Zaloguj się✗ Zamknij
Brak trądziku, jak to jest możliwe że mam 15...
lat, jestem po mutacji a nie miałem nigdy trądziku? Będą go jeszcze miał? Bo trochę nie wiem czy mam się czym przejmować.
NAJLEPSZA ODPOWIEDŹ
gchor2 2018-09-04 00:49:44
Po co zaprzątać sobie głowę czymś czego nie masz. Nie każdy ma trądzik w okresie dojrzewania . Jeżeli go nie masz do tej pory to oby tak zostało. Trądzik może mieć różne podłoże powstawania i wcale nie idzie w parze z dojrzewaniem.Czynniki genetyczne odgrywają istotną rolę w powstawaniu zmian chorobowych. U chorych z uporczywym trądzikiem na ogół stwierdza się występowanie trądziku u innych członków rodziny.Czynniki dietetyczne, głównie cukier i sól jodowana, mogą zaostrzać trądzik. Czynniki wywołujące stres psychiczny mogą nasilać objawy kliniczne trądziku. Ponieważ ty go nie masz to się po prostu ciesz .
Odpowiedz na ten komentarzODPOWIEDZI (6)
chwilę temu
Nari91 2018-09-04 09:12:28
Witam serdecznie! Kwestia dojrzewania jest bardzo indywidualna. Nie ma jednej, stałej reguły, ani określonego czasu, w którym dane symptomy/zmiany się pojawiają. Trądzik jest jednym z mniej ważnych objawów dojrzewania i wcale nie pojawia się tak często jak nam się wydaje. Często problemy skórne nie mają związku z dojrzewaniem, a np. ze złym odżywianiem, niezdrowym trybem życia, brakiem odpowiedniej pielęgnacji skóry, stresem lub chorobami. Trądzik należy do tej grupy "objawów dojrzewania", które mogą ale nie muszą się pojawić ;) Pozdrawiam!
Odpowiedz na ten komentarzwiwi111 2018-09-04 19:01:10
trochę nie wiem czy martwisz się tym, ze nie miałeś trądziku, czy się z tego powodu cieszysz? Ja na Twoim miejscu bym się cieszyła i liczyła na to, ze się w ogole nie pojawi i myślę, ze jest na to duże prawdopodobieństwo, bo jak sam piszesz pewne oznaki dojrzewania już za Tobą. Każdy dojrzewa indywidualnie i nie każdy ma trądzik i byc moze ty jestes w tej grupie szczęśliwców.
Odpowiedz na ten komentarzpaulinapaulina 2018-09-04 07:08:07
No cóż, jest to sprawa bardzo indywidualna. Jest pewien procent ludzi, którzy nigdy nie będą mieli problemu z trądzikiem. Znam kilka takich obłaskawionych przez los osób. Ale znam również takich, którzy przez długi czas nie mieli żadnych problemów z buzią, aż tu nagle (nawet już jako dorośli ludzie) trach! - trądzik, nie tylko na buzi. Jest również mnóstwo ludzi, którzy już od dziesiątego roku życia się z tym borykają. Jak widzisz, przypadków jest mnóstwo. Nie ma co martwić się na zapas, tylko dbać o cerę i nie ładować w siebie chemicznego jedzenia z dużą ilością cukru i tłuszczów trans, bo one zdecydowanie mogą coś namotać w Twoim organizmie.
Odpowiedz na ten komentarznionio 2018-09-04 06:50:24
Każdy dojrzewa trochę inaczej więc jeden może mieć bardzo duży trądzik a ktoś inny przejdzie go bardzo łagodnie, niemal niezauważalnie. Być może ty jesteś przykładem tego drugiego rodzaju. Powinieneś się tylko cieszyć z tego powodu że nie masz trądziku. Wielu chłopców w twoim wieku pewnie chciałoby być w twojej sytuacji.
Odpowiedz na ten komentarzgchor2 2018-09-04 00:49:44
Po co zaprzątać sobie głowę czymś czego nie masz. Nie każdy ma trądzik w okresie dojrzewania . Jeżeli go nie masz do tej pory to oby tak zostało. Trądzik może mieć różne podłoże powstawania i wcale nie idzie w parze z dojrzewaniem.Czynniki genetyczne odgrywają istotną rolę w powstawaniu zmian chorobowych. U chorych z uporczywym trądzikiem na ogół stwierdza się występowanie trądziku u innych członków rodziny.Czynniki dietetyczne, głównie cukier i sól jodowana, mogą zaostrzać trądzik. Czynniki wywołujące stres psychiczny mogą nasilać objawy kliniczne trądziku. Ponieważ ty go nie masz to się po prostu ciesz .
Odpowiedz na ten komentarz