Witam Serdecznie, pytanie kieruję głównie do...

Pań, ponieważ od pewnego momentu zauważyłem, że moja przyszła teściowa, zachowuje się względem mnie dość dziwnie. Od razu chciałem zaznaczyć, że Nasze relacje były/są na dość dobrym poziomie, narzeczona mówiła, że przyszła teściowa bardzo mnie lubi, zresztą ja też. Zaczęło się od tego, że wraz z narzeczoną pomagałem wybrać teściowej sukienkę na sylwestra. Pytała jak wygląda itd, więc mówiłem szczerze, że bardzo ładnie, komplementowałem ją, że bardzo dobrze leży i ja odmładza. Oczywiście przy każdej okazji zachwalam jej potrawy, świetnie gotuje, to trzeba przyznać i to nie jest kurtuazja z mojej strony. Dochodzi do takich dziwnych sytuacji, że teściowa jest po mojej stronie, w wielu kwestiach, chociaż prawda zawsze gdzieś leży po środku, nie trzyma racji córki. Ostatnio zaczęła do mnie pisać na messengerze, jak samopoczucie itd, a na zakrapianym grillu zaczęła mnie głaskać po włosach, że takie fajne, gęste. Obok siedział teść, troszkę się zdenerwował widząc tą sytuację. Nie ukrywam, że czułem się zakłopotany. Czy ona mnie podrywa, czy co? Fajnie mieć dobre relacje, nie ukrywam, ale cóż..

Tematy: teściowa
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (5)

chwilę temu

mosumi 2019-04-09 18:21:50

Faktycznie jest to dziwna sytuacja. Co więcej przyszła teściowa zachowuje się zaskakująco nie myśląc o tym, że może sprawić przykrość bliskim czyli córce i mężowi. Na twoim miejscu porozmawiałabym o tym z narzeczoną, żeby się dowiedzieć czy takie zachowanie jest dla niej normalne czy raczej wyjątkowe. Może teściowa ma po prostu taki sposób bycia? To jej oczywiście nie usprawiedliwia i nadal wypadałoby jej zasugerować, że nie życzysz sobie takiej zażyłości.

Odpowiedz na ten komentarz

gchor2 2019-04-10 01:06:05

W tym co napisałeś to jakby do tej pory nic strasznego się nie wydarzyło ale???
Nie wpadaj w panikę choć bądź jednak trochę czujny. Być może twoja teściowa ma bardzo otwarty charakter i jej zachowanie jest według niej normalne i naturalne. Ponieważ ty nie znasz jej tak dobrze jak jej własna córka to może bardzo, bardzo delikatnie wypytaj żony czy mama tak się otwarcie zachowuje do wszystkich ludzi. Myślę , że gdyby jakoś szczególnie byłą nachalna to twoja żona by to jednak zauważyła. Musisz być ostrożny w tych rozmowach bo jest to jednak temat bardzo delikatny no i w najbliższej rodzinie aby sobie i żonie nie zrobić kłopotu . Powodem takiego spoufalenia może być to że cię lubi i traktuje jak syna a nie jak zięcia do którego zwykle teściowe maja jakieś pretensje.

Odpowiedz na ten komentarz

krzysiuzaw 2019-04-10 20:19:43

Wiem, że trzeba mieć dobry z teściową ale mimo wszystko trzymałbym dystans w rozmowach czy spotkaniach. Może i jest za Tobą, ale w pewnych sytuacjach nie powinno wyglądać na dziwne niezręczne sytuacje. Narzeczona tego nie widzi? jeżeli jej zachowanie zmienia się ku Tobie, to zaprotestuj, powiedz, że nie chcesz takiego zachowania, że to niestosowne, nie moralne lub nawet nienormalne, niestety trzeba to powiedzieć. jeżeli nie zareagujesz na czas to sytuacja może rozwinąć się.

Odpowiedz na ten komentarz

kahaa 2019-04-11 22:47:09

Tak dziwna sytuacja ale to nie znaczy ze sie nie zdarza ze tesciowa z zieciem nawiazuja romans.... Jak wyzej poobserwuj zachowania jesli sytuacja z dotykiem wlosow nogi sie powtorzy to najlepiej sie odizoluj lub w rozmowie wyraz swoj sprzeciw. Z tesciowymi lepiej na dystans sie trzymac :) teraz moze pieknie cacy a pozniej kto wie... Ile jestescie z narzeczona razem? Moze unikaj sytuacja sam na sam z tesciowa oraz wychodzenia wspolnego na zakupy a juz tymbardziej zeby w czyms jej doradzic.

Odpowiedz na ten komentarz

scarleterza 2019-04-09 22:17:23

Musisz obserwować sytuację i stanowczo reagować na tego typu rzeczy, powinieneś też porozmawiać z narzeczoną. Może faktycznie przyszła teściowa ma po prostu taki charakter i nie widzi w tym nic złego i nie ma w tym żadnego podtekstu. Wtedy nie ma problemu, gorzej gdy faktycznie kobieta Cię podrywa. Dużo jest takich przypadków. Podczas rozmowy z narzeczoną bądź delikatny, zaznacz, że nie chcesz jej urazić itp, żeby Cię źle nie zrozumiała.

Odpowiedz na ten komentarz
Zaloguj się by móc dodać komentarz.

ubezpieczenie szkolne

Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek