Nie umiem się na niczym skupić i na próbach do... - Rozrywka - Kultura - Dojrzewamy.pl - portal młodych kobiet i nastolatków
Darmowe gry przegladarkowe

Nie umiem się na niczym skupić i na próbach do...

bierzmowania ciągle się motam i nie wiem co robić. Bierzmowanie mam za 2 tygodnie i się bardzo boję osmieszenia przez to że coś zrobię źle. Muszę zanieść kwiaty biskupowi.

Tematy: Bierzmowanie
Odpowiedź

ODPOWIEDZI (5)

chwilę temu

gchor2 2019-05-24 11:55:36

Nie ma powodu aby tak się stresować. Właściwie to nie ma powodu aby się w ogóle stresować. Jest to uroczystość ,która skupia wielu uczestników przez co nie będziesz przez większość zauważalna. Robiliście pewnie jakieś próby i doskonale wiesz co i jak. Przestań o tym myśleć , idź na spacer albo do kina, wyszalej się na rowerze . Spal tą złą energię. Pewnie nie tylko ty będziesz podchodzić z kwiatami do biskupa . Zrób wszystko tak jak na próbach i będzie ok. Z całą pewnością uroczystość jest przygotowywana przez jakieś osoby, które do samego końca będą miały baczną uwagę na to co się dzieje i w odpowiednim momencie i tobie pomogą jak będzie taka potrzeba. Odwagi.

Odpowiedz na ten komentarz

krzysiuzaw 2019-05-25 08:23:16

czyżby stres, strach kontaktu z biskupem? potraktuj go jak normalną osobę a nie jak kogoś bardzo ważnego, dodawanie tej sytuacji i osobie jakiejś wielkiej wagi powoduje brak skupienia, demotywację. nie możesz do niego i tej całej sytuacji podchodzić tak bardzo poważnie. od tego masz próbę, żeby wiedzieć jak zachować się, czyli orientacyjnie gdzie będziecie siedzieć, przemieszczać czy co mówić, czy jak w twoim przypadku iść do biskupa. nie możesz się go bać, potraktuj go po prostu jako człowieka na luzie. może to trudne dla ciebie, ale inaczej chyba nie można jak na luzie, na spokojnie z zachowaniem schematu z próby.

Odpowiedz na ten komentarz

julas0002 2019-05-23 15:48:53

No to tak: Czy ty musisz? Czy chcesz isc w ogole na to bierzmowanie skoro nie potrafisz sie skupic na tym? Moze cie to zwyczajnie nie obchodzi. Staraj sie skoncentrowac mimo wszystko jesli bedziesz jednak przyjmowala ten sakrament. Nawet jak sie osmieszysz to co z tego? Posmieja sie z ciebie przez 2-3 dni i zapomnia o tym. Jedynie jacys idioci co lubia sie nasmiewac z innych beda to pamietac, ale takich jest malo przynajmniej w twoim wieku. Przede wszystkim wyluzuj sie i nie przejmuj sie tak tym wszystkim. Na spotkaniach sie skup i bedzie dobrze, to nie jest przeciez matura czy cos takiego :D
Powodzenia

Odpowiedz na ten komentarz

nionio 2019-05-24 07:24:27

To wszystko jest wyłącznie w twojej głowie. Nie przejmuj się tym bo im dłużej myślisz, tym bardziej się boisz. Poza tym, co może pójść nie tak? Przecież to tylko kwiaty. Wszystko pójdzie dobrze, bo wszyscy będą przejęci tym dniem tak samo, jak ty. Każdy tak jak ty będzie myślał, że coś mu pójdzie nie tak i skupiał się tylko na sobie. Będzie dobrze.

Odpowiedz na ten komentarz

abana88 2019-05-25 19:41:24

nie masz sie co bać. pewnie idziesz w parze z kimś?. ja niosłam na swoim bierzmowaniu święce , która ciągle gasła; p i katechetka wkółko musiała zapalać. ale nic się nie działo , Biskup nic nie powiedział , choć było widać że mielismy kłopoty. a Ty jak masz zanieść kwiaty, to nie będziesz miała, takigo problemu, że ci będą gasły ;p więc spokojnie :) wiadomo że to jest dodatkowy stres, ale na prawdę nie masz się co stresowac wszyskto bedzie dobrze :)

Odpowiedz na ten komentarz
6 punktów ekstra dla autora najlepszej odpowiedzi
Podoba Ci się to pytanie?

Twoja przeglądarka
blokuje reklamy


Drogi użytkowniku,
Dziękujemy Ci że nadal nas odwiedzasz. Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie. Dzięki odblokowaniu adblocka jesteśmy w stanie nadal funkcjonować i pomagać naszej społeczności.

Dzięki za wsparcie!

To okno zostanie zakmięte za 10 sek