Technik automatyk czy budownictwa?

Budowlaniec podobno bardzo wyniszcza cialo, a automatyk jest rowniez grozny przez prad co wybrac?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (6)

chwilę temu

bobi57 8 dni temu

Oba zawody zapewniają w przyszłości pracę z całkiem przyzwoitym wynagrodzeniem. Niewątpliwie praca budowlańca jest cięższą pracą, często w trudnych warunkach atmosferycznych, wymagająca trudu fizycznego. Jak piszesz praca automatyka jest niebezpieczna z uwagi na kontakt z prądem, Ale weź pod uwagę również fakt, że budowlaniec też jest narażony na różne niebezpieczeństwa. Zauważ ile jest wypadków na budowach. A z prądem to po prostu trzeba zachować szczególną ostrożność i przy tym trochę jeszcze wyobraźni i będzie wszystko OK. Dla mnie to wybór 2:1 dla automatyka.

Odpowiedz na ten komentarz

jj1976 8 dni temu

Cześć. Widzę że masz dylemat, jaki zawód wybrać. Zawód budowlańca jest bardzo ciężki. W lecie straszne upały, w zimie śnieg i mrozy,na wiosne i jesień deszcze i błoto. Pracowałem wiem co mówię. Musisz też zwrócić uwagę też o czasie pracy. Ja zbliżałem się do 300 godzin w miesiącu. W automatyce nie ma tak dużo prądu jak w elektryce. powodzenia.

Odpowiedz na ten komentarz

Janosic jj1976 8 dni temu

Czyli odradzasz zawod technika budownictwa?

Odpowiedz na ten komentarz

mok81 7 dni temu

0

Oba zawody są cenne - wybierz to co bardziej lubisz - przebywanie na zewnątrz, świeże powietrze, huk maszyn, zapach cementu... czy może grzebanie w komputerach itp urządzeniach? Ja z wykształcenia jestem elektrykiem, ale więcej pracuję jako budowlaniec :) Więc też mógłbyś tak połączyć, nic nie stoi na przeszkodzie :)

Odpowiedz na ten komentarz

Janosic mok81 7 dni temu

0

A jak z zarobkami?

Odpowiedz na ten komentarz

mok81 Janosic 7 dni temu

0

zależy co potrafisz :)

Odpowiedz na ten komentarz
12 punktów ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!