Kiedy jest pora na pierwszy raz ?

Tematy: seks
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (6)

chwilę temu

krispup 11 dni temu

Nie ma uniwersalnej rady dotyczącej czasu, kiedy należy zacząć współżycie, ale najlepiej rozpocząć po 15 roku życia,wówczas obcowanie płciowe i inne czynności seksualne nie stanowią przestępstwa zgodnie z Kodeksem karnym. Warto jednak poczekać na ten odpowiedni moment.Nastawienie z pewnością będzie lepsze, jeśli okoliczności pierwszego razu będą co najmniej sprzyjające. Uprawienie seksu z przeczuciem, że w każdej chwili ktoś może wejść do pokoju może całkowicie zablokować młode osoby. Warto więc wybrać takie miejsce, które zapewni odpowiedni poziom komfortu, zarówno tego fizycznego, jak i psychicznego. Także decyzję o podjęciu inicjacji seksualnej powinno się podjąć, wówczas gdy jest się na to gotowym, kiedy się wie, że partner to ta osoba, z którą chce się współżyć i można jej bezgranicznie zaufać.

Odpowiedz na ten komentarz

arturgrzyb1 12 dni temu

Zgadzam się z porzednikami, że pora na pierwszy stosunek seksualny jest dla każdego z nas inna. Myślę, że nie należy się z tym spieszyć i najlepiej przeżyć to z osobą z którą wiążą nas silne uczucia. Aby zdecydować się na podjęcie współżycia seksualnego należy do tego dojrzeć tzn. mieć świadomość ewentualnych konsekwencji np. nieplanowana ciążą. W żadnym razie nie należy kierować sie opiniami kolegów i koleżanek którzy mają już to "za sobą". Zbyt wczesne podjęcie współżycia bez właściwej dojrzałości emocjonalnej i społecznej może pozostawić problemy które pozostaną na dalsze lata twojego życia. Pozdr.

Odpowiedz na ten komentarz

Erawen 10 dni temu

Decyzja o rozpoczęciu inicjacji seksualnej jest kwestią indywidualną. Po prostu trzeba do tego dojrzeć. W okresie dojrzewania, kiedy hormony "buzują" wiem, że to właśnie wtedy czujemy, że to już, że to właśnie ta osoba :) Moment zbliżenia i to pierwszego zbliżenia powinien być dla nas niezapomniany a co za tym idzie, powinien odbyć się z osobą do której czujemy nie tylko pociąg seksualny, ale też bezgraniczne zaufanie, osoba ta powinna sprawiać że będziemy czuć się bezpiecznie :)

Odpowiedz na ten komentarz

ziebakarol 12 dni temu

Pora na pierwszy raz jest dla każdego inna. Wszystko zależy jak masz poukładane w głowie, czym się w życiu kierujesz. Niektórzy zbyt wcześnie inicjują się sexualnie i wówczas jest zgrzyt i płakanie że zaszła dziewczyna w ciążę. Najlepszym wiekiem na pierwszy raz jest 22 - 27 lat. Musisz sama stwierdzić, czy już jesteś gotowa czy też nie. Czy traktujesz sex jako mechaniczne ruchu, czy połączenie dwóch ciał w ekstazie.

Odpowiedz na ten komentarz

tygrysz24 12 dni temu

witam, nie ma odpowiedniego wieku dotyczącego czasu, kiedy należy zacząć swoj pierwszy raz. jedni zaczynaja ok 15 roku zycia inni po 20 roku zycia. jest to dla kazdego sprawa indywidualna. nie mozna sie tez kierowac przezyciami innych, trzeba poczekac na odpowiedni moment. musicie chciec tego obydwoje i byc pewni ze jestescie juz na to gotowi.

Odpowiedz na ten komentarz

patrysia1234 13 dni temu

Kiedy czyje sie ze jest sie gotowym na to

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!