Quantcast
Hej! Otóż mam pewien problem z uchem. Jakoś... - Piękno - Zdrowie - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków

Hej! Otóż mam pewien problem z uchem. Jakoś...

dwa lata temu, byłam u kosmetyczki zrobić kolczyka helixa. Wydawało mi się, że wszystko goi się dobrze, przmywałam tak jak Pani mówiła, później już sobie był, nie wyciągałam, nie grzebałam w nim. Po dłuuuuższym czasie, zauważyłam, że zaczyna się coś tam dziać, ucho robiło się czerwone, w miejscu kolczyka puchło, więc go wyjęłam, przemywałam wodą utlenioną, no i spróbowalam włożyć innego, dłuższego kolczyka, zeby nie było to tak sciśnięte. No, ale niestety, teraz moje ucho wygląda okropnie :( i nie wiem co z tym zrobić, czy czymś smarować? Mam jakąś "bańkę" z tyłu, nie wygląda to estetycznie, na zdjęciu troche gorzej niż w rzeczywistości. Czy ktoś miał podobny problem i wie co zrobić, żeby to zeszło? I czy to w ogóle zejdzie? Proszę odpuścić sobie komentarze, że mogłam iść pytać kosmetyczki i jak widziałam, że coś nie tak, nie zmieniać kolczyka tylko całkiem zrezygnować-wiem, człowiek mądry po szkodzie, nie wiedziałam, że, aż tak to się będzie babrać, a zależało mi bardzo żeby mieć kolczyk w tym miejscu. Liczę na pomoc, nie pouczenia. Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (4)

chwilę temu

gchor2 2018-09-30 02:01:42

Jeżeli problem nie znika tylko narasta to lepiej nie czekać zbyt długo tylko udać się do lekarza. Teraz to nie ma co rozpamiętywać, co mogłaś zrobić źle, że tak się stało.Nieraz po prostu robią się takie infekcje i już. Lekarz pewnie zaleci ci jakąś maść i będzie po problemie ale sama lepiej nic tam już nie rób, Jak ucho wróci do formy, wszystko się wyleczy to musisz faktycznie zwrócić uwagę czy nie masz uczulenia na na różne stopy które znajdują się w tych wyrobach . Wiem z własnego doświadczenia ,że najlepiej jest nosić wyroby srebrne lub złote bo te nie dają uczuleń. Najpierw jednak zajmisie na poważnie chorym uchem.

Odpowiedz na ten komentarz

iwko24 2018-09-28 17:56:42

+27
Krzychaz
-19

Wiesz co,może po prostu masz uczulenie np. na nikiel,ja tak mam.Nie mogę nosić kolczyków ze stopów,które zawierają ten metal.Ucho puchnie,zbiera się ropa,boli,pulsuje.Noszę kolczyki z czystego srebra czy złota i nic się nie dzieje.Proponuję spróbować włożyć kolczyk ze szlachetnego metalu i poczekac ze 3 dni.Jeżeli się wszystko uspokoi to wiadomo,ze powodem twoich dolegliwości jest alergia tak jak w mojej sytuacji.Nie zaszkodzi spróbować,jak nie przejdzie,nalezy pójść do kosmetyczki czy lekarza zapytać co jest powodem takiego stanu rzeczy.

Odpowiedz na ten komentarz

mosumi 2018-09-28 21:07:45

+25
Krzychaz
-18

Niestety takie rzeczy się zdarzają. Na twoim miejscu zamiast do kosmetyczki poszłabym do lekarza. Jeśli wdało się zakażenie, to lepiej nie czekać co się jeszcze wydarzy tylko od razu reagować. Być może wystarczy jakaś maść i zmiana kolczyka, ale lepiej spytać o to specjalistę. Jeśli nie będziesz mogła się dostać do lekarza, to może chociaż podejdź do apteki i poproś o radę farmaceutę.

Odpowiedz na ten komentarz

frezja22 2018-09-30 08:42:58

Nie do kosmetyczki, ale idź jak najszybciej do lekarza. Mogło się wdać zakażenie i trzeba jak najszybciej działać. Na forum nikt Ci nie pomoże, bo nie ma możliwości zbadania tego ucha. Gojenie chrząstki trwa znacznie dłużej niż gojenie płatka ucha i o zakażenie łatwiej, więc nie zwlekaj. Możesz też być uczulona na materiał, z którego wykonane są kolczyki.

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.