, czy dwa, wyskoczyć w górę nagle. Nie powinieneś się tym przejmować tak. Nic dziwnego, że przez 3miesiące nie urosłeś. Spokojnie, przestań się tym zamartwiać.

Odpowiedz na ten komentarz

ziolo99 7 miesięcy temu

Wzrost nie jest funkcją która ciągle zmienia wartość.Może być zastój i potem może być nagły wyskok... Dopiero 15 lat a już się martwisz że nie urośniesz?.Nie ma po co,są osoby co w wieku 20 lat urosły :) , musisz uzbroić się w cierpliwość i tyle...

Odpowiedz na ten komentarz

atrafas8 7 miesięcy temu

Z tymi odp typu że nie mam się co martwić to bym polemizował bo byłem u lekarza i skierował mnie na kolejne badania krwi ale tym razem w większym szpitalu i z dokładniejszymi badaniami

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!