Dlaczego zwierzęta są agresywne?

Dlaczego tyle ludzi już nie żyje, bo zostały rozszarpane agresywnie przez lwy tygrysy itp. Czy nie nie uważacie że to zły świat, świat nie dla nas? Czy to nie zostało opętane przez szatana?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (1)

chwilę temu

~Anette 5 dni temu

0

Głupi człowiek pchał się tam, gdzie nie jego miejsce, to natura zareagowała.
A twoje "tyle ludzi" to bardzo niemiarodajne określenie. Tylu, znaczy ile? Dane, liczby, badania, statystyki poproszę. A nie urojenia. To nie jest powszechne zjawisko, tylko marginalne i zawsze winę ponosi człowiek. Zwierzę niesprowokowane nie zaatakuje, a dzikie będzie się trzymało od człowieka z daleka. Chyba że będzie się czuło zagrożone.
Najwięcej ludzi zabijają inni ludzie - w wypadkach drogowych, w afekcie, z zamiarem bezpośrednim, bez zamiaru bezpośredniego, w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, w wyniku niewiedzy (np. medycznej), w wyniku nieumiejętnego udzielenia pomocy i w wielu innych przypadkach.
Gdyby ktoś na tym świecie miałby być "opętany", to tylko ludzie, a nie inne zwierzęta, które są nierzadko bardziej humanitarne w traktowaniu siebie nawzajem, niż ludzie względem siebie.
A po to jesteśmy wyżej rozwiniętym gatunkiem, żeby wiedzieć, że inne gatunki reagują instynktownie w obronie siebie, swojego potomstwa, swojego terytorium i żeby się im nie pchać w paradę. A jak ktoś się mimo to pcha, to bóg (zakładając, że cokolwiek na jego kształt istnieje i w jakikolwiek sposób decyduje o ludziach i ma wpływ na to, jacy są) takiemu osobnikowi wybitnie poskąpił instynktu samozachowawczego i zdolności przyswajania wiedzy na temat tego, jak funkcjonuje natura i ogólnie świat.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!