Zaloguj się✗ Zamknij
Czy powinni ostrzyc mnie na łyso?
Noszę długie czarne włosy tak za ramiona. Tata chce żebym się ostrzygł na łyso, żeby dać skórze głowy odpocząć i żeby włosy odrosły zdrowsze i mocniejsze.
Warto się tak ostrzyc?
ODPOWIEDZI (3)
chwilę temu
blackorchid90 2019-01-29 19:55:27
Nie ma żadnego związku pomiędzy ścinaniem włosów, a tym że odrosną zdrowsze i mocniejsze. Będą się takie wydawały, bo pozbędziesz się martwych włosów (to samo się stanie jeśli będziesz je regularnie wyczesywał), a te które odrosną nie będą jeszcze rozjaśnione przez słońce. Obcięcie się na łyso wystawia skórę głowy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych więc nie wiem czy jakoś szczególnie uda jej się "odpocząć". Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja, szampon i odżywka dobrane do rodzaju włosów, regularne szczotkowanie i zdrowa dieta. Jeśli masz ochotę zmienić wygląd to warto, jeśli chodzi o kondycję włosów raczej na niewiele się to zda. Jeśli masz włosy w naprawdę złej kondycji to radzę się udać do lekarza, bo może brakuje Ci jakiś witamin, makro- mikro-elementów, albo jesteś na coś chory, a nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy. Życzę podjęcia dobrej decyzji i pamiętaj to Ty masz się dobrze czuć ze swoim wyglądem, a nie Twój tata ;)
Odpowiedz na ten komentarzmosumi 2019-01-29 20:22:58
Po raz trzeci zadajesz to samo pytanie. Po co? Przeczytałeś poprzednie odpowiedzi i się nie spodobały? Nie rozumiem. Jeśli masz długie włosy i nie chcesz ich obcinać, to tego nie rób. Jeśli jesteś ciekawy nowej fryzury, to zrób to. To w końcu tylko włosy i jak efekt nie będzie ci się podobał, to włosy odrosną. Skóra głowy raczej nie potrzebuje odpoczynku od włosów, ale jak jesteś zainteresowany końcowym efektem, to spróbuj.
Odpowiedz na ten komentarz