Przyjaźnię się z pewną dziewczyną. Jest ona...

rok młodsza ode mnie, ja mam 15 lat. Znamy się dość długo, ale od jakiegoś czasu ona mi się podoba i uświadomiłem sobie, że jest ona dla mnie kimś więćej niż dobrą przyjaciółką. Z tego co wiem to aktualnie z nikim nie kręci, więc to może dobry moment (niedlugo walentynki). Ale problem jest w tym, że boje się jej tego powiedzieć. Co jej mogę powiedzieć, ewentulnie napisac? A może złapać ją za ręke, albo przytulić na dworze? Pomóżcie, bardzo mi na niej zależy i nie chce jej stracić. Boje się, że gdy jej to napisze to nasza przyjaźń się zawali...

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (8)

chwilę temu

fisherjk 8 dni temu

Cześć, w nawiązaniu do Twego pytania proponuję postąpić zgodnie z zasadą "Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana". Zatem zaryzykuj. Ponieważ się przyjaźnicie to wiesz co lubi, co może sprawić jej radość. Wykorzystaj tę wiedzę, przygotuj się, zaaranżuj sytuację i zaryzykuj. Wymyśl sobie taki scenariusz, który pozwoli Ci w każdej chwili odpowiednio zareagować obserwując bacznie swoją przyjaciółkę, tak aby albo wykonać kolejny krok jeśli uznasz że sytuacja ku temu zmierza, albo obrócić to w gest przyjaźni, gdybyś uznał, iż istnieje duże ryzyko niezręczności. Trzymam kciuki za Twój sukces.

Odpowiedz na ten komentarz

marcin102030 7 dni temu

Skoro jest dla ciebie kimś więcej to powinieneś spróbować. Jak sam napisałeś lada moment walentynki i będzie to dobra okazja do wyznania uczuć. Jeśli boisz się powiedzieć jej tego bezpośrednio to może napisz jakiś krótki liścik, a w nim to co do niej czujesz, że to coś więcej niż przyjaźń. W połączeniu z bukietem czerwonych róż nie powinno być tak źle. W najgorszym wypadku, jeżeli dziewczyna nie będzie chciała wchodzić w związek, będziecie dalej przyjaciółmi, no bo raczej nie powinna ci mieć tego wyznania za złe.

Odpowiedz na ten komentarz

yrek 8 dni temu

Cześć! W sumie to Masz nidużą, ale to niedużą zagwostkę. Najpierw musisz zadać sobie pytanie, czy masz natyle odwagi aby zagadać do niej. Jeśli tak to powinieneś z nią o tym porozmawiać, że czy ona też to widzi, że powstała miedzy wami jakaś więź (że to coś więcej niż zwykłe koleżenstwo), czy np.: moglibyśmy coś z tym zrobić, z tą niewidzialną "chemią"?. Jest wiele pytań, sposobów. Zdecydowanie odradzam pisania poprzez fora czy SMY-y. Podejdź do tego zdecydowanie, aby ona widziała Twój gest.

Odpowiedz na ten komentarz

xxx147 4 dni temu

0

Sprawy sercowe - trudna sprawa. Zacznij jej okazywać, że czujesz do niej coś więcej, czasami złap ją za rękę, przytul ją, patrz jej głęboko w oczy. Jeżeli jej reakcja na Twoje zachowanie będzie pozytywna to pójdzie to w dobrym kierunku, a jeżeli zacznie się od Ciebie oddalać, no to niestety nie odwzajemnia Twojego uczucia. Najpierw wybadaj sytuacje przez takie niewinne zachowanie i będziesz wiedział co dalej robić.

Odpowiedz na ten komentarz

wiwi111 8 dni temu

Porozmawiaj z nią sam na sam, być może ona czuje to samo i tak jak Ty nie wie jak to powiedzieć. A Walentynki mogą być do tego świetnym pretekstem! Możesz kupić jej kwiaty i wyznać co czujesz! Oczywiście nigdy nie można być pewnym odpowiedzi drugiej strony, ale jeśli nie zaryzykujesz nigdy się nie dowiesz, czy wasza znajomość może się przerodzić w prawdziwi związek! Życzę Ci powodzenia i odwagi !

Odpowiedz na ten komentarz

Marye890 9 dni temu

Porozmawiaj z nią w cztery oczy, powiedz jej o tym spokojnie, jeśli ona powie ze tez ciebie kocha to chyba wiesz jak się zachowac, jeśli powie że ona Ciebie nie kocha, to będziecie musieli się z tym pogodzić, przepraszam ze tak powiem ale jeśli jest ,,normalna" to zaakceptuje te twoje uczucie.

Odpowiedz na ten komentarz

Kremowkaa 9 dni temu

0

Napisz jej na wiadomościach ,,Kocham cię" jeżeli zareaguje w stylu ,, Ja ciebie też" to będziesz wiedział jak dalej potoczyć rozmowę, jeżeli zareaguje w stylu ,, Ja ciebie nie" spróbuj wmówić jej że to był tylko taki żart, prank itp.

Odpowiedz na ten komentarz

sebakaweckipl 8 dni temu

Słuchaj stary podchodzisz i mówisz zostaniesz moją panną a ona mówi pronto mordo i sobie normalnie tak o gadacie 123123 jdjd pozdro

Odpowiedz na ten komentarz
6 punktów ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!