Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do Twoich indywidualnych potrzeb). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do Internetu oraz w Polityce prywatności plików cookies

Szczegóły znajdziesz w Polityce prywatności

hejka mam pytanie biore tabletki antykoncepcyjne...

juz 4 miesiace od wczoraj jest mi . bardzo nie dobrze i zle sie czuje. Sypiam z partnerem regularnie. nie zabezpieczamy sie dodatkowo. Czy jest mozliwosc ze jestem w ciazy?

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (10)

chwilę temu

krzysiuzaw 8 dni temu

+2
TeaGreen
0

jeżeli bierzesz tabletki antykoncepcyjne regularnie i nic nie pomijasz to 99% nie jesteś w ciąży. przyjmując tabletki działasz na hormony. zawsze jest jakieś możliwość wystąpienia ciąży ale bardzo mała. może tabletki, które przyjmujesz wpływają niekorzystnie na twoje samopoczucie, to jakieś skutki uboczne. najlepiej skonsultuj to ze swoim lekarzem-ginekologiem, może zapisze ci jakieś inne tabletki.

Odpowiedz na ten komentarz

kalkajuzistnieje 7 dni temu

0

Skoro masz tabletki antykoncepcyjne to musiałaś być u ginekologa i on Cię powinien poinformować, dodatkowo do tabletek powinna być dołączona jakaś ulotka. Więc skoro nie słuchasz lub nie zapoznałaś się z ulotką to jakie jest prawdopodobieństwo że będzie Ci się chciało przeczytać nasze posty. Ale odpowiadając na pytanie tabletki nigdy nie dają sto procent pewności, zawsze trzeba być uważnym by brać je regularnie i każde zmęczenie, złe samopoczucie osłabiają organizm - trzeb być wtedy dodatkowo zabezpieczonym. Teraz radzę iść do apteki zrobić sobie test ciążowy lub podjeść do ginekologa. Ja bym zrobiła to i to bo jeśli okaże się że jesteś w ciąży to tymi tabletkami bardzo szkodzisz dziecku.

Odpowiedz na ten komentarz

arturgrzyb1 7 dni temu

0

Cześć ! Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100 gwarancji że nie zajdziesz w ciąże. Tabletki antykoncepcyjnej dają około 97 % - chyba najwyższą pewność zabezpieczenia. Fakt złego samopoczucia, nudności itp. nie musi być objawem ciąży. Twoje dolegliwości mogą być objawem jakiejś choroby. Ponadto zażywanie tabletek antykoncepcyjnych może powodować różne objawy uboczne m.in. te które wymieniłaś. Jeżeli objawy nie ustąpią w ciągu najbliższych dni to powinnaś się zdecydować na wizytę u lekarza ginekologa. Możesz także zrobić test ciążowy ale prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w twoim przypadku jest moim zdaniem na tyle małe że szkoda na to czasu i pieniędzy. Pozdrawiam.

Odpowiedz na ten komentarz

gchor2 8 dni temu

0

Żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w 100% zabezpieczająca przed ciążą. Nie mniej przy prawidłowym i regularnym braniu tabletek ciąża jest mało prawdopodobna. Twoje gorsze samopoczucie, mdłości mogą być spowodowane zaburzeniami w gospodarce hormonalnej występującej przy braniu tych tabletek. Na twoje pytanie nikt ci tu odpowiedzi nie udzieli, Najlepiej będzie jak pójdziesz do ginekologa. Po pierwsze dowiesz się na 100% co z ciążą czy jesteś w niej czynie. Po drugie dobierze ci tabletki ,które nie będą powodowały takiego dyskomfortu. Tak , że zapraszam na wizytę i wszystko się wyjaśni.

Odpowiedz na ten komentarz

~reni95 7 dni temu

0

Przy nieregularnym zażywaniu leków antykoncepcyjnych, silnych stresach, problemów zdrowotnych to działanie antykoncepcji może być zaburzone. Warto zrobić test ciążowy i po prostu się upewnić. Jeżeli nie działo się nic z tych rzeczy co by zaburzyło Cie hormonalnie to po prostu leki mogą być źle dobrane (zbyt wysoka dawka, nieodpowiednie leki dla Twojego organizmu itp) i po prostu najlepszą opcją będzie udanie się do ginekologa i w wywiadzie opowiedzieć wszystkie objawy jakie miałaś. Na pewno uda się mu pomóc,a Wy z partnerem będziecie mogli cieszyć się bliskością. Pozdrawiam

Odpowiedz na ten komentarz

iwko24 8 dni temu

0

Wydaje mi się,że to wina źle dobranych tabletek antykoncepcyjnych.Miałam podobny problem: bolał mnie brzuch,miałam nudności.Raczej w ciąży nie jesteś ale radziłabym pójśc do lekarza i powiedzieć mu o swoich dolegliwościach.Możliwe,ze zmieni pigułki albo powie,ze organizm przyzwyczai się do obecnie branych i dolegliwości miną.Jednak po taka poradę nalezy isc do lekarza,tutaj raczej nikt ci w pełni nie pomoże,może tylko doradzić.

Odpowiedz na ten komentarz

xxx147 8 dni temu

0

Oczywiście, że możesz być w ciąży. Nie ma 100% metody antykoncepcyjnej, jedyna jaka jest to wstrzemięźliwość. Jeżeli w dalszym ciągu będziesz źle się czuć, to lepiej zrób sobie test ciążowy. To, że źle się czujesz nie musi oznaczać ciąży, ale może. Może to być też spowodowane tabletkami, może po prostu nie pasują dla Ciebie i musisz spróbować innych. W tym wypadku musisz udać się do lekarza i to sprawdzić.

Odpowiedz na ten komentarz

mok81 8 dni temu

-2
TeaGreen

Sypiasz... bez skrupułów o tym opowiadasz... i zadajesz takie pytania????? Skoro jesteś dojrzała na seks bez zabezpieczenia typu gumka bo stosujesz te tabletki antykoncepcyjne to gdzie tu logika??? Tabletki w młodym wieku to zło najgorsze... nie tylko o zdrowie chodzi ale i o psychikę... Niestety, jak widać, mam rację jeśli zadajesz takie pytania... Dziewczyno NIE JESTEŚ dojrzała na seks ani na antykoncepcję !!!!

Odpowiedz na ten komentarz

TeaGreen mok81 8 dni temu

Może trochę mniej emocjonalnie?
Mam ponad 20 lat, sama również zażywam tabletki antykoncepcyjne, z partnerem mamy warunki do tego, by móc zaopiekować się potomstwem, a jednak oboje uważamy, że to za wcześnie - planujemy je znacznie później. Właśnie z tego samego powodu dziewczyna może zastanawiać się czy może być w ciąży, czy nie. Autorka nie napisała, że nie czuje się gotowa, tak nie może być, bo [tu wpisz powód] - nie ma po co na nią naskakiwać.
Współżyje i myśli o zabezpieczeniu [jakim są tabletki], dlaczego więc miałaby nie być dojrzała? Już pomijam fakt, że ma stałego partnera, więc znacznie korzystniej wypada stosować tabletki nawet ze względów finansowych, ale i pozytywnego wpływu na organizm pod wieloma kwestiami.
I bez przesady z tym "złem najgorszym" - lepsze to, niż tabletka "po" jak nastkom pęknie albo zsunie się prezerwatywa, nikt nie napisał również, że ma z 13-15 lat żeby być w okresie intensywnego dojrzewania, kiedy to ingerencja w gospodarkę hormonalną organizmu jest najbardziej niewskazana.
Wyjdźmy ze średniowiecza, nie udawajmy że nastolatkowie nie współżyją [albo co gorsza, że jest to największa tragedia i wstyd] i nie panikujmy, bo rozwój technologiczny idzie na przód - a razem z nim także rozwój farmacji.
I proponuję trochę wzajemnego szacunku i zrozumienia, tak już na odchodne, jako mod.

Odpowiedz na ten komentarz

kasiennka25 8 dni temu

0

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych niesie ze sobą różne skutki uboczne. Tabletki mają różne ilości hormonów. Konieczna jest wizyta u ginekologa i byc może zmiana tabletek. Są inne dostępne metody, zawsze możesz spróbować plastry lub spirale. Żadna z metod antykoncepcyjnych nie zapewnia 100 procentowej ochrony przed ciążą.

Odpowiedz na ten komentarz
Podoba Ci się to pytanie?

Szukasz porady? Napisz!

Nie trzeba się logować!