Quantcast
Boję się być sobą. Jak mieć w dupie innych... - Rozrywka - Kultura - Wiersze - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków

Boję się być sobą. Jak mieć w dupie innych...

zdanie o sobie?
Jestem osobą bardzo nieśmiałą, a moja pewność siebie jest bardzo chwiejna. Obecnie jest na stopniu umiarkowanym ale czuję że niedługo spadnie do piekła. Uważam się za artystę, lecz boję się że moja twórczość zostanie wyśmiana, ponieważ bardzo źle znoszę krytykę, czy to moich dzieł czy mojej osoby, stąd boję się ukazywać prawdziwą siebie. Taka szara myszka ze mnie, nie wychylam się, żyje sobie spokojnie nikomu nie przeszkadzając, ale chciałabym zacząć robić to, co lubię bez patrzenia na opinie innych. Chciałabym powiedzieć: "Ten wiersz który napisałam jest zayebisty, muszę go opublikować na instagramie" zamiast pytać się czy jest dobry, czy WAM się podoba, co poprawić...

Odpowiedź

ODPOWIEDZI (3)

chwilę temu

marcin102030 2018-12-26 22:43:34

Jesteś zapewne perfekcjonistką i wszystko, czego się podejmujesz musi być idealne. Opinia publiczna jest oczywiście ważna, zawsze miło jest otrzymać wsparcie i kilka ciepłych słów, ale każdy ma swój gust i nie dogodzisz wszystkim naraz. Najważniejsze żebyś się przełamała i oddała swojej pasji. Jeśli czerpiesz z tego największą przyjemność to powinno być twoim priorytetem i nie warto przejmować się negatywnymi komentarzami.

Odpowiedz na ten komentarz

mosumi 2018-12-24 23:09:43

Takie myślenie nie jest to łatwe i nie przychodzi z dnia na dzień. Czasem nasze nastawienie zmienia się gdy dojrzewamy i przestajemy się porównywać z innymi i szukać akceptacji u nich. Najpierw jednak trzeba się zaakceptować i nie mówię tu o przesadnej pewności siebie czy wręcz bezczelności. Postaraj się zaakceptować to, że to co robisz nie musi się podobać wszystkim, a ma po prostu wyrażać twoje emocje.

Odpowiedz na ten komentarz

gchor2 2018-12-25 01:36:23

Po pierwsze to nie myśl o tym co powiedzą inni i zaakceptuj siebie. Każdy jest taki jaki jest i już. Pomyśl jakby wyglądał świat jak bylibyśmy podobni do siebie, robili wszystko tak samo a do tego idealnie. Myślę , że byłoby strasznie nudno i szaro. Każdy z nas ma swoją duszę, swoje upodobania i swoje talenty. Po co bać się czyjejś krytyki , wykorzystaj ją aby swój warsztat poprawiać. Obróć krytykę do wyciągnięcia wniosków a nie traktuj jak porażkę. Każdy nawet największy twórca, aktor, badacz czy naukowiec ma zwykle wielu miłośników jak i przeciwników. Naprawdę w życiu tylko i wyłącznie robienie tego co się lubi, co daje satysfakcje ma sens bo robi się to z serca , dobrze. Nie bądź szarą myszką tylko bądź sobą. Pozdrawiam,.

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.

Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek