Zaloguj się✗ Zamknij
Czy powinni ostrzyc mnie na łyso?
Noszę długie czarne włosy tak za ramiona. Tata chce żebym się ostrzygł na łyso, żeby dać skórze głowy odpocząć i żeby włosy odrosły zdrowsze i mocniejsze.
Warto się tak ostrzyc?
ODPOWIEDZI (6)
chwilę temu
iwko24 2018-12-30 17:23:36
Dziwne podejście taty.Niby dlaczego masz się ściąć na łyso? skoro lubisz długie włosy to je sobie noś.Kobiety też się czasem ścinają na łyso,zeby skóra glowy odpoczęła? Ale od czego ma niby odpocząć? Podetnij końce jeżeli są zniszczone ale nie widzę konieczności,zeby pozbawiać się całkowicie włosów.Moze tato ma nadzieję,że jak zobaczysz siebie w krótkich włosach to już tak zostanie.Nie mam pojęcia co nim kieruje ale ostateczna decyzja co do twojej fryzury moim zdaniem nalezy do ciebie.
Odpowiedz na ten komentarzwiwi111 2018-12-30 19:04:44
Jak dla mnie powód taty by ściąć włosy, aby skóra odpoczęła jest mało przekonujący, przecież mnóstwo kobiet i mężczyzna nosi dlugie włosy i jakos nie słyszałam o takim trendzie, zeby się ścinać na łyso. Zawsze była mowa o podcinaniu koncówek i tyle, oczywiście mozesz zawsze zasiegnac porady specjalisty czyli fryzjera, ktory Ci odpowie na pytania. Ale ja na twoim miejscu, jeśli dobrze czujesz się w tej fryzurze nie ulegałabym namowom taty.
Odpowiedz na ten komentarzmosumi 2018-12-31 11:12:19
Skóra głowy nie musi odpoczywać od włosów. Jeśli natomiast chcesz obciąć lub skrócić włosy, to po prostu to zrób. Pamiętaj, że nie jest to decyzja na zawsze i włosy odrosną, więc jeśli będziesz się źle czuł w nowej fryzurze, to za jakiś czas będziesz mógł ją zmienić. Jeśli nie chesz obcinać włosów, to tego nie rób, chyba że są bardzo słabe, wtedy podetnij zniszczone końcówki. Natomiast nie rozumiem po co po raz kolejny zadajesz to samo pytanie. Już trzeci raz je wrzucasz.
Odpowiedz na ten komentarzkalkajuzistnieje 2018-12-30 12:53:46
Jeśli dobrze czujesz się w długich włosach nie ma potrzeby ich ścięcia. Możesz ściąć końcówki by je wzmocnić jeśli są zniszczone. W sieci dostępne są programy za pomocą których możesz sprawdzić jaka fryzura do Ciebie pasuje. Na łyso jak to napisałeś nie każdemu pasuje heh no chyba że do wojska tam tną na krótko żołnierze włosy. Polecam sprawdzić taki program podobierać fryzury i się przekonać na nim a nie na swoich włosach bo później sobie już ich raczej nie dokleisz gdybyś chciał pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarzgmich2 2018-12-30 11:48:50
Z porad jakie udało mi się gdzieś wyczytać wynikało,że obcinanie włosów na łyso wcale ich nie wzmacnia. Na pewno skrócenie włosów, spowodowanie ,że będą miały podcięte końcówki, staną się lżejsze i nie będą spinane gumką poprawią ich wygląd i kondycję. Nie wiem czy takie przejście z długich włosów na łyso będzie dla ciebie korzystne. Po pierwsze możesz się źle czuć a po drugie będziesz wzbudzał na początku sensację, wszyscy będą cię oglądać i zadawać pewnie dziwne pytania. Moim zdanie, oczywiście dobrze dać tym włosom trochę wytchnienia ale pozostaw sobie jakąś fajną fryzurę. Z dłuższych włosów można zrobić wiele ciekawych uczesań tylko skorzystaj z pomocy fajnego ,młodego mistrza nożyc.
Odpowiedz na ten komentarzjj1976 2018-12-31 06:13:36
Cześć. Jeszcze nie słyszałem o takiej potrzebie jak mówi Ci twój tata. Słyszałem o podcinaniu końcówek jeżeli się włosy rozdwajają. Myślę że tata Cię wkręca takim argumentem. To są twoje włosy i ty decyduj co masz z nimi zrobić. Jeżeli nie przeszkadzają Ci w lecie jak jest gorąco to tym bardziej nie ścinaj ich w zimie. powodzenia
Odpowiedz na ten komentarz